Lista polecanych i nie polecanych hostingów do SMF

Zaczęty przez pretor, 17 Maj 2012, 20:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretor

Propozycja tematu - lista polecanych i nie polecanych hostingów do SMF
Wielu ludziom ułatwiło by to wybór właściwego hostingu, np:


POLECANE:

atthost.pl - polecony na forum SMF jako bezproblemowy, użytkuję go od grudnia 2018r i gorąco polecam: błyskawiczna reakcja obsługi klienta (5 minut oczekiwania na odpowiedź w niedzielę rano). Bardzo przystępna cena, darmowe certyfikaty SSL (Let's Encrypt), dostęp do SSH, zdalne połączenia baz danych i codzienne kopie zapasowe plików i bazy danych. Polecany przez: CrimeS 
Link: https://atthost.pl


Unixstorm.org - Ponad pół roku korzystam z ich usług i nie zdarzyła się większa awaria, a w dodatku ostatnio zwiększyli limity transferu. Przy kontakcie z supportem odpowiedź przyszła błyskawicznie, po wykupie domen szybka informacja o zaksięgowaniu wpłaty/aktywacji domeny/przedłużeniu hostingu na e-mail. Polecany przez: phantom
Link: http://www.unixstorm.org


NIE POLECANE:

GłowaNET.pl - Korzystałem przez rok (ale to było jakiś czas temu..) - częste awarie, problemy przy przedłużaniu domen u nich wykupionych, niezbyt miła obsługa. Może coś już u nich się poprawiło, jednak ja mam już o nich opinię wyrobioną. Nie Polecany przez: phantom
Link: http://glowanet.pl

Jupe.pl - podobno należą do Hekko.pl, ale serwer FTP okropnie wolny, tak samo powolne wczytywanie stron. Ceny mogą przyciągać, ale jeśli ktoś chce szybki host/FTP nie polecam Po paru miesiącach korzystania przeniosłem wszystko do wspomnianego wcześniej unixstorm.org. Nie polecany przez: phantom
Link: http://www.jupe.pl

Hekko.pl - Korzystałem z tego hostingu na 14-dniowym koncie testowym, założone było nowe forum z prawie zerowym transferem. Przez okres 2 tygodniowego testu zdarzały się spowolnienia i całkowite zaniki forum. Strasznie powolne wczytywanie się stron, może to były czasowe kłopoty ale ja z nich zrezygnowałem już na początku. Kolega ma na hekko.pl konto i założył mi kiedyś na tym koncie forum testowe które cały czas tam istnieje - zdarza się że jak chcę na nie wejść to niestety wyskakują błędy.  Nie polecany przez: pretor
Link: http://www.hekko.pl/hosting_www.html

Ionic.pl - Ja coraz bardziej się zastanawiam nad przeniesieniem forum z ionic.pl
Niestety od kiedy zmienili formę spółki ich podejście do klienta spadło na głowę.
Najgorzej jest w weekend - nie wiem czy panowie sądzą że nic się nie może wydarzyć w tym okresie - nie odbierają telefonów a tickety leżą do poniedziałku. Jestem ich klientem od 2010 roku i ten rok będzie ostatnim. Nie polecany przez: cieplutki
Link: http://www.ionic.pl

Linuxpl.com - Po tym jak rok temu hosting podniósł drastycznie swoje ceny a teraz przy próbie przeniesienia domeny od nich na inny hosting, robi ogromne problemy - traci moje poparcie
Od 2018 nie polecam tego hostingu, po tym jak trzeba było wykupywać dodatkowe IP do podłączenia certyfikatu SSL
Nie polecany przez: pretor, CrimeS
Link: http://www.linuxpl.com



W tym temacie prosimy o dzielenie się swoimi doświadczeniami z użytkowanymi hostingami, lista będzie na bieżąco uzupełniana - Dziękujemy.
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

Adrian

#1
Nie jestem pewien czy gdzieś już nie było takiego wątku... jeśli był to proszę o info na PW.
Dobrze byłoby napisać parę słów dlaczego dany host polecacie/odradzacie. Bardzo łatwo napisać polecam host xyz, odradzam zyx.. jakieś uzasadnienie przyda się potencjalnym klientom danej firmy ;)

A co do hostów, ja mogę szczerze polecić unixstorm.org
Ponad pół roku korzystam z ich usług i nie zdarzyła się większa awaria, a w dodatku ostatnio zwiększyli limity transferu. Przy kontakcie z supportem odpowiedź przyszła błyskawicznie, po wykupie domen szybka informacja o zaksięgowaniu wpłaty/aktywacji domeny/przedłużeniu hostingu na email.

