Wybór darmowego hostingu pod SMF

• 13 Odpowiedzi
  • 4003 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
    • Serwerownia LUX -  Była najlepsza sieć serwerów gier - SA:MP 0.3x - CS 1.6 - Minecraft 1.4.6/1.4.7 - TeamSpeak3 - Ventrilo 2.1 - Mumble 1.2.3 - forum dyskusyjne
  • Domyślny styl: Glacier 2 by LogoOff
  • Wersja SMF: 2.0.9
Wybór darmowego hostingu pod SMF
« dnia: 8 Marzec 2015, 03:56 »
Witam. Moje forum prawie, że cały czas stoi nieużywane i przez to stwierdziłem, że nie ma sensu już płacić, ale usuwać forum też niechcę, dlatego pomyślałem, że czas przenieść forum na darmowy hosting. Lecz mam dylemat, który darmowy hosting wybrać. Wiele hostingów kusi dużą pojemnością dysku, brakiem reklam. Parę z nich wydaje się zaufane, a przynajmniej według mnie. Podpowiedzcie, który wybrać. Zależy mi też na tym by móc dodać swoje reklamy oraz żeby szło instalować modyfikacje za pomocą instalatora pakietów smf, bo np. na cba się nie da z tego co pamiętam.

Moje forum: http://pjm2012.pl/

http://www.24tm.pl/plan-hostingowy.php (podejrzany)
http://www.000webhost.com/hosting-www (wydaje się zaufany)
http://www.hostinger.pl/hosting-www (chyba zaufany)
http://www.webt.pl/ (podejrzany)
http://jatsu.pl/ (podejrzany)
http://darmowy-host.pl/about-free-hosting.php (najbardziej podejrzany dla mnie ze wszystkich)
http://www.cba.pl/pl (ten jest z reklamami i jest zaufany na pewno, bo kiedyś tam miałem pare for)

Mam nadzieję, że szybko rozwiejecie moje wątpliwości. Mile widziane także propozycje innych hostingów.
« Ostatnia zmiana: 8 Marzec 2015, 04:00 wysłana przez MaXimuS »

*

Offline Tytus

• Hunter
  • 112
  • 14
  • Ilekroć się pomylisz, tylekroć masz szans na naukę
  • Domyślny styl: Connect
  • Wersja SMF: 2.0.11
Odp: Wybór darmowego hostingu pod SMF
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Marzec 2015, 08:37 »
Nie powiem Ci, który darmowy hosting jest najlepszy, ale powiem Ci, że na cba da się instalować mody. Po prostu jak ktoś instaluje smf z autoinstalatora oferowanego przez hosting to cierpi na ograniczone funkcje smf.

*

Offline pretor

• 1621
  • 75
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Marzec 2015, 11:01 »
@MaXimuS, nie wiem ile płacisz za konto i domenę na rok, ale ja nie przenosilbym forum na darmowy hosting.
Widzę że masz u siebie reklamę z Google, powinna zarabiać na forum i domenę bez problemu w czasie 4-5 miesięcy. Jeżeli nie zarabia to albo masz słabo wypozycjonowane forum (co zresztą widać w odpowiednich narzędziach), albo bardzo dużo płacisz za konto i domenę. 

Przenieś forum i domenę na tani i dobry hosting (np. linuxpl.com), popraw pozycjonowanie i widzialność dla Googla a spokojnie zarobisz na utrzymanie całości z tej jednej reklamy.

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
    • Serwerownia LUX -  Była najlepsza sieć serwerów gier - SA:MP 0.3x - CS 1.6 - Minecraft 1.4.6/1.4.7 - TeamSpeak3 - Ventrilo 2.1 - Mumble 1.2.3 - forum dyskusyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Marzec 2015, 13:29 »
Nie powiem Ci, który darmowy hosting jest najlepszy, ale powiem Ci, że na cba da się instalować mody. Po prostu jak ktoś instaluje smf z autoinstalatora oferowanego przez hosting to cierpi na ograniczone funkcje smf.
No to fakt. Kiedyś tam instalowałem z autoinstalatora, ale teraz będę poprostu przenosił pliki forum przez ftp z innego hostingu.

