Reseller | Sposób wyświetlania działów podrzędnych.

Zaczęty przez aka_z, 8 Marzec 2016, 13:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aka_z

Cześć zainstalowałem styl Reseller, chciałem zmienić sposób wyświetlania działów podrzędnych ze standardowego w jednej linii (z przecinkami) na block lub 2 blocki obok siebie.
Np Coś takiego( lub podobnego) jak w załączniku.


I chciałem usunąć informację "Działy podrzędne:" ale nie mogę znaleźć tego w kodzie.


Forum: http://overn.pl/forum/index.php?action=forum




pretor

Do ustawienia działów podrzędnych w kolumnach  służy modyfikacja: Tidy Child Boards kompatybilna z wersją forum 2.0.4
W PA znajdziesz ustawienia w: Konfiguracja / Właściwości i Opcje / Układ
Jak ustawisz działy podrzędne w kolumny, to napis: "Działy podrzędne" sam zniknie.
Na załączonym screenie, ustawienia z mojego forum.
Powodzenia ;)


aka_z

Niestety nie działa na mojej wersji, ponaglam pytanie jak to zrobić w kodzie stylu >?<

pretor


CrimeS

Z boardindex.template.php usuń:
<strong>', $txt['parent_boards'], '</strong>:

pretor

Chyba zrezygnował z SMF, zerknij co jest teraz pod linkiem zamiast wczorajszego erroru [emoji33]

aka_z

Zrezygnowałem :P. Wróciłem na stare dobre mybb :). Jakoś ciężko mi się odnleźć w szablonach stylu itp. A w mybb mi jest łatwiej.
PS: nie mogłem zaintalować tej modyfikacji na wersje 2.0.11, niby dużo dodatków do smf ale mało kompatybilne są... i nie ma też ciekawych styli. I wolę znów wybrać mybb.

pretor

Cytat: aka_z w  9 Marzec 2016, 19:55
Wróciłem na stare dobre mybb :). Jakoś ciężko mi się odnleźć w szablonach stylu itp. A w mybb mi jest łatwiej.

Na to że stare to się zgodzę, ale czy dobre i lepsze od SMF to już na pewno sprawa mocno dyskusyjna ::)
Każde urządzenie, skrypt czy oprogramowanie jest zawsze tak dobre, jak umiejętność jego obsługi. Ty nie potrafisz odnaleźć się w SMF a ja pewnie nie wiedziałbym co i jak w mybb. Dla mnie SMF jest najlepszym skryptem jaki znam (nie znam dobrze innych) a dla ciebie jest nim mybb.
Mamy całe szczęście demokrację (jeszcze) i dla tego jest stabilna równowaga. Jeden woli blondynki a ktoś inny szatynki ;)

Ale żeby nie było: na tym forum wolimy SMF  8)

aka_z

Masz rację :) ale powiem ci szczerze że ja siedziałem tylko na ipb. a mybb kiedyś w wersji 1.6 a teraz jest 1.8. Nie zgodzę się na tą dygresję że stare :).
Choć łatwiej tworzyć bloki w panelu bocznym w smf to trudniej edytować i zbudować nowy styl. W mybb szablony są w łatwiejszy sposób ułożone. Choć w smf jest lepszy edytor :).


Co do nowoczesności to mybb w wersji 2.0 być może wyjdzie już pod koniec roku.  A smf też się szykuje tylko nie wiadomo czy bedzie jeszcze beta czy rc. A z tego co już wiem. To mybb zostawi w tyle phpbb, a na pewno będzie łatwiej tworzyć forum jak w ipb.


Już sprawdzałem demo tak więc mogę z ręku na sercu przyznać.
Co prawda jest więcej polskich for (supportu) mybb niż smf. Ale no cóż każdy lubi coś innego.


SMF jest szybsze i przyjazny panel łatwo połączyć go z innym cms, ale na Mybb jest więcej styli (naprawdę nowoczesnych)dobrze rozbudowany polski support (wiele for).


No cóż wyszło jak wszysło :P> Może kiedyś jeszcze nawiąże jakiś mały romans z smf ale dopiero chyba jak wyjdzie 2.1

Jerzy Lwie Serce

Ja osobiście mam doświadczenie z MyBB, PhpBB3, jak i z SMF.
I mogę powiedzieć, że w moim odczuciu SMF najlepiej się sprawuje. Nie zamierzam wracać na żaden MyBB, ani PhpBB3.

CrimeS

Temat uważam za wyczerpany, jeżeli chcecie porównywać silniki forum to zapraszam do innego działu :) Zamykam.