Odradzam:
Głowanet.pl.
Korzystałem przez rok (ale to było jakiś czas temu..) - częste awarie, problemy przy przedłużaniu domen u nich wykupionych, niezbyt miła obsługa. Może coś już u nich się poprawiło, jednak ja mam już o nich opinię wyrobioną

Jupe.pl - podobno należą do Hekko.pl, ale serwer FTP okropnie wolny, tak samo powolne wczytywanie stron. Ceny mogą przyciągać, ale jeśli ktoś chce szybki host/FTP nie polecam Po paru miesiącach korzystania przeniosłem wszystko do wspomnianego wcześniej unixstorm.org.
the simplest solution is most likely the right one

pretor

#2
phantom - zmodyfikowałem pierwszego posta, z pomocą twojej sugestii: widziałbym to w ten sposób - jasno z opisem i czytelnie
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

pretor

#3
Proszę o dodanie do - Nie Polecanych


hekko.pl - Korzystałem z tego hostingu na 14-dniowym koncie testowym, założone było nowe forum z prawie zerowym transferem. Przez okres 2 tygodniowego testu zdarzały się spowolnienia i całkowite zaniki forum. Strasznie powolne wczytywanie się stron, może to były czasowe kłopoty ale ja z nich zrezygnowałem już na początku. Kolega ma na hekko.pl konto i założył mi kiedyś na tym koncie forum testowe które cały czas tam istnieje - zdarza się że jak chcę na nie wejść to niestety wyskakują błędy.  Nie polecany przez: hanskloops
Link: http://www.hekko.pl/hosting_www.html

* phantom  - dodałem.
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

CrimeS

Dodałem siebie do polecanych linuxpl. Mam go od kilku miesięcy i mogę go szczerze polecić.

Nolt

Ja także jestem klientem linuxpl.com już 3 rok, na jednym koncie mam ok 5 for dyskusyjnych. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z problemem dot. wolnego działania lub braku wsparcia ze strony pomocy technicznej która mogę śmiało ocenić na 10/10. Ceny domen mają też dość konkurencyjne (przeniosłem kilka z nazwa.pl).
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

cieplutki

Proszę o dodanie do - Nie Polecanych

Ja coraz bardziej się zastanawiam nad przeniesieniem forum z ionic.pl
Niestety od kiedy zmienili formę spółki ich podejście do klienta spadło na głowę.
Najgorzej jest w weekend - nie wiem czy panowie sądzą że nic się nie może wydarzyć w tym okresie - nie odbierają telefonów a tickety leżą do poniedziałku.

Jestem ich klientem od 2010 roku i ten rok będzie ostatnim

Younoob

Ja korzystam z OVH.pl, póki co jestem zadowolony. Wszystko bardzo szybko się wczytuje, wygodny panel dla osób zielonych w bazach danych, które są wymagane dla prawidłowego działania SMF :)

js

Polecam naprawdę hosting linuxpl.com. Mam na nim forum od 8 lat i wszystko zawsze działa bez problemów. Wsparcie jest bezproblemowe, szybko, sprawnie odpisują. :)

CrimeS

Dodałem atthost.pl do polecanych :) Niestety, ale już nie polecam linuxpl.

pretor

Witam.
Na razie zdecydowanie polecam hosting atthost.pl, na który przeniosłem swoje konto w styczniu tego roku z hostingu linuxpl.com.

