Download System - pomoc przy obsłudze

Zaczęty przez pretor, 8 Maj 2015, 12:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretor

Witam.
Wgrałem na forum SMF 2.0.10 modyfikację "Download System" i nie bardzo wiem jak za jej pomocą wgrać jakikolwiek załącznik  ???
Link do modyfikacji: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=992

Potrzebuję prostego systemu Download z możliwością edycji zezwoleń dla widoczności i możliwości pobierania załączników. System podziału załączników na kategorie jest też mile widziany. Zastanawiam się też, czy ten mod jest mi potrzebny, bo może można zrealizować to za pomocą np. Aeva Media ?

ps. nie bardzo mam czas na testowanie wszystkiego samemu i stąd moja prośba o pomoc.
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

CrimeS

Zasada działania moda jest w sumie bardzo prosta, tylko że moim zdaniem ustawienia są nie w tym miejscu (chociaż z drugiej strony jest to również ułatwienie).

Wchodzisz w Download klikając na odnośnik menu: http://localhost.pl/index.php?action=downloads
Tam na samym dole będzie specjalna sekcja Downloads Admin Panel dla administratora. Klikając Add Category zostaniesz przeniesiony do okna, w którym ustawisz sobie nazwę kategorii, ikonę itp.
Po utworzeniu kategorii wchodzisz do niej, i klikasz Add a download i dodajesz plik. Możesz też dodać pod kategorię klikając na Add Sub Category.

pretor

Dziękuję @CrimeS, tak właśnie podejrzewałem że należy chyba najpierw stworzyć kategorię  :) 

Po testuje tego moda na forum testowym i zdecyduję czy go sobie zainstalować na stałe. Na razie wykorzystałem Aeva Media i może wystarczyć do tego czego to potrzebuję. Największy minus tej modyfikacji, to dla mnie bardzo rozbudowany panel administracyjny i do tego w języku flegmatyków...którego niestety w szkole mnie nie uczono (miałem znienawidzony rosyjski) :-\ 
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

pretor

Witam, potrzebuję wskazówki jak ustawić zezwolenia dostępu do działu Download, tak aby ograniczyć dostęp użytkownikom w grupach opartych na ilości napisanych wiadomości.

W ustawieniach zezwoleń modyfikacji, są tylko takie grupy:
- Goście
- Użytkownicy bez grup
- Administrator
- Moderator
- Moderator
- Baned

Nie ma natomiast grup opartych na ilości postów, a chciałbym aby dostęp do działu Download był limitowany ilością napisanych postów. Wiem że można dodać dodatkową grupę Download z uprawnieniami do wejścia do tego działu, ale trzeba będzie ręcznie przypisywać użytkowników do tej grupy.

Może macie koledzy pomysł, jak to najlepiej rozwiązać ?   
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

obcy12

#4
Jak Tworzysz grupę to masz opcje jedną z kilku i jest w Typ grupy"Bazująca na wiadomościach (Członkowie bazujący na liczbie wiadomości)"
Do grup na bazie liczby wiadomości przydziela po osiągnięciu danej liczny wiadomości jaką ustawisz.

pretor

@obcy12, tworząc nową grupę opartą na ilości wiadomość, niestety brak możliwości przypisania jej zezwoleń do działu Download System. Nie ma go w spisie dostępnych działów, więc ten sposób nie zadziała tak jak potrzebuję.

Na razie grupę "Użytkownicy bez grupy", pozbawiłem możliwości dostępu do działu Download System, jednocześnie dodałem nową grupę "Clubowicz" opartą na "prośbie o członkostwo" i testuję jak to działa. Wpiszę w regulamin punkt który będzie informował o grupie "Clubowicz" z dodatkowymi uprawnieniami do działu Download, po spełnieniu określonych warunków (w tym przypadku może to być limit minimum 10-postów w działach technicznych).
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

obcy12

To w takim razie jakby stworzyć grupę o takich samych zezwoleniach jak Użytkownicy bez grupy plus to zezwolenie do działu Download.
I tworząc nową grupę opartą na ilości  wiadomości żeby dziedziczyła z tej nowej z dostępem do działu download.


pretor

#7
@obcy12, to może zadziałać, już testuję :P



Edit:
Stworzyłem nową grupę o nazwie "Clubowicz", przypisałem jej zezwolenia dokładnie takie same jak w grupie "Użytkownicy bez grupy" plus zezwolenia do działu Download System, następnie wszystkim grupą opartym na odpowiedniej "Ilości postów", przypisałem "Zezwolenia dziedziczone: z grupy Clubowicz". Chyba działa :)

@obcy12, dziękuję za naprowadzenie mnie na właściwy tor  ;)
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

obcy12

Jak działa to się cieszę. Może mozna to inaczej jeszcze zrobić i prościej ale mi po przeczytaniu taki właśnie pomysł przyszedł do głowy.

pretor

Cześć, ta sama modyfikacja Download co w pierwszym linku.
Listy plików w każdej z kategorii, domyślnie układają według daty wgrania pliku.
Po kliknięciu w nagłówku listy w aktywny napis "nazwa pliku", lista układa się alfabetycznie - chciałbym aby lista od początku była ułożona według alfabetu, czyli odwrotnie niż jest teraz.

Domyślam się że można to zmienić, nie mniej jednak proszę o pomoc i z góry dziękuję  ;)
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

Adrian

W pliku ./Sources/Downloads2.php spróbuj zmienić:
$sortby2 = 'date';
na
$sortby2 = 'title';
the simplest solution is most likely the right one

pretor

#11
@Adrian, zmieniłem według podanej wskazówki i pomimo wyczyszczenia historii w przeglądarce, pliki w poszczególnych kategoriach są wyświetlane według daty dodania a nie alfabetycznie.



Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

Adrian

W plikach jest błąd w kodzie.. ale to nic.

Teraz zmień:
$sortby2 = 'title';
na
$sortby = 'title';

i parę linijek niżej

if (!empty($context['downloads_orderby']))
$orderby = $context['downloads_orderby'];
else
$orderby = 'DESC';

$orderby2 = 'desc';


na

//if (!empty($context['downloads_orderby']))
//$orderby = $context['downloads_orderby'];
//else
$orderby = 'ASC';

$orderby2 = 'ASC';


the simplest solution is most likely the right one

pretor

@Adrian, teraz lista działa już "alfabetycznie"

Dziękuję za skuteczną pomoc ;)
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

pretor

Cześć, chciałbym zaktualizować modyfikację Download, do najnowszej dostępnej wersji ale przy próbie odinstalowania starszej wersji zobaczyłem same porażki. Nie wiem teraz czy to efekt moich przeprowadzanych modyfikacji w samej modyfikacji i czy po odinstalowaniu starszej wersji i zainstalowaniu nowszej będę musiał wszytko modyfikować od początku ???

Na razie pobrałem kopię bazy danych i dodatkowo skopiowałem sobie cały folder z pod domeny.
Zastanawiam się też czy zaryzykować aktualizację ? 
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...