Nowy styl forum

• 19 Odpowiedzi
  • 8345 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cieplutki

• Đ€VîĹ
  • 1725
  • 192
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
    • ewmapa
  • Domyślny styl: Bright
  • Wersja SMF: 2.0.14
Nowy styl forum
« dnia: 15 Marzec 2016, 20:58 »
Witam,
tak znienacka i bez bez info wprowadziliście styl, może i fajny lecz chyba zbyt szybko wprowadzony.
Tak na powitanie:
"nowe" nigdzie nie wyświetla się w sposób prawidłowy,
przy przyklejonych wątkach coś widać ale w normalnych to ze świecą szukać biały tekst na biały tle no sorrki.

*

Offline Jerzy Lwie Serce

• 98
  • 7
    • Republika Bialeńska
  • Domyślny styl: Blu
  • Wersja SMF: 2.0.11
Odp: Nowy styl forum
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2016, 21:36 »
Do tego stylu wiele elementów nie pasuje.
W mojej skromnej opinii w ogóle mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje.
Po prostu nie lubię ciemnych styli, wolę jasne.

*

Offline cieplutki

• Đ€VîĹ
  • 1725
  • 192
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
    • ewmapa
  • Domyślny styl: Bright
  • Wersja SMF: 2.0.14
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2016, 22:14 »
Na mobile Lumia 640 strona portalowa w kosmosie. Zmieniam na stary styl.

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2016, 07:13 »
Do tego stylu wiele elementów nie pasuje.
W mojej skromnej opinii w ogóle mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje.
Po prostu nie lubię ciemnych styli, wolę jasne.
Tym razem dajemy użytkownikom możliwość wyboru - mogą używać nowy styl (ciemny) lub stary (jasny).

Na mobile Lumia 640 strona portalowa w kosmosie. Zmieniam na stary styl.
Wiem, że jest problem z prawidłowym wyświetleniem strony głównej, zostanie on w niedługim czasie rozwiązany.

Witam,
tak znienacka i bez bez info wprowadziliście styl, może i fajny lecz chyba zbyt szybko wprowadzony.
Tak na powitanie:
"nowe" nigdzie nie wyświetla się w sposób prawidłowy,
przy przyklejonych wątkach coś widać ale w normalnych to ze świecą szukać biały tekst na biały tle no sorrki.
Nie ma co się spinać to tylko obrazek, mamy przygotowany nowy :)
Nowy styl miał być niespodzianką tak na marginesie ;) zaskoczenie jest więc chyba się udało.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2016, 07:26 wysłana przez Nolt »
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline krzysiuus

• 76
  • 2
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2016, 08:19 »
Ale wielkie to wszystko :P

*

Offline jacek6663

• 164
  • 2
    • World of Consoles
  • Domyślny styl: DarkBreak
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2016, 15:49 »
nie no super jest teraz wszystko 100% bardziej czytelne i nie razi w oczy może troszkę zadurze niektóre elementy i czcionki ale dla starszych osób jak znalazł

*

Offline Stanley

• 2152
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2016, 16:23 »
Ja korzystam z default i jest OK.
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline obcy12

• 226
  • 6
  • Domyślny styl: Curve
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2016, 18:58 »
Nawet fajny ten nowy styl.

*

Offline xPatryk

• 101
  • 0
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec 2016, 12:26 »
Bardzo fajny ten nowy styl bo bardziej responsywny. Ale jest kilka błędów bo obecne logo polskiego SMF'a nie pasuje do tak czarnego stylu chodzi mi o to , ze ten jakby mechanizm ktory jest przy logo jest slabo zauwazalnyi widac tylko sam napis :/ Aha noi jeszcze jest jakby jakies tlo (chyba wiecie o co mi chodzi) ktore jest takie prostakatne i na co one? psuje tylko ten styl. Nie ma modyfiakcji uzytkownicy online w ciagu ostatnich 24 godzin no a tak poza tym powinniscie zmienic grafike rang, bo ta podstawowa nie pasuje... zawsze mieeliscie lepsze. Sory za to ze napisalem wszystko tak zle pewnie ale pisalem na szybko ;) ))

EDIT:
Wiele osób pisze, ze stary styl byl lepszy - wytlumacze dlaczego:

Poprostu za bardzo przyzwyczailiscie sie do starego stylu i nie mial takich kolorw jak ten obecny. Administrracja forum smf.pl nie poinformowala uzytkownikow o zmianie stylu na nowy i to jest wielki szok dla uzytkownik wiec wiadomo ;) nie ma niektorych modyfikacji ale tak poza tym trzeba docenic administracje polskiego smf'a ze caly czas dziala, zmienia styl i na biezaco odpowiada na pytania i pomaga nawet w tych najlatwiejszych problemach, bo support mybb zawsze sie wkurza o podstawowe problemy uzytkownikow i to mnie u nich wkurza bo po to zakladaja support zeby pomagac we wszystkim.
Pozdro :)
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2016, 12:30 wysłana przez xPatryk »

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2016, 17:34 »
Bardzo fajny ten nowy styl bo bardziej responsywny. Ale jest kilka błędów bo obecne logo polskiego SMF'a nie pasuje do tak czarnego stylu chodzi mi o to , ze ten jakby mechanizm ktory jest przy logo jest slabo zauwazalnyi widac tylko sam napis :/ Aha noi jeszcze jest jakby jakies tlo (chyba wiecie o co mi chodzi) ktore jest takie prostakatne i na co one? psuje tylko ten styl. Nie ma modyfiakcji uzytkownicy online w ciagu ostatnich 24 godzin no a tak poza tym powinniscie zmienic grafike rang, bo ta podstawowa nie pasuje... zawsze mieeliscie lepsze. Sory za to ze napisalem wszystko tak zle pewnie ale pisalem na szybko ;) ))

Jeśli chodzi o kolor to zależy od ustawienia kolorów na monitorze - testowałem na 5 różnych ekranach i tylko na jednym było tak jak mówisz - niestety nie dogodzimy w tym temacie :)
Tło - pomyślimy, na razie zostaje.
Mod przeoczyłem, właśnie go przeinstalowałem.
Ikony rang - szukam czegoś ciekawego, tak więc w przyszłości się zmienią.