Po tym jak rok temu hosting Linuxpl.com podniósł drastycznie swoje ceny a teraz przy próbie przeniesienia domeny od nich na inny hosting, robi ogromne problemy - traci moje poparcie i wnioskuję aby dodać go do "Nie polecanych".
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

Maras

Z czystym sumieniem polecam Kylos.pl wiele hostingów w swoim życiu przerobiłem i na Kylosie poprzestałem ponieważ lepszego nie znam.

js

#12
Ceny w atthost.pl poszły w górę.

https://atthost.pl/nowa-oferta-hostingu/

AttHost 10 GB poprzednio 79 zł (rok), teraz 97 zł.

AttHost 25 GB poprzednio 129 zł (rok), teraz 147 zł.

Ceny nie poszły jakoś bardzo w górę, ale jeśli teraz zostały podniesione, to można się spodziewać, że co jakiś czas będą podnosić ceny o kilka zł.

CytatWszystkie zawarte do tej pory umowy mogą pozostać na niezmienionych warunkach, z dotychczas obowiązującymi cenami oraz parametrami.

Więc to jest w porządku, dla starych klientów są stare ceny dla przedłużenia usług.

Wciąż czekam na wprowadzenie nowego panelu administracyjnego, mają wprowadzić nowy wygląd, nową funkcjonalność, ale bardzo długo czasu im to zajmuje.

W moim odczuciu wciąż jest to jeden z najlepszych hostingów w Polsce, wsparcie też mają w porządku. Mam nadzieję, że nie zmienią się na gorsze.

Adrian

Warto zauważyć, że to nie jedyne zmiany cen na hostingach w ostatnim czasie - unixstorm, Zenbox (wydaje mi się że linux też zmieniał coś  w pakietach) też poszedł w górę, nie wiem jak u innych.
Niestety ceny prądu, sprzętu idą w górę, więc utrzymywanie usług w tej samej cenie jest raczej niemożliwe.
the simplest solution is most likely the right one

pretor

Cześć.
Mam parę pytań, dotyczących nowej oferty na: Atthost.pl

CytatNowa oferta hostingu jest już dostępna!

Nowe pakiety hostingowe pozwolą na przyjęcie większej ilości odwiedzających na Twoich stronach internetowych - zwiększyliśmy limity procesów PHP i procesora.  Wszystkie pozostałe parametry usługi - pozostały bez zmian.
Czy to przy aktualnym ruchu na moim forum, zmienia cokolwiek ?

CytatW nowych pakietach, Twoje strony będą lepiej zabezpieczone przed atakami. Wdrożyliśmy zaawansowany system zabezpieczeń BitNinja, oparty o mechanizmy machine learning. Każdego dnia wykrywamy i blokujemy około 50 tysięcy ataków na strony klientów, którzy korzystają już z nowej oferty.
To na duży plus i jestem jak najbardziej na Tak.

CytatJako nasz stały klient otrzymujesz możliwość darmowej migracji na nową ofertę. Cena za usługę do końca trwania umowy pozostaje bez zmian. Nowa cena będzie obowiązywała od nowego okresu rozliczeniowego.
Jeżeli się zdecyduję, to będę miał jakieś 6-miesięcy w starej cenie.



Tabela z nowymi / starymi pakietami:



     
     
   
   
   
Pakiet|| Dopuszczalne obciążenie rdzenia CPU|| Ilość interpretatorów PHP|| Cena od nowego okresu rozliczeniowego
Professional Plus / Professional Plus HDD|| 100% (poprzednio 100%)|| 10 (poprzednio 6)|| 97 zł (poprzednio 79 zł)
Business Plus / Business Plus HDD|| 125% (poprzednio 100%)|| 18 (poprzednio 10)|| 147 zł (poprzednio 129 zł)
Enterprise Plus / Enterprise Plus HDD|| 150% (poprzednio 125%)|| 28 (poprzednio 14)|| 227 zł (poprzednio 209 zł)
Infinity Plus / Infinity Plus HDD|| 200% (poprzednio 150%)|| 40 (poprzednio 20)|| 517 zł  (poprzednio 499 zł)

CytatZmień dotychczasowy pakiet Professional SSD  na Professional Plus.
Czy będą z tego realne korzyści ?


PS. Do Administratorów: czy można by było włączyć obsługę HTML w postach na forum ?
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...