Prehistoryczna wersja

• 14 Odpowiedzi
  • 5385 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
  • Wersja SMF: 1.1.11
Prehistoryczna wersja
« dnia: 30 Wrzesień 2014, 20:28 »
Administruję przestarzałą wersję forum, 1.1.11 - czy ktoś moze mi pomoc zrobić upgrade? Od czego zacząć?
www.magicznydom.darmowefora.pl  (pisałam do admina na darmowe fora ale od 9 sierpnia brak odpowiedzi).

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
Odp: Prehistoryczna wersja
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2014, 21:41 »
Wątpię, aby była jakakolwiek możliwość aktualizacji SMF na tym serwisie. Brak dostępu do serwera raz usunięte funkcje SMF nie pozwalają na aktualizację skryptu.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: 1 Październik 2014, 20:43 »
Rozumiem, czyli kicha jednym słowem:(

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Październik 2014, 20:46 »
Niestety tak. Próbuj dalej męczyć support tego tworu o aktualizację SMF do nowszej wersji.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: 1 Październik 2014, 21:03 »
Próbuje co innego mi pozostało, najchętniej przeniosłabym to forum na jakiś prywatny, porządny serwer, ale bez dostępu do bazy danych ( nie ma możliwości skopiowania) to sobie mogę pomarzyć:(
Napisałam do admina darmowefora.pl ale wątpie żeby coś się zmieniło.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec 2015, 15:16 »
Czy ktos może ma kontakt z niejakim p. Tomkiem z darmowefora.pl Chciałabym uzyskać  baze danych cokolwiek, ale kontakt jest bardzo utrudniony (brak odzewu).

*

Offline pretor

• 1608
  • 75
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2015, 15:57 »
Witaj.
Jeśli nie dojdziesz do porozumienia w sprawie bazy danych twojego forum z darmowefora.pl, to jeżeli jesteś prawnym właściciele domeny magicznydom.pl i chcesz mieć forum na normalnym serwerze (płatny). To przenieś tą domenę i otwórz nowe forum na nowym serwerze, wtedy będziesz mieć wszystko pod własną kontrolą. Większość elementów forum można przecież skopiować a samych użytkowników przekierować mailami lub privami na nowe forum.
Roczne koszty utrzymania takiego konta z domeną na serwerze płatnym, są na bardzo przyzwoitym poziomie.
Dla przykładu na polecanym do SMF hostingu linuxpl.com, najtańsze konto W1GB na rok kosztuje  49,20 zł brutto a sama domena w zależności od końcówki od 36 zł za domena.eu do 77 zł za domena.pl, więc koszty w granicach 100 zł lub nie wiele więcej na cały rok.  I jesteś sobie panem i władcą  ;)

Edit:
Przeczytaj punkt 3 pod linkiem: http://www.forum.darmowefora.pl/index.php?action=profile;area=showposts;sa=topics;u=746

Ciekawe, swoje forum mają w wersji 2.0.6, więc klientom tez powinni zaktualizować ::)
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2015, 16:06 wysłana przez pretor »

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2015, 16:08 »
Pretor, ręczne kopiowanie to oznacza przeniesienie 24 tysiące wątków bo tyle jest na moim forum, gdybym wiedziała ze forum sie tak rozbuduje to bym na pewno wzięła pod uwagę od początku prywatny serwer. Myślę nad wizytówką forum w postaci www,  do tego podpięte forum w SMF ale po prostu nie wiem jak to zrobić kiedy admin darmowe fora nie odpowiada, nie chce udostepnic bazy, a przenieść to ręcznie - nie wiem moze są jakies metody super kopiowania ?

*

Offline pretor

• 1608
  • 75
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2015, 16:21 »
Nie uzyskasz bazy od darmowefora.pl , piszą o tym w punkcie 3. Więc możesz sobie odpuścić pisanie w w tej sprawie do admina tego tworu, jak to trafnie nazwał @phantom.
Takiej ilości tematów nie skopiujesz ale cala strukturę forum (nazwy kategorii i działów) już tak. A przy tej ilości użytkowników,  zwabienie ich do innego miejsca nie powinno być żadnym problemem.
Możesz zacząć wszystko od nowa i pozbyć sie problemów z cwaniakami raz na zawsze, wszystko zależy od ciebie i twoich forumowiczów.
Ja podjąłbym takie ryzyko, a ty zrobisz według własnego uznania.
W razie czego możesz na nas tutaj liczyć  ;)
Powodzenia
pretor

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2015, 16:26 »
Ok, chętnie dokonam tej zmiany o użytkownikow sie nie martwię, mam dobry kontakt i przejda, bo jak przeniosę, to tam automatycznie wszystko skasuje.
Muszę to na spokojnie przemyślec, nie dam rady sama tego przenieść, a obciażać innych nie mam sumienia. Mogę zacząć wszystko od nowa pewnie, tylko tam jest tyle wiedzy, forum budowało trochę osob tymi wątkami, nie mam pojęcia jak to "bezboleśnie" przenieść, a doba krótka.

*

Offline pretor

• 1608
  • 75
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lipiec 2015, 16:39 »
Zrób to po cichu na spokojne: załóż konto na hostingu i kup domenę, przygotuj wszystko na 100% i wtedy przeprowadzka. Wcześniej poinformuj forumowiczów o takich zamiarach, najlepiej na priva i każdego z osobna. Myślę że w zgranym gronie to będzie bardzo duży problem.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipiec 2015, 17:05 »
To ja wiem. Natomiast dalej nie wiem jak przenieść bazę danych. To jakaś robota na pol roku jeśli miałabym to robić ręcznie. Struktura forum to nie problem. Sama ja tworzyła. No ale reszta to hmm.

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lipiec 2015, 17:14 »
Teoretycznie jest jedna możliwość uzyskania kopii bazy danych.

Opisz ogólnie sytuacje w wątku http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=188741.0 i poproś o napiasnie konwertera SMF > SMF. Może ktoś coś takiego zrobi.

*

Offline Aster

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lipiec 2015, 22:05 »
Dziękuje Phantom. Widziałam tam Twojego posta, nie widziałam odpowiedzi, może jeszcze coś napiszą.
Dobrze by było, bo powoli się poddaje, wizja chałupniczego klikania i przenoszenia  w dobie cyfrowej to jakiś absurd.

*

Offline Adrian

• 5523
  • 723
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lipiec 2015, 22:10 »
Nawet nie pamiętałem, że pisałem już tam kiedyś :)

Napisz też coś podobnego z zapytaniem o konwerter, może coś ruszy jak ktoś inny również będzie szukał tego samego.