@Pretor, aktualnie mam na ovh.pl. Może i jakbym bardziej się postarał, to i by strona zarabiała na siebie, ale nie widzę w tym sensu, skoro to forum jest dla dawnych graczy serwerowni. Jakby to było np. takie forum, jak tutaj, to tak, ale tak to wątpię, że ktoś by się tym teraz zainteresował. Aczkolwiek w przyszłości pomyślę nad jakimś forum, typowo pod jakiś zarobek, a tutaj to myślę, że gra jest niewarta świeczki.
« Ostatnia zmiana: 8 Marzec 2015, 13:34 wysłana przez MaXimuS »

*

Offline js

• *
  • 420
  • 23

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Marzec 2015, 13:55 »
@up
Ten ostatni hosting ma ciekawą ofertę, ale też mnie martwi, że to jest zbyt kolorowe i strona może mulić. Bo wygląd strony hostingu jest mało ważny, aczkolwiek im lepiej wygląda, tym też bardziej zachęca, bo to troszkę pogłębia wątpliwości.

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Marzec 2015, 02:05 »
Miałem już zakładać konto na ct8.pl, ale się okazało, że w tej chwili mają wyłączoną możliwość rejestracji, więc na razie zarejestrowałem konto na 24tm.pl. Jak się dłużej przyjrzy tej stronie, to nie wydaje się aż taka zła, w porównaniu do innych podejrzanych stron. Jak na darmowy hosting, to może być całkiem nieźle. Jak na razie jeszcze nie przenosiłem plików serwera, ponieważ chciałem zarejestrować domenę .tk, lecz jak na razie jest jakiś problem z założeniem konta, bo twierdzi, że kod weryfikacyjny, który dostałem na maila jest błędny.
Będę jeszcze próbował rejestrować jutro, a właściwie już dzisiaj. Bo nie lubię tych długich domen z darmowych hostingów, a ta domena .tk lub inne darmowe domeny już nie wygląda aż tak źle.

PS: Sorry, że piszę post pod postem, ale nie wiem gdzie się u was podziała opcja modyfikacji postów... Jak jeszcze jakiś rok temu się tu logowałem, to nie było z tym problemu. :P

Edit: To jest bardzo dziwne, bo ten post już mogę modyfikować. :x
« Ostatnia zmiana: 9 Marzec 2015, 02:09 wysłana przez MaXimuS »

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Marzec 2015, 19:58 »
Jak na razie na 24tm.pl wgrywam pliki przez ftp i parę razy rozłączyło już podczas przesyłu. Jak na razie 69 nieudanych transferów na 3847 udanych transferów.
Jeśli chodzi o panel w hostingu to chodzi całkiem nieźle. Poza tym martwi mnie również słaby uptime. Niby miało być 99, a jest dużo gorzej. Zresztą na hostingerze jest jeszcze gorszy uptime, a podobno jest to jeden z lepszych darmowych hostingów. Na hostingerze też dużo wolniej chodzi panel. Jest chyba bardziej postawiony na lepszy wygląd. Zdecydowanie graficznie tamten hosting jest lepszy, ale co komu po grafice, jak funkcjonalność jest podobna, a hosting wydaje mi się, że jednak gorzej chodzi po tym uptime'ie.

To jest obecny uptime na 24tm:
14:53:08 up 70 days, 46 min,  0 users,  load average: 27.50, 26.10, 26.12 (ta pierwsza liczba przy najwyższym wyniku miała 36 z hakiem)

A tutaj obecny uptime na hostingerze:
18:56:56 up 345 days, 23:06,  0 users,  load average: 16.90, 16.16, 18.93

PS: Sorry za ten spam znowu, ale kolejny raz nie mogę zmodyfikować wiadomości...

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Marzec 2015, 01:43 »
Niestety jestem zmuszony napisać kolejny post.
Tym razem już po męczarni na tym hostingu zaczynam zabawę z repair_settings.php i po ukończonej konfiguracji dostaję taki o to komunikat:
Fatal error[/size]: Call to undefined function db_fatal_error() in [/size]/home/u151375512/public_html/Sources/Subs-Db-mysql.php[/size] on line [/size]106

Tutaj część kodu z tego pliku:

{
global $db_callback, $user_info, $db_prefix;

list ($values, $connection) = $db_callback;

if (!is_resource($connection))
db_fatal_error(); //To jest ta 106 linijka

if ($matches[1] === 'db_prefix')
return $db_prefix;

if ($matches[1] === 'query_see_board')
return $user_info['query_see_board'];

if ($matches[1] === 'query_wanna_see_board')
return $user_info['query_wanna_see_board'];

if (!isset($matches[2]))
smf_db_error_backtrace('Invalid value inserted or no type specified.', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

if (!isset($values[$matches[2]]))
smf_db_error_backtrace('The database value you\'re trying to insert does not exist: ' . htmlspecialchars($matches[2]), '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

