Co nowego w SMF 2.1?

Zaczęty przez Adrian, 14 Kwiecień 2012, 23:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adrian

Instalował ktoś SMF 2.1 Alpha1? Ja zainstalowałem na localhost :)
Od razu rzuciło się w oczy jedno - świetne nowe grafiki PNG. Stare w formacie GIF nie były zbyt ładne, na różnych stylach trzeba było dostosowywać ikonki tak, aby nie było widać pikseli. Z formatem PNG ten problem to przeszłość.
Inną ważną zmianą jaką zauważyłem jest wbudowana biblioteka jQuery. W zależności od ustawienia, biblioteka ładowana jest z zewnętrznego lub lokalnego serwera. Jest to szczególnie ważne w przypadku modyfikacji, uniknie się dzięki temu kilkukrotnie dodanych bibliotek jquery.

Na koniec to co udało mi się sprawdzić - nowość jaką jest inteligentna emulacja wersji. Zostało to opisane gdzieś na forum simplemachines.org.
W SMF 2.1 jeśli spróbujemy zainstalować modyfikację która posiada instrukcje instalacji (przykładowo) dla wersji 2.0 RC3, 2.0 RC4, 2.0 RC5, 2.0 oczywiście otrzymamy error:
Pakiet który próbujesz pobrać lub zainstalować jest uszkodzony lub niekompatybilny z tą wersją SMF.

Inteligentna emulacja polega na tym ze SMF samo próbuje emulować ostatnią wspieraną przez modyfikację wersję skryptu, czyli jeśli w modyfikacji są instrukcje dla wersji 2.0 RC3, 2.0 RC4, 2.0 RC5, 2.0 to SMF automatycznie będzie emulował SMF 2.0, jeśli będą instrukcje dla wersji 2.0 RC3, 2.0 RC4 to emulowana będzie wersja 2.0 RC4. Mała rzecz, ale bardzo użyteczna :)

Żadnych innych zmian nie zauważyłem, jednak jest to wersja alpha1, wiec wszystko może ulec zmianie w finalnej wersji SMF 2.1 :)

Na razie jest to tylko taka ciekawostka, nie należy używać tej wersji forum na żywej stronie ;)


Link do GIT SMF 2.1:
https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1
the simplest solution is most likely the right one

Nolt

Zobaczymy co dalej, tak jak napisałeś to dopiero alfa więc dużo jeszcze przed nami. Tymczasem możemy trzymać kciuki aby prace nad nową wersją nie stanęły w miejscu.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

cieplutki

Gdzie można pobrać tę alfę  ???

Nolt

www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

cieplutki

@Nolt mam pomroczność jasną czy coś, nie widzę tego downloadu  :(

Adrian

the simplest solution is most likely the right one

Stanley

Hmm a jak to będzie z aktualizacją?? czy będzie ona płynna i zintegrowana z wersją 2.0.2 ?? czy będzie trzeba z osobna instalację robić?Coś wiadomo?
Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

Adrian

Zawsze była, jest i będzie możliwość aktualizacji do nowszej wersji skryptu, nie wiem dlaczego tak miałoby nie być.

I tylko jako przypomnienie - Nie należy instalować tej wersji na działającym forum, ponieważ jest to jedynie wersja testowa.
the simplest solution is most likely the right one

trzycha

Więcej zmian raczej znajdziemy w pierwszej becie. Ja raczej czekam na smcore.
Mobile Suit Gundam

Nie pomagam na PW oraz poza forum

obcy12

Czyli w wersji 2.0.x i dalej będą już tylko poprawki ?
A 2.1 to taka 2 z nowymi opcjami ?
I te linie będą  jednocześnie  rozwijane czy 2.1 jak wyjdzie zastąpi 2.0.x ?

Adrian

#10
Cytat: obcy12 w 22 Kwiecień 2012, 16:03Czyli w wersji 2.0.x i dalej będą już tylko poprawki ?
Tak, seria 2.0.x bezie otrzymywała poprawki tak długo jak będzie to konieczne.

Cytat: obcy12 w 22 Kwiecień 2012, 16:03A 2.1 to taka 2 z nowymi opcjami ?
2.1 to takie odświeżone SMF 2.0. Pojawi się tam kilka nowych funkcji/usprawnień, ale większość to pewnie zmiany kosmetyczne (ładniejsze ikonki, grafiki itp).

Cytat: obcy12 w 22 Kwiecień 2012, 16:03I te linie będą  jednocześnie  rozwijane czy 2.1 jak wyjdzie zastąpi 2.0.x ?
SMF 2.0 już nie jest rozwijane, prowadzony jest do niego tylko support i wydawane są łatki. To samo będzie po wydaniu SMF 2.1.
SMF2.1 docelowo ma zastąpić wersję 2.0, nie widzę powodu dlaczego ktoś kto używa wersji 2.0 nie zrobił upgrade do 2.1.


Jednak nic nie jest pewne do czasu wydania stabilnego SMF 2.1, a na to pewnie jeszcze poczekamy... :)
the simplest solution is most likely the right one

Stanley

Hmmm pobrałem to z linku Phatnoma ale brak tam instalki jak to postawić/przetestować?
Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

Adrian

Pliki *install* masz w katalogu other, przenosisz je do roota i można instalować.
the simplest solution is most likely the right one

Stanley

#13
do roota czyli do czeog bo nie bardzo załapałem stawiam do na serwerze więc?

Edit// aaaa zakumałem :P ;] Ja już śpię :P
Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

Adrian

the simplest solution is most likely the right one