Smf 2.1/3.0

• 11 Odpowiedzi
  • 4962 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
    • Polski Serwis Mobile Suit Gundam
  • Domyślny styl: Universal (własny)
  • Wersja SMF: 2.0.5
Smf 2.1/3.0
« dnia: 17 Październik 2011, 15:49 »
Jak zapewne wiecie oficjalnym forum można zgłaszać swoje propozycje co do nowych wersji skryptu.
Co wg Was powinno zostać usunięte bądź dodane?

• Mnie denerwują updaty itp. Szkoda, że modyfikacje tak mocno ingerują w rdzeń skryptu. Przy ich wiekszej ilości oraz aktualizacji forum z nieco starszych wersji jest to męka jak dla mnie. Niby jest instalator ale wszystkich modyfikacji od ręki nie zainstalujemy bo czasami styl korzysta z większej ilości plików, które są zmodyfikowane i wtedy trzeba dostosować moda.
  • Inną sprawą są funkcje smf, których nie włączamy. Przykładem może być tutaj kalendarz. Jest bo jest, choć nie jest to jakis mega ważny "ficzer". Mogliby developerzy pomyśleć o niektórych funkcjach jak o wtyczkach. Chcę to dogrywam, nie to nie ruszam tego.
  • Fajnie byłoby gdyby sitemapa była wbudowana w skrypt. Jednak nie mówię o zwykłej mapce żeby ją zgłościć w centrum dla webmasterów google. Gdyby dodano taką z opcją pingowania nowych postów to byłoby coś. Tak wiem, jedni mówią, że pingowanie g...nic nie daje a inni, że owszem. Ja jestem jednak zdania, że mała pomoc nie zaszkodzi aby bot szybciej indeksował.
  • Co powiecie o lepszym systemie szablonów niż ten, który jest obecnie?
  • Skoro pisałem o mapce to może usprawnić nieco seo? Mam tu na myśli większą kontrolę na linkami, zdjeciami itp (alty, title), zarządzanie nofollow/dofollow, dynamiczne metatagi, kanoniczne adresy, zarządzanie www/bez www, edycja robots.txt i .htaccess itp. Tak wiem, że część jest ale wypisywałem jak leci ;) Tworzenie własnych stron błędów na forum, przyjazne adresy,...
  • Manager BBCODE?
  • Zarządzanie menu przez pa?
  • Pełne zarządzanie polami profilów. Czyli decyduje co i gdzie ma się wyświetlać etc.
  • Zostawic tylko utf-8 bez iso.
  • Przstać wspierać sqlite oraz postgresql.
  • Jestem również za tym aby zmieniono system uprawnień. Na chwilę obecną admin ma dostęp do każdego miejsca. Jestem za tym aby mozna było również decydować o tym gdzie admin może wejść i co robić (mam tu na myśli dział dostępny tylko dla jednej grupy a admin i tak może tam zaglądać).
  • Wykorzystać oop i mvc?

To tak na szybko co przyszło mi do głowy. Jak zły dział to przenieście, chociaż nie widziałem innego, któryby pasował.
Mobile Suit Gundam

Nie pomagam na PW oraz poza forum

*

Offline Adrian

• 5577
  • 727
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
  • Wersja SMF: 2.0.17
Odp: Smf 2.1/3.0
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2011, 14:24 »
1.Dlatego nowe modyfikacje są przepisywane w taki sposób aby używało systemu haków.
Podoba mi się jak to działa w PHP-Fusion. Wrzucam pliki do katalogu, wchodzę do PA, włączam i to na tyle z instalacji wtyczki...

2. No cóż, mi to nie przeszkadza, mam w PA opcje, mogę włączyć/wyłączyć jednym kliknięciem, jednak już ktoś pisał żeby usunąć kalendarz z podstawowych funkcji.

3. Byłoby miło. Są dwie dobre modyfikacje sitemapy (jedna płatna obejmująca więcej funkcji dla SEO)

5. j.w.

6. To koniecznie. Podoba mi się rozwiązanie w IPB, bardzo łatwo można dodawać własne BBC

7. Też kolejna funkcja której nie może zabraknąć w nowym SMF.

8. I tak pewnie będzie (zostanie tylko UTF8).

9. Admin powinien widzieć wszystko... Oczywiście dobrze byłoby móc ukryć poszczególne bloki... ale to już dotyczy modyfikacji portali
the simplest solution is most likely the right one

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
  • Wersja SMF: 2.0.10
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2011, 18:01 »

trzycha - zgadzam się z wszystkim praktycznie co piszesz. Tak jak WP dobrze aby wtyczki działały na podobnej zasadzie bez ingerencji i sitemap wbudowany super sprawa. Pola profilów bardziej modalne jak Amin by mógł kasować raporty zgłoszeń do modów a nie jak obecnie jest to niemożliwe wcale po za bazą danych i ręcznie.W zasadzie to wszystko.
Serwis infomiasto.eu - filmy i artykuły tematyczne

*

Offline CrimeS

• 2010
  • 274
    • jellyio.com
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:01 »
Mnie w tym SMF wkurzają jedynie modyfikacje. Cóż że z automatu jak albo coś rozsypują po usunięciu czy coś. Już wolał bym instalację ich jak w phpBB3.

*

Offline Adrian

• 5577
  • 727
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
  • Wersja SMF: 2.0.17
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:05 »
Instalacja modyfikacji podoba mi się w IPB, zainstalujesz modyfikację, za jakiś czas dorzucisz na forum nowy styl i nie trzeba nic w tym stylu zmieniać, wszystko to co było zainstalowane jest już dodane w naszym nowym themie, jednak ręczna modyfikacja stylów w IPB to dla mnie jedna wielka tragedia...

Z phpBB nie miałem kontaktu.
the simplest solution is most likely the right one

*

Offline pimosz

• **
  • 955
  • 58
    • Forum adminów
  • Domyślny styl: Curve mod
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:44 »
W SMF jeżeli ustawimy limit wysokości obrazów w postach i po jakimś czasie zechcemy to zmienić, wielkość obrazów w postach nie zmieni się. Trzeba edytować posty aby zmiana została uwzględniona. Okropnie denerwujące. Nich ktoś to zgłosi gdzie trzeba :/
Szukasz pomocy w pozycjonowaniu itp. ? Pytaj na www.admintalk.pl
Darmowy internet

*

Offline CrimeS

• 2010
  • 274
    • jellyio.com
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2011, 12:37 »
phantom, w phpBB3 jest tak że ręcznie sobie edytujesz sobie kod edytujesz ale nigdy z tym problemów nie miałem a na SMF już coś się z czymś gryzło, sypało itp.

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2011, 13:12 »
czy ktoś zna wątek na SMF.org  z tematem pomysłów do 3 wersji? Szukałem ale nie znalazłem

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień 2011, 13:23 »
Mobile Suit Gundam

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień 2011, 16:31 »
Czy pomysły z tego tematu zostały już zgłoszone na SMF.org - bo chyba są warte wspomnienia twórcą. ?

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudzień 2011, 20:22 »
Część (np manager bbcode czy menu) już ktoś zgłaszał w tematach. Reszty nie śledziłem zbytnio.
Mobile Suit Gundam

*

Offline gielo33

• *
  • 4
  • 0
    • pozycjonowanie blog
  • Domyślny styl: YaBB SE Classic 2.0
  • Wersja SMF: 2.0.9
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Grudzień 2014, 12:13 »
Przede wszystkim przyjazne adresy url powinny być w standarcie. dobrze jakby miały strukturę www.adresstrony/nazwa.php bez żadnych cyferek i innych śmieci.
Kolejna sprawa to automatyczna aktualizacja plików języka.

W sumie te dwa elementy z chęcią bym widział w najnowszej wersji smf :)