$replacement = $values[$matches[2]];

switch ($matches[1])
{
case 'int':
if (!is_numeric($replacement) || (string) $replacement !== (string) (int) $replacement)
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Integer expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);
return (string) (int) $replacement;
break;

case 'string':
case 'text':
return sprintf('\'%1$s\'', mysql_real_escape_string($replacement, $connection));
break;

case 'array_int':
if (is_array($replacement))
{
if (empty($replacement))
smf_db_error_backtrace('Database error, given array of integer values is empty. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

foreach ($replacement as $key => $value)
{
if (!is_numeric($value) || (string) $value !== (string) (int) $value)
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Array of integers expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

$replacement[$key] = (string) (int) $value;
}

return implode(', ', $replacement);
}
else
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Array of integers expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

break;

case 'array_string':
if (is_array($replacement))
{
if (empty($replacement))
smf_db_error_backtrace('Database error, given array of string values is empty. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);

foreach ($replacement as $key => $value)
$replacement[$key] = sprintf('\'%1$s\'', mysql_real_escape_string($value, $connection));

return implode(', ', $replacement);
}
else
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Array of strings expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);
break;

case 'date':
if (preg_match('~^(\d{4})-([0-1]?\d)-([0-3]?\d)$~', $replacement, $date_matches) === 1)
return sprintf('\'%04d-%02d-%02d\'', $date_matches[1], $date_matches[2], $date_matches[3]);
else
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Date expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);
break;

case 'float':
if (!is_numeric($replacement))
smf_db_error_backtrace('Wrong value type sent to the database. Floating point number expected. (' . $matches[2] . ')', '', E_USER_ERROR, __FILE__, __LINE__);
return (string) (float) $replacement;
break;

case 'identifier':
// Backticks inside identifiers are supported as of MySQL 4.1. We don't need them for SMF.
return '`' . strtr($replacement, array('`' => '', '.' => '')) . '`';
break;

case 'raw':
return $replacement;
break;

default:
smf_db_error_backtrace('Undefined type used in the database query. (' . $matches[1] . ':' . $matches[2] . ')', '', false, __FILE__, __LINE__);
break;
}
}

Wiecie może co tu jest nie tak? W konfiguracji na pewno wszystko dobrze robię.

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec 2015, 03:08 »
Problem z repair_settings.php już ogarnąłem, ale teraz pojawiły się krzaki na forum... Jak przenosiłem się na ovh to chyba takiego problemu nie miałem, jeśli dobrze pamiętam. Od czego to się mogło stać. Kodowanie bazy mysql mam w utf8 i język na forum polish-utf8.
Jak pisze się coś na nowo to wszystko pięknie działa, ale nie jest to realne, by zmodyfikować wszystkie posty etc, bo ile czasu by się nad tym spędziło, poza tym nie tylko same posty.

Wbijcie tutaj i zobaczcie: http://pjm.24tm.pl/
Poza tym to strona muli na tym hostingu, jak nie wiem co... Chyba jednak powrócę do cba.pl, albo czegoś podobnego, lecz lepszego. Bez zastanowienia wybrałbym cba, gdyby nie mieli oni reklam i tylko moje by były.

PS: Musicie koniecznie naprawić tą modyfikację postów, bo niechcę ich nabijać.

*

Offline Nolt

• 3296
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Marzec 2015, 19:37 »
Czas modyfikacji wiadomości nie zostanie zmieniony, staraj się opisywać więcej informacji w jednej wiadomości.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline Stanley

• 2151
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Marzec 2015, 23:36 »
Żaden, a odpowiedź masz w poprzednich wiadomościach.
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2015, 04:13 »
Ostatecznie wybrałem http://gbzl.pl/
Jest całkiem niezły, jak za taką kasę. Za ten hosting odpowiada grupa IntegraDesign, która odpowiedzialna jest również za hosting IDhosting, który jest polecany przez użytkowników. Jak na taką sumę, to powodu do narzekania nie mam na razie.
Adres mojej nowej strony: http://luxserwer.tk
Nawet nie pojawiły się tu krzaki, jak na darmowym hoście...

*

Offline MaXimuS

• 60
  • 0
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2015, 14:26 »
A da się jakoś zrobić przekierowanie z innej domeny tak, by niewylogowywało użytkownika z forum? Bo może to być uciążliwe dla kogoś kto chce być stale zalogowany.