Ankieta

Czy w przyszłości mam robić tłumaczenia również innych artykułów?

Zdecydowanie nie.
2 (28.6%)
Zdecydowanie tak.
4 (57.1%)
Nie mam zdania
1 (14.3%)

Głosów w sumie: 7

Jak stworzyć popularne i odnoszące sukcesy forum? [Part 1]

• 10 Odpowiedzi
  • 3932 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hunter491

• 45
  • 0
    • CurveFever.info
  • Wersja SMF: 2.0.8
Tłumaczenie i opracowanie:
Hunter491 ( http://curvefever.info/index.php)
Link do orginału:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=190581.0

Czyli co działa, a co nie
Mam duże doświadczenie w prowadzeniu forum w ostatnim roku  stworzyłem i moderowałem blisko 10, tak rzeczywiście nie jest to jakaś OGROMNA liczba, ale zapewne sami dobrze wiecie iż forum wymaga dużo wysiłku i pracy, by stworzyć coś naprawde wspaniałego.
Postaram sie Wam pomóc tak bardzo jak to tylko możliwe, poniżej macie zwięzły artykuł, który pomoże obrać Wam właściwą droge.

Płacenie za posty
Istnieje sporo serwisów które oferują pisanie postów na forum ( 10 postów za 1$)
Może wydawać sie że jest to dobre rozwiązanie, jednakże w rzeczywistości może to tylko zaszkodzić Twojemu forum.

Ludzie nie są durni. Kiedy zobaczą 20 ludzi robiących tylko 10 postów, zaczną podejrzować że coś jest na rzeczy.
Kiedy zrozumieją iż Ci "członkowie forum" są zaledwie botami lub opłacanymi osobami, z całą pewnością wylogują sie i nigdy nie wrócą na Twoje forum.
Kto do cholery chciałby rozmawiać z podrabianymi kontami itp?!
Ludzie chcą dyskusji z prawdziwego zdarzenia, z prawdziwymi ludźmi.

Z doświadczenia dobrze wiem że może to poważnie naruszyć reputacje forum.

Wstawianie linka/baneru twojego forum do podpisu na innych forach

To naprawde dobry pomysł. Możesz sprawić że ludzie dowiedzą się o twoim forum bez opłacania nikogo, poprostu poprzez dołączenie do jakieś innej internetowej społeczności i "obnoszenie sie" z banerem czy linkiem do Twojego forum. To działa!
Dodatkowym bonusem takiej decyzji jest również to iż wyszukiwarka Google, może "zobaczyć" te linki, co sprawi że link do Twojego forum będzie częściej wyszukiwany.

Jednak, Bądź prosze ostrożny z tym widziałem sporo ludzi którzy dołączali do jakiegoś forum  by zrobić reklame swojego forum przez spamming, w nadzieji że ktoś kliknie na link.
TO NIE DZIAŁA!
W rzeczywistości, takie działania zniszczą reputacje Twojego forum , to sprawia że zaczynasz być postrzegany jako bezwartościowy, zdesperowany spamer.
Kto by chciał tam sie zarejestrować?
Nikt!.

Najlepsza metoda to podejście do tego z pozytywnym nastawieniem Zamiast spamowania wszędzie gdzie sie da o forum, pisz powiedzmy 10 postów na różne tematy na danym forum jednocześnie  posiadając w podpisie baner do Twojego forum.
Jeżeli uda Ci sie zyskać szacunek innych forumowiczów oraz twoja reputacja sie poprawi, ludzie z pewnością klikną na link.
Jeżeli jesteś naprawde fajną osobą, jest bardzo prawdopodobne że ktoś dołączy do Twojego forum, ludzie lubią dołączać na strony administrowane przez naprawde porządnych ludzi.

