Smf 2.1/3.0

• 11 Odpowiedzi
  • 4816 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
    • Polski Serwis Mobile Suit Gundam
  • Domyślny styl: Universal (własny)
  • Wersja SMF: 2.0.5
Smf 2.1/3.0
« dnia: 17 Październik 2011, 15:49 »
Jak zapewne wiecie oficjalnym forum można zgłaszać swoje propozycje co do nowych wersji skryptu.
Co wg Was powinno zostać usunięte bądź dodane?

• Mnie denerwują updaty itp. Szkoda, że modyfikacje tak mocno ingerują w rdzeń skryptu. Przy ich wiekszej ilości oraz aktualizacji forum z nieco starszych wersji jest to męka jak dla mnie. Niby jest instalator ale wszystkich modyfikacji od ręki nie zainstalujemy bo czasami styl korzysta z większej ilości plików, które są zmodyfikowane i wtedy trzeba dostosować moda.
  • Inną sprawą są funkcje smf, których nie włączamy. Przykładem może być tutaj kalendarz. Jest bo jest, choć nie jest to jakis mega ważny "ficzer". Mogliby developerzy pomyśleć o niektórych funkcjach jak o wtyczkach. Chcę to dogrywam, nie to nie ruszam tego.
  • Fajnie byłoby gdyby sitemapa była wbudowana w skrypt. Jednak nie mówię o zwykłej mapce żeby ją zgłościć w centrum dla webmasterów google. Gdyby dodano taką z opcją pingowania nowych postów to byłoby coś. Tak wiem, jedni mówią, że pingowanie g...nic nie daje a inni, że owszem. Ja jestem jednak zdania, że mała pomoc nie zaszkodzi aby bot szybciej indeksował.
  • Co powiecie o lepszym systemie szablonów niż ten, który jest obecnie?
  • Skoro pisałem o mapce to może usprawnić nieco seo? Mam tu na myśli większą kontrolę na linkami, zdjeciami itp (alty, title), zarządzanie nofollow/dofollow, dynamiczne metatagi, kanoniczne adresy, zarządzanie www/bez www, edycja robots.txt i .htaccess itp. Tak wiem, że część jest ale wypisywałem jak leci ;) Tworzenie własnych stron błędów na forum, przyjazne adresy,...
  • Manager BBCODE?
  • Zarządzanie menu przez pa?
  • Pełne zarządzanie polami profilów. Czyli decyduje co i gdzie ma się wyświetlać etc.
  • Zostawic tylko utf-8 bez iso.
  • Przstać wspierać sqlite oraz postgresql.
  • Jestem również za tym aby zmieniono system uprawnień. Na chwilę obecną admin ma dostęp do każdego miejsca. Jestem za tym aby mozna było również decydować o tym gdzie admin może wejść i co robić (mam tu na myśli dział dostępny tylko dla jednej grupy a admin i tak może tam zaglądać).
  • Wykorzystać oop i mvc?

To tak na szybko co przyszło mi do głowy. Jak zły dział to przenieście, chociaż nie widziałem innego, któryby pasował.
Mobile Suit Gundam

Nie pomagam na PW oraz poza forum

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
Odp: Smf 2.1/3.0
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2011, 14:24 »
1.Dlatego nowe modyfikacje są przepisywane w taki sposób aby używało systemu haków.
Podoba mi się jak to działa w PHP-Fusion. Wrzucam pliki do katalogu, wchodzę do PA, włączam i to na tyle z instalacji wtyczki...

2. No cóż, mi to nie przeszkadza, mam w PA opcje, mogę włączyć/wyłączyć jednym kliknięciem, jednak już ktoś pisał żeby usunąć kalendarz z podstawowych funkcji.

3. Byłoby miło. Są dwie dobre modyfikacje sitemapy (jedna płatna obejmująca więcej funkcji dla SEO)

5. j.w.

6. To koniecznie. Podoba mi się rozwiązanie w IPB, bardzo łatwo można dodawać własne BBC

7. Też kolejna funkcja której nie może zabraknąć w nowym SMF.

8. I tak pewnie będzie (zostanie tylko UTF8).

9. Admin powinien widzieć wszystko... Oczywiście dobrze byłoby móc ukryć poszczególne bloki... ale to już dotyczy modyfikacji portali

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
  • Wersja SMF: 2.0.10
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2011, 18:01 »

trzycha - zgadzam się z wszystkim praktycznie co piszesz. Tak jak WP dobrze aby wtyczki działały na podobnej zasadzie bez ingerencji i sitemap wbudowany super sprawa. Pola profilów bardziej modalne jak Amin by mógł kasować raporty zgłoszeń do modów a nie jak obecnie jest to niemożliwe wcale po za bazą danych i ręcznie.W zasadzie to wszystko.
Serwis infomiasto.eu - filmy i artykuły tematyczne

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:01 »
Mnie w tym SMF wkurzają jedynie modyfikacje. Cóż że z automatu jak albo coś rozsypują po usunięciu czy coś. Już wolał bym instalację ich jak w phpBB3.

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:05 »
Instalacja modyfikacji podoba mi się w IPB, zainstalujesz modyfikację, za jakiś czas dorzucisz na forum nowy styl i nie trzeba nic w tym stylu zmieniać, wszystko to co było zainstalowane jest już dodane w naszym nowym themie, jednak ręczna modyfikacja stylów w IPB to dla mnie jedna wielka tragedia...

Z phpBB nie miałem kontaktu.

*

Offline pimosz

• **
  • 955
  • 58
    • Forum adminów
  • Domyślny styl: Curve mod
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2011, 00:44 »
W SMF jeżeli ustawimy limit wysokości obrazów w postach i po jakimś czasie zechcemy to zmienić, wielkość obrazów w postach nie zmieni się. Trzeba edytować posty aby zmiana została uwzględniona. Okropnie denerwujące. Nich ktoś to zgłosi gdzie trzeba :/
Szukasz pomocy w pozycjonowaniu itp. ? Pytaj na www.admintalk.pl
Darmowy internet

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2011, 12:37 »
phantom, w phpBB3 jest tak że ręcznie sobie edytujesz sobie kod edytujesz ale nigdy z tym problemów nie miałem a na SMF już coś się z czymś gryzło, sypało itp.

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2011, 13:12 »
czy ktoś zna wątek na SMF.org  z tematem pomysłów do 3 wersji? Szukałem ale nie znalazłem

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień 2011, 13:23 »
Mobile Suit Gundam

*

Offline tomeh

• 226
  • 3
    • infomiasto.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień 2011, 16:31 »
Czy pomysły z tego tematu zostały już zgłoszone na SMF.org - bo chyba są warte wspomnienia twórcą. ?

*

Offline trzycha

• *
  • 380
  • 80
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudzień 2011, 20:22 »
Część (np manager bbcode czy menu) już ktoś zgłaszał w tematach. Reszty nie śledziłem zbytnio.
Mobile Suit Gundam

*

Offline gielo33

• *
  • 4
  • 0
    • pozycjonowanie blog
  • Domyślny styl: YaBB SE Classic 2.0
  • Wersja SMF: 2.0.9
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Grudzień 2014, 12:13 »
Przede wszystkim przyjazne adresy url powinny być w standarcie. dobrze jakby miały strukturę www.adresstrony/nazwa.php bez żadnych cyferek i innych śmieci.
Kolejna sprawa to automatyczna aktualizacja plików języka.

W sumie te dwa elementy z chęcią bym widział w najnowszej wersji smf :)