SMF+ZenPhoto+Tapatalk+WP

• 3 Odpowiedzi
  • 1779 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dellos

• *
  • 5
  • 0
  • Wersja SMF: 2.0
SMF+ZenPhoto+Tapatalk+WP
« dnia: 17 Czerwiec 2015, 19:01 »
Witam Serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego zaszczytnego forum. Od razu się witam ze wszystkimi i mam kilkanaście pytań odnośnie budowy forum w oparciu o SMF. Od razu uprzedzam, że jestem emigrantem z ciemnej strony księżyca (phpbb3). Rozważam instalację systemu pod SMF lub MyBB, ale jednak SMF wydaje się sensowniejszy.

Poszukuję odpowiedzi odnośnie nowej wersji SMF 2.0 i 2.1:
- Jak rozumiem 2.1 nie jest wersją stabilną a jak się ma stabilność i bezpieczeństwo wersji 2.0? W phpBB miałem wielokrotnie problemy z włamaniami oraz ze spamem.
- Jak wygląda sprawa "responsywności" + "mobile frendly" + TapaTalk
- Czy jest jakiś skrypt to udostępnienia najnowszych wątków w WP? lub nawet jakiejś integracji z WP od strony wyglądu?
- Czy jest jakaś dobrze działająca integracja dla ZenPhoto
- Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie na spamboty?

Chcemy ruszyć z małym forum dla fotografików, którzy są w naszym kolektywie, i głównie kładziemy na możliwość integracji galerii z forum + stabilnego, bezpiecznego forum. Kwestia bajerów tego forum jest drugorzędna bo nie jest to dla nas najważniejsze. Acha, szybka i łatwa aktualizacja do nowszych wersji będzie miłym dodatkiem nie wiem jak tu z SMF.

Pozdrawiam wszystkich, Marcin

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
Odp: SMF+ZenPhoto+Tapatalk+WP
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2015, 00:38 »
Co do WP, to możesz sobie wgrać jakąś modyfikacje portalu (SimplePortal, TinyPortal), która zastąpi je. Jest dostępny mostek, ale czasami ciężko o taki jak wychodzi dużo aktualizacji. https://github.com/xchwarze/WP2SMFBridge

Style na SMF 2.0 nie są responsywne (jest parę wyjątków, gdyż jest parę styli przepisanych na nowo) / Na SMF 2.1 mają być już responsywne fabrycznie. Tapatalk ładnie działa z SMF.

Na spamboty można używać pytania kontrolne, jak i parę modyfikacji, które jak u mnie blokują 100% botów.

*

Offline dellos

• *
  • 5
  • 0
  • Wersja SMF: 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2015, 11:33 »
A możesz mi zdradzić, co na SpamBoty będzie dobre? w sensie, które dodatki?

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2015, 15:15 »
Jasne, u siebie mam:
- KeyCAPTCHA for SMF
- Misc Anti Spam
- httpBL (tutaj jest parę minut ustawiania bo jeżeli dobrze pamiętam to trzeba klucz generować)

Odkąd je posiadam, nic nie przeszło.