Tworzenie alternatywnych Profili
Kolejna technika, której używa sie w początkach forum jest zrobienie około 10 profili i zaczęcie pisania postów
Podczas gdy może wydawać sie świetną decyzja, tak naprawde nie jest tak fajnie.
Za każdym razem gdy piszesz post, twoja osobowość  w pewien sposób ujawnia sie.
Ludzie wręcz z łatwością mogą powiedzieć czy pisze ta sama osoba czy ktoś inny.
Wymaga to również ogromnych pokładów energi oraz sporego wysiłku by prowadzić 20 konwersacji ze samym sobą, starając sie zaprezentować różne punkty widzenia czy odmienne zdanie.
Zamiast tego, skontaktuj sie ze znajomymi! Poproś ich uprzejmie by zarejestrowali sie na forum i napisali pare postów.
Zaoferuj im piwo lub cokolwiek lubią, poprostu wynagrodź im ich wysiłek.
Powiedz im, by również oni powiedzieli swoim przyjaciołom  o forum.
Przekaz ustny wiadomości jest wspaniałym sposobem na ściągnięcie ludzi do Twojego forum

Również jeżeli masz wystarczająco szczęścia, poproś przyjaciół by umieścili link do Twojego forum na ich stronach ( jeżeli oczywiście takowe strony posiadają.

Konkursy
Konkursy  mogą sprawić że Twoje forum wręcz zacznie kipieć od aktywności userów.
Jednak jest jedna bardzo ważna rzecz,  która może sprawić że twój świetny pomysł zmieni sie w coś zupełnie przeciwstawnego.
Naturalnie, jeśli chcesz wystawić wielką nagrode będziesz potrzebować  odpowiednich technik by wypromować twój konkurs/event.
Jeżeli ludzie nie będą kompletnie nic wiedzieć nic ani o Twoim Konkursie jak i o forum, wtedy raczej  mało osób weźmie udział.
Daj z siebie 100%, reklamuj forum, dawwaj linki możesz nawet spróbować skontaktować sie z administratorami innych for, i poprosić ich o pomoc w reklamowaniu twojego konkursu!
Przykładowy Konkurs:
Użytkownik który zaprosi na forum najwięcej swoich znajomych i napisze najwięcej postów wygra nagrode.
Pieniądze z PayPala, itemy z Ebay'a czy zwykłe kupony, wszystkie spełnią swoją role.
Bądź kreatywny  :)

To wszystko jak narazie, postaram sie zapewnić wam więcej informacji w późniejszym czasie.
Naprawde mam nadzieje ze ten artykuł pomógł niektórym z Was.

Możecie również zauważyć, że moje obecne forum nad którym pracuje ma obecnie tylko 80 użytkowników.
Możecie pomyśleć:
"Jak to możliwe by ta osoba cokolwiek wiedziała o odnoszeniu sukcesów w tym temacie, jeżeli jej forum ma tylko 80 userów?"
Cóż, jak już wspomniałem kiedyś pracowałem nad tym więcej.
Rzeczy zmieniają sie z biegiem czasu, ale ja nadal moge dać Wam troche użytecznych informacji jak i rad.
A teraz idźcie i twórzcie wielkie, odnoszące sukcesy fora.

Powodzenia !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Notka od Hunter491:
Mam nadzieje że artykuł sie przyda, jeżeli znaleźliście jakiekolwiek błedy ortograficzne/stylistyczne prosiłbym o ich wspomnienie w odpowiedziach.
Ten artykuł ma również część drugą, którą w najbliższym czasie również przetłumacze i opublikuje.
Wierze że artykuł by użyteczny :)

Zapraszam na polskie forum o cf curvefever.info!