Chcieliśmy odświeżyć wygląd smf.pl, było wiele propozycji oraz testów różnych styli i wierzcie mi nie jest łatwo wybrać coś co będzie pasowało nawet po wielu zmianach. Tym razem zdecydowaliśmy dać Wam wybór i zostawiliśmy stary styl aby każdy znalazł coś dla siebie - jedni pozostaną przy nowym-ciemnym, Ci którzy wolą jasne tła lub zbyt mocno przywiązali się do starego pozostaną przy poprzednim.

Dziękuję w imieniu teamu smf.pl za miłe słowa i za to że doceniacie pracę oraz wolny czas, który poświęcamy dla Was.
Dziękuję także za słowa krytyki, które bierzemy oczywiście na klatę :)
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline aka_z

• *
  • 7
  • 0
    • Overn.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marzec 2016, 21:17 »
Choć nie pracuję na smf i tylko ślędzą od pewnego czasu wasze poczynania i sam skrypt :) to zauważam że smf się chyba cofa jeżeli chodzi o wygląd nawet w wersji beta nie zauważyłem aby szło to w dobrym kierunku. A Nie obrażając styl przypomina mi vb w wersji 3, 5 lat temu :P. Zobaczcie jak są obecnie standardy :) IPB, XenForo czy nawet mybb ( choć goła wersja mybb szału nie robi :) ale :P

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2016, 13:20 »
Dziwne porównanie - skrypty płatne, w które są pompowane ogromne ilości kasy aby je rozwijać z darmowymi skryptami  ::)  Poza tym, my nie potrzebujemy wodotrysków, popupów i nie wiadomo czego jeszcze aby styl po prostu działał. Styl ma być przyjazny użytkownikowi, a nie posiadający milion funkcji na dzień dobry gdzie potencjalny nowy użytkownik po wejściu nie może się całkowicie odnaleźć.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline aka_z

• *
  • 7
  • 0
    • Overn.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marzec 2016, 20:14 »
Być może masz rację ale stwierdzę że mi nie chodziło o płatne skrypty, być może mają więcej funkcjonalności ale sam styl w sobie powinien być funkcjonalny jak powiedziałeś. Masz rację. Ale musimy pamiętać że niektórzy projektanci styli for internetowych dyktują modę i cała reszta stara się za nimi nadążyć.

Nie mówię że jest zły :) co to to nie :P lecz powiem szczerze że gdy pisałem pierwszy post w tym temacie, nie mogłem wysłać wiadomości :) ni było buttona :) wyślij:). Tylko sam tekst "Wyślij Wiadomość" co dla mnie jest mało widoczne. Może dlatego że jestem bardziej wyczulony na wygląd niż zwykły użytkownik. Ale tutaj nie wchodzą zwykli użytkownicy.

Choć jest całkiem spoko :) to czegoś mi tu brakuje :) to tylko moje rozmyślania :).

Z wyrazami szacunku dla Administracji i autora'i stylu

Przemysław ~ aka_z

*

Offline xPatryk

• 101
  • 0
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2016, 14:55 »
Nie dziala modyfikacja o tych informacjach TinyPortal, ze jak sie najedzie na ''Pomoc'' to wyskakuje TinyPortal - nie ma tego. Musicie jeszcze bardzo popracowac nad nowym stylem forum, bo na wersjach mobilnych jest tak jakby rozwalony... nie widac wiadomosci na stronie glownej (przynajmniej u mnie) i czasem trudno sie zalogowac na weersji mobilnej.
Pozdrawiam

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2016, 23:42 »
Strona główna nie działa, bo TP nie jest responsywny to nie problem stylu... Trwają prace nad nową wersją TP, ale póki nie zostanie opublikowana, strona główna może być błędnie wyświetlana. Dla użytkownika menu TinyPortal nie jest do niczego potrzebne, nie bardzo rozumiem o jakiej "Pomocy" piszesz - dokumentacji TP?
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwiecień 2016, 18:33 »
TP został zaktualizowany, strona główna wygląda wreszcie tak jak powinna :)
Zalecam wszystkim wyczyścić cache przeglądarki.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline CrimeS

• 1993
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Kwiecień 2016, 19:01 »
Myślę, że trzeba jeszcze tylko schować ikonki newsów i wszystko działa.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Kwiecień 2016, 19:07 »
Które ikonki masz na myśli?
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline CrimeS

• 1993
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwiecień 2016, 19:34 »
Dokładnie chodzi o tą z załącznika. Uniemożliwia czytanie wpisów, przez wymuszenie szerokości i marginesu w pikselach.

Wystarczy dodać ten kod na koniec pliku css:
@media (max-width: 860px)
{
.article_picturecolumn
{
display: none;
}
.render4
{
margin: 0;
}
}

*

Offline zmstr

• *
  • 7
  • 0
    • Kompania ADV
  • Domyślny styl: Exodus
  • Wersja SMF: 2.0.10
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2016, 15:28 »
Głupie pytanie mam, ale po zmianie stylu Waszego forum (dla mnie wygląd świetny), nie mogę edytować swojego profilu, mianowicie linijek Domyślny Styl oraz Wersja SMF :o