Informacja dla użytkowników cba.pl oraz innych darmowych hostingów

• 22 Odpowiedzi
  • 18887 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
Użytkowcy korzystający z darmowego hostingu cba.pl mogą napotkać następujący problem podczas wysyłania wiadomości na swoim forum:
http://img835.imageshack.us/img835/7676/64662366.jpg
Informacja dla użytkowników cba.pl oraz innych darmowych hostingów

Rozwiązanie nasuwa się tylko jedno... należy zmienić hosting.
Jeśli jednak prowadzisz już swoją stronę na takim hoście i nie chcesz zmieniać serwera należy wyłączyć emotikony w ustawieniach swojego stylu. Nie jest to rozwiązanie problemu, tylko zwykłe schowanie go pod dywan.

Najlepiej byłoby gdyby każdy użytkownik na cba.pl który ma taki właśnie problem napisał na forum, email do pomocy technicznej (jeśli takie coś tam istnieje?) z prośbą o naprawienie błędu, ponieważ jest to wina serwera, a nie SMF.

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: Informacja dla użytkowników cba.pl oraz innych darmowych hostingów
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2011, 00:37 »
Dodam od siebie iż któryś z użytkowników interweniował w tej sprawie do tech. cba.pl i otrzymał odpowiedź mniej więcej taką
"nie naprawimy problemu gdyż SMF jest w wersji RC, problem zostanie rozwiązany gdy wyjdzie wersja stabilna".

Jak widać do tej pory nic się nie ruszyło tak więc warto rozmawiać z administracją i wsparciem technicznym serwisu cba.pl aby wreszcie naprawili problem który leży ewidentnie po ich stronie.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline adriantruck

• 144
  • 5
  • Wersja SMF: 2.0.12
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2011, 11:52 »
Trafiłem tu z cba.pl i powiem tak
To wgóle jest jakaś paranoja
cba.pl wprowadza opcje płatne,a obsługa tego hostingu to śmiech na sali
Instalując cokolwiek z preinstalatora to nie ma możliwości ustawienia chmodów
setki postów itp na forum w tym temacie'skasuj,wyślij,ustaw hahahaha,ciągłe pady,zwiechy nie dalej jak wczoraj to wogóle na cba.pl nie dało sie wejść
Klikadziesiąt kont z userami tzw.Lizusami(pewnie konta adminów) chwali zachwala błogosławi za opcje płatne i wogóle,bo mają stronki w html,bądż coś tam postawione i to wszystko-heh a używać nie można prostego skryptu gdy jest sie poważnym użytkownikiem z poważnymi zamiarami
Pisze im ,że mam problemy z SMF,a Oni mi to zainstaluj sobie phpbb3 ok instalnąłem i chce dodać mody i CO i Lipa nie da rady,to mi odpisali,że takie opcje ma sie w panelu aby widzieć kto jest hahahahahaha
Używać SMF BEZ UŚMIESZKÓW??? Śmiech na sali,to jakaś kpina!
Powiem tak administracja cba.pl OLEWA skrypty które powodują obciążenie i nie ma na co liczyć ze z smf sie poprawi .Ten hosting totylko hosting który teraz żyć bedzie dzięki garstce użytkowników tzw lizusów -dzieci bo do niczego innego on sie nie nadaje-jedynie do tworzenia stron przez uczniaków co nie mają pojecia o tworzeniu poważnych stron.Oraz jakieś portfolio przez firme-boto stoi i nic nie rząda  ;D

ODRADZAM SZCZERZE UŻYWANIA CBA.PL DO POSTAWIENIA FORUM NA SKRYPCIE SMF PHPBB3
o Joomla nie wspomne bo tego na poważnie nie da sie wogóle używac(chyba,że gołe)
Uważajcie na tych co polecają,chwalą w szczególności zdjęcie reklam za kase,bo i tak bedziecie olani i postawić możecie co nawyżej jakiś goły skrypt.
Bez urazy,ale uważam ze z dziada zrobili sie panowieijedyne na czym im teraz zależy to wyciągać kase
 od naiwnych użytkowników.
Bo za te kase co tam można wydać to za 5 dych można mieć przyzwoity hosting.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2011, 11:54 wysłana przez adriantruck »
Łączę pozdrowienia

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2011, 11:58 »
Spokojnie, administracja cba.pl wie o istnieniu problemu z SMF i pracuje nad rozwiązaniem.

*

Offline adriantruck

• 144
  • 5
  • Wersja SMF: 2.0.12
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2011, 12:03 »
I co z tego,spróbuj tam postawić forum w SMF z podstawowymi modami
o galerii zapomnij.Nie jestem wrogo nastawiony-Jedynie przestrzegam,przed wyrzucaniem obecnie kasy,stratą czasu,jeśli myśli sie o czymś poważnym.
Siedzenie godzinami i optymalizowanie bazy,bo na forum masa userów działa to Relanium max 5 co godzine.
ale jak sie mówi,każdy ma prawo do opini i wyboru
Łączę pozdrowienia

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
Otworzyłem wątek i mam do użytkowników tego hostingu pytanie - czy błąd dalej występuje? Założyłem testowo tam forum i wydaje mi się że administracja rozwiązała problem

ywuq1

Otworzyłem wątek i mam do użytkowników tego hostingu pytanie - czy błąd dalej występuje? Założyłem testowo tam forum i wydaje mi się że administracja rozwiązała problem

Na tym serwerze od czasu do czasu testuje to i owo, i nadal ten problem występuje, trzeba wyłączyć emotikony dla stylu, bo jeśli tego się nie zrobi występuje taki błąd jak na screenie.

*

Offline Narzew

• **
  • 19
  • 0
    • Informatyka Plus
  • Domyślny styl: ClearSky
  • Wersja SMF: 2.0.2
Wiem jak to rozwiąząć. Sam miałem forum SMF 2.0.2 na CBA i instalowałem mody.

Teraz pokaże jak to zrobić:

1) W opcjach oprogramowanie, wybieramy SMF 2.0.x (jak ja to instalowałem to 2.0.2 było wydane, a tam 2.0 tylko).
2) Teraz instalujemy
3) Teraz ściągamy język i zmieniamy na 'Polish-UTF8'
4) Teraz poprawiamy małe niedoróbki w skrypcie, przez urwania języka
5) Teraz pobieramy FileZilla
6) Łączymy się z kontem FTP
7) Zaznaczamy folder z forum SMF
8) Wybieramy prawym zmień ustawienia folderu (zaznaczamy wszystko, powinno być tam gdzie kod 0777)
9) Czekamy około 20 minut, aż program to zaktualizujue
10) Aktualizujemy forum do najnowszej wersji (korzystając z managera pakietów)
11) Możemy wgrywać modyfikacje

To tyle.

Co do hostingu, CBA.pl to rzeczywiście lipa, polecam vhosted, za 3 zł miesiąc (SMS) jest całkiem dobrej jakości hosting. Co do darmowego to 000webhost.com będzie w sam raz.

Nie polecam CBA, CBA suxi.
Zapraszam na moje forum o tworzeniu gier i pokemonach i nie tylko!
http://www.informatykaplus.cba.pl/forum

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
  • Wersja SMF: 2.0.15
7) Zaznaczamy folder z forum SMF
 8) Wybieramy prawym zmień ustawienia folderu (zaznaczamy wszystko, powinno być tam gdzie kod 0777)

Wiesz że nadawanie takich praw dla wszystkich plików i katalogów jest jest ogromnie niebezpieczne? To nie jest żadne rozwiązanie, wręcz przeciwnie otwierasz furtki dla osób które mogą podrzucić Ci bez problemu jakiś skrypt który Ci uprzykrzy życie.

Absolutnie nie wolno zmieniać praw dostępu tak jak opisał Narzew
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
@Narzew, wiesz że wątek dotyczy błędu w polu wysyłania wiadomości a nie instalowania modyfikacji? Jeśli nie wiedziałeś, to już wiesz.

*

Offline Narzew

• **
  • 19
  • 0
    • Informatyka Plus
  • Domyślny styl: ClearSky
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Lipiec 2012, 21:36 »
Nolt, nie wiedziałem teraz już wiem.
Jeśli chcesz tylko dla modów to sam folder Packages (inaczej się nie da (lub da, ale ja o tym nic nie wiem)).
Ja tak zrobiłem na swoim forum, ale już i tak przeniosłem host.

Przepraszam za nieporozumienie.

Phantom, wiem że wątek o tym dotyczy, ale ktoś napisał że na cba nie da się modów instalować więc napisałem o tym
« Ostatnia zmiana: 8 Lipiec 2012, 21:38 wysłana przez Narzew »
Zapraszam na moje forum o tworzeniu gier i pokemonach i nie tylko!
http://www.informatykaplus.cba.pl/forum

*

Offline Sammael

• **
  • 19
  • 1
  • Początkujący webDeveloper
    • Forum młodzieżowe
  • Domyślny styl: Zmodyfikowany inferno
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Lipiec 2012, 21:59 »
Dalej tego nie naprawili? Kpina... ten błąd był już zgłaszany od dawna.
Potrzebujesz tłumaczenia modyfikacji pod SMF? A może chcesz żebym wykonał ci autorski styl na twoje forum? Skontaktuj się ze mną. Cena ustalana indywidualnie (tłumaczenia zazwyczaj za darmo).

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 8 Lipiec 2012, 22:15 »
Na szczęście jeden z deweloperów SMF napisał fixa => http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=477556.msg3342262#msg3342262
Jest już dodane w deweloperskiej wersji 2.1 :)

*

Offline Manrul

• *
  • 5
  • 0
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sierpień 2012, 19:43 »
Na szczęście jeden z deweloperów SMF napisał fixa => http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=477556.msg3342262#msg3342262
Jest już dodane w deweloperskiej wersji 2.1 :)

A mógłbyś mi napisać co mam zrobić na pw?

Bo próbowałem zmienić ten plik tak jak na tej stronie a nadal nie działa myślę że może coś źle robię,bo z moim angielskim mogłem coś pominąć....;/

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2012, 23:10 »
Przydałby mi się pełen dostęp do takiego forum gdzie występuje ten błąd. Być może fix nie pomaga w tym przypadku, wtedy zgłosiłbym ten fakt na forum.