*

Offline hunter491

• 45
  • 0
    • CurveFever.info
Odp: Jak stworzyć popularne i odnoszące sukcesy forum? [Part 1]
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2014, 13:35 »
Jak stworzyć popularne i odnoszące sukcesy forum? [Part 2]
Tłumaczenie i opracowanie:
Hunter491
Link do oryginalnego artykułu:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=204741.0

Stwórz unikalny styl
Jest to niezmiernie ważne, z całymi milionami  podobnymi do siebie forów na całym świecie, jak myślisz co odróżni Cie od szarych mas?
Tak racja, unikalny wygląd Twojego forum.
Kiedy ludzie zaczynają swoje pierwsze forum, mają w zwyczaju nie zmienianie stylu domyślnego.
Chyba sie domyślacie, że nic dobrego z tego nie wyjdzie...
Chociaż domyślny styl może wyglądać nawet całkiem ładnie, to jest całkowicie pospolity.
Odwiedzający Twoje forum będą wiedzieli o tym, co zaskutkuje tym że pomyślą że że nie wiesz jak sie dobrze prowadzi forum oraz że nawet nie starasz sie żeby forum stało sie wyjątkowe.
To sprawi że uznają iż spędzanie ich wolnego czasu na pisanie na Twoim forum to kompletna strata czasu

Nie trzeba być geniuszem by coś zmienić, nawet zwykłe zmienie koloru Twojego stylu i pare grafik  może pomóc

Gotowa Baza Danych... o ile zapłacisz
Podobnie jak istnieją serwisy oferujące pisanie na Twoim forum za pieniądze ( patrz Part 1) są również inne które z radością zapewnią Ci gotową baze użytkowników, tematów, postów i kategori, za zapłatą oczywiście.
Nie którym domorosłym administratorom może sie to  wydawać świetnym  pomysłem na rozkręcenie forum. Co jak co, ale kazdy przyzna że najtrudniejszą etapem Twojego forum są właśnie początki, sprawienie by forum nie wyglądało "pusto".
To kiepskie rozwiązanie problemu
Dlaczego?
Już wyjaśniam ,ponieważ gdy pierwsi goście zarejestrują sie na forum szybko spostrzegą  że praktycznie większość członków nie była aktywna od dłuższego czasu.
Co więcej, większość tych serwisów raczej nie nazwałbym wyznacznikami jakości w tej materii.
Wartość napisanych postów jest w tym przypadku nikła.
Tematy w takim przypadku są pełne spammingu i błędów gramatycznych/stylistycznych
Nie polecam.

Podziękuj!
W początkowych fazach Twojego forum, zdobywawnie kolejnych użytkowników będzie ekstremalnie trudne.
A nawet jeżeli już to zrobią, równie ciężko sprawić by Ci wracali do pisania postów ( zważywszy na brak innych użytkowników i postów!)
W takiej sytuacje, rekomendowałbym skontaktowanie sie z nowym userem zaraz po tym jak sie zarejestruje. Wyślij im krótkie PM, w którym to powitasz ich na swoim forum oraz zachęcisz do zapraszania w to miejsce swoich znajomych. Podziękuj również ze zaryzkowali  i zarejestrowali sie na Twoim forum.

Kategoria Prezentująca Twoje Forum
To jest super. Nie ma nic trudniejszego niż napisanie swojego pierwszego postu jako nowy członek forum. Z tak dużą ilościa konwersacji pomiędzy forumowiczami rzeczywiście ciężko jest sie wpasować w grupe.
Dodanie takiej kategorii do Twojego forum pozwoli użytkownikom na ekstremalnie szybkie napisanie swojego pierwsze postu!Zaletą tego jest również to że nowi współtowarzysze poczują sie dobrze przyjęci, oraz sprawi to iż lepiej zapoznają sie z reszta członków

Niestety, nie mam już więcej czasu na dzisiaj, planuje w przyszłości pisać jeszcze więcej tego typu wskazówek w przyszłości.
Postaram sie również o part 3

Notatka od Hunter491:
Mam nadzieje że artykuł sie spodobał, jeżeli administracja pozwoli będe wiecej tłumaczył na różne tematy.
Pozdrawiam

*

Offline Stanley

• 2151
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:22 »
Heh.. używałeś translatora czy jak?
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline hunter491

• 45
  • 0
    • CurveFever.info
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:24 »
To żart rozumiem?

*

Offline Stanley

• 2151
  • 81
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:31 »
No, nie bo tak przeczytałem, to co przetłumaczyłeