Prędkość wysyłania plików na serwer linuxpl.com

• 7 Odpowiedzi
  • 2318 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline js

• *
  • 415
  • 22
  • Wersja SMF: 2.0.15
Prędkość wysyłania plików na serwer linuxpl.com
« dnia: 16 Wrzesień 2017, 19:28 »
Witam,

Posiadam serwer w linuxpl pakiet W1GB i zauważyłem wolną prędkość wysyłania oprogramowania, które waży np. 20 Mb. Napisałem do tej firmy wiadomość:

Wysłałem oprogramowanie php-fusion 9, które waży 21 MB - Czas wysłania: 27 minut i 13 sekund / Usuwanie 4 minuty 34 sekundy

Dlaczego wysyłanie trwa tak długo i są liczne przycięcia podczas wysyłania, program Total Commader.

Dla przykładu na serwerze home.pl

Czas wysłania: 6 minut 57 sekund / Usuwanie: 2 minuty 11 sekund

Brak przycięcia podczas wysyłania.

Otrzymałem odpowiedź:

nie ma zadnego problemu z polaczeniem FTP na naszym serwer,

prosze sprawdzic innym klientem FTP albo spakowac te pliki do jednej paczki
i wyslac na serwer

Odpisałem:

Problemu nie ma, ale czemu jest nałożone ograniczenie wysyłania? Chodzi o
prędkość. Na home jestem w stanie w dniu o każdej porze wrzucić to
oprogramowanie czy jakiekolwiek inne, które waży tyle MB, a na linuxpl
wolno się wysyłają pliki, które są zawarte w jednym folderze. Proszę
zobaczyć na różnicę; linuxpl 27 minut, home 7 minut czas wysłania. Nie muszę zmieniać
klienta FTP, bo mam przykład, że na inny hosting szybko leci wysyłanie u Was już nie. To nie jest problem od klienta FTP.

I ogólnie znowu otrzymałem wiadomość, że oni nic nie ograniczają i możliwe, że mój operator internetowy ogranicza wysyłanie na serwer FTP, jeśli tak by było to i na home tak samo wyglądałoby wysyłanie. Coś musieli zmienić, bo wysyłanie teraz trwa koło 15 minut. Mam prośbę do Was, jeśli macie hosting w linuxpl wrzućcie dla testu PHP-Fusion 9 z włączonym stoperem i podajcie czas wysyłania tego programowania i usuwania. Bo jeśli coś ściemniają, to tak nie może być.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2017, 19:31 wysłana przez js »

*

Online pretor

• 1620
  • 75
Odp: Prędkość wysyłania plików na serwer linuxpl.com
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2017, 00:14 »
Mam to samo konto co Ty na linuxpl i wysyłka tego spakowanego programu trwała u mnie 53.1 sekund a usuniecie niecałe 0.2 sekundy. Pobrany i spakowany program do którego dałeś linka waży u mnie 11 MB a nie 21 MB jak u ciebie, ale podejrzewam że niewiele by to zmieniło w wynikach wysyłania i usuwania u mnie.

*

Offline js

• *
  • 415
  • 22
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2017, 10:31 »
Mam to samo konto co Ty na linuxpl i wysyłka tego spakowanego programu trwała u mnie 53.1 sekund a usuniecie niecałe 0.2 sekundy. Pobrany i spakowany program do którego dałeś linka waży u mnie 11 MB a nie 21 MB jak u ciebie, ale podejrzewam że niewiele by to zmieniło w wynikach wysyłania i usuwania u mnie.

Tak, cała paczka rar w tyle czasu się wyśle, ale rozpakowana paczka, folder /files wysyła się bardzo długo. A rozpakowane oprogramowanie waży 21 MB.

*

Online pretor

• 1620
  • 75
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:48 »
Zaraz ją rozpakuję i sprawdzę  ;)

Edit:
35 minut i wgrane 9% z 21,9 M, dalej nie czekam bo internet chodzi mi dzisiaj jak inwalida a mam jeszcze parę rzeczy do zrobienia  ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2017, 12:45 wysłana przez pretor »

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2017, 21:45 »
Czemu w ogóle przesyłasz rozpakowaną paczkę gdzie jest powiedzmy 20tys plików, zamiast jednego spakowanego?

W zależności od ustawień klienta FTP z reguły otwierane są dwa połączenia jednocześnie do wysyłania plików, czyli możesz wysłać dwa pliki jednocześnie. Trzeba mieć trochę wiedzy na temat działania samego protokołu FTP, w skrócie... Przy każdym połączeniu tj. wysłaniu pliku serwer jest najpierw odpytywany, a gdy klient FTP otrzyma odpowiedź dopiero jest wysyłany plik (zresztą widać to podczas transferu w kliencie FileZilla). Teraz wyobraź sobie ten transfer 20tys plików... zamiast 1 :)

Druga sprawa to Twoje łącze... jeżeli serwer będzie szybki jak błyskawica, a Ty wysyłasz na niego plik posiadając łącze 50Mbit (dwl)/1Mbit (upl), to wyślesz na niego pliki z maksymalną prędkością 128KB/s. (ale tego chyba jesteś świadomy?)

Na koniec... linuxpl oferuje konto ssh, które bardzo ułatwia pracę z serwerem hostingowym (przesyłanie, rozpakowywanie i wiele więcej) o ile znasz komendy oraz programy linuksowe.

PS Czemu używasz RARów  :o , zip lub 7zip (dla windows), ewentualnie tar.xz lub tar.bz2 (dla linuksa).
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline js

• *
  • 415
  • 22
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2017, 09:22 »
Akurat wgrywałem php-fusion 9, które ma 2,799 plików.

Według Ciebie jak mam wgrać paczkę np. PHP-Fusion 9.0.zip i z niej zainstalować oprogramowanie?

Tu akurat nie chodzi o łącze, bo te 2,799 plików na serwer home wgrywa się ponad 6 minut, a obecnie 15 na linuxpl.

*

Offline CrimeS

• 1994
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrzesień 2017, 14:10 »
Wysłać paczkę PHP-Fusion 9.0.zip i rozpakować ją i przenieść do odpowiedniego folderu za pomocą SSH jak wymienił @Nolt, albo rozpakować za pomocą Menedżera plików w DirectAdmin.

*

Offline js

• *
  • 415
  • 22
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień 2017, 18:46 »
Ok, temat wyczerpany.