Nowy domyślny styl w SMF 2 - Curve

Zaczęty przez Nolt, 18 Luty 2009, 01:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt

Wraz z nową wersją kandydującą do stabilnej SMF 2 otrzymamy zmienioną domyślną skórkę. Curve taką nazwę kodową otrzymał styl domyślny który będzie dostępny wraz z obecnym stylem Core. Dodatkowo przyszła paczka SMF 2 RC2 będzie odchudzona o dwa style Babylon i classic pomoże to w obniżeniu rozmiaru paczki. Planowana data wydania RC2 jest jeszcze nieznana.

Ważniejsze zmiany związane ze stylem Curve:
- odświeżony gładki design
- zwiększenie możliwości drop-down menu opartego o css na stronach Indeksu forum, Profilu, działu Moderacji oraz Administracji
- ulepszone semantyczne użycie tabel oraz pozostałych tagów xHTML
- zwiększone użycie CSS przy pozycjonowaniu i stylowaniu elementów

Jak wygląda w akcji nowy styl możemy się przekonać na zdjęciach w oryginalnym temacie:
www.simplemachines.org
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

pimosz

#1
Styl fajny bo minimalistyczny. Maksymalnie semantyczny, tylko ciekawe czy będzie jeszcze lżejszy od dotychczasowego.
Szukasz pomocy w pozycjonowaniu itp. ? Pytaj na www.admintalk.pl
Darmowy internet

Frei

#2
Rzeczywiście ładny styl. Na początku, od razu po zainstalowaniu SMF, przerażało mnie to, jak skomplikowany jest styl domyślny.
Podoba mi się również widok profilu, tematu i rejestracja - prosta i szybka.

Natomiast nie podoba mi się, że większość stylów (może nawet wszystkie) jest rozciągnięta na całą szerokość ekranu monitora, co czyni je brzydkie. Nie mogę się jakoś również przyzwyczaić do wyglądu panelu w 2.0. Jakoś nie przekonuje mnie rozwijające się menu.

Ale styl domyślny... good job!

Nolt

Cytat: Frei w 20 Luty 2009, 19:30
Natomiast nie podoba mi się, że większość stylów (może nawet wszystkie) są rozciągnięte na całą szerokość ekranu monitora, co czyni je brzydkie. Nie mogę się jakoś również przyzwyczaić do wyglądu panelu w 2.0. Jakoś nie przekonuje mnie rozwijające się menu.

Co do szerokości to wszystko jest do skonfigurowania :) tak więc styl który Ci się nie podobał i był szeroki może stać się Twoim ulubionym.
Natomiast rozwijalne menu, ja też się do niego nie przyzwyczaiłem, jeszcze w profilu OK ale PA ciągle korzystam z menu bocznego.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

Frei

Cytat: Nolt w 20 Luty 2009, 19:56
Cytat: Frei w 20 Luty 2009, 19:30
Natomiast nie podoba mi się, że większość stylów (może nawet wszystkie) są rozciągnięte na całą szerokość ekranu monitora, co czyni je brzydkie. Nie mogę się jakoś również przyzwyczaić do wyglądu panelu w 2.0. Jakoś nie przekonuje mnie rozwijające się menu.

Co do szerokości to wszystko jest do skonfigurowania :) tak więc styl który Ci się nie podobał i był szeroki może stać się Twoim ulubionym.
Natomiast rozwijalne menu, ja też się do niego nie przyzwyczaiłem, jeszcze w profilu OK ale PA ciągle korzystam z menu bocznego.

Hmmm... No to świetnie ;). A te menu to wprost masakra, trudno się w ogóle w nim odnaleźć i panel rozwalony na całą szerokość ;P. No cóż. Pewnie kwestia przyzwyczajenia.
A cytowanie selektywne jest? Bo to jest jedna z niewielu rzeczy, które mnie trochę irytują... :P.

monikowska

wystraszyłam się !! Myślałam że weszłam na inne forum, wygodniej się czyta to napewno:)

jarcow

Cytat: monikowska w 20 Marzec 2009, 20:34
wystraszyłam się !! Myślałam że weszłam na inne forum, wygodniej się czyta to napewno:)
Heheh :D Zmiany tematu na tym forum mają niewiele wspólnego z nowym tematem, który jeszcze nie został opublikowany. Będzie on dołączony to finalnej wersji 2.0, choć pewnie w RC2 już go zobaczymy :)

monikowska

czyli ten obecny to tylko ak po to żeby zawału nie dostać, bo zmiany będą aż tak ogromne ??
i tak fazowo spokojnie nas przyzyczajacie?:>

>:D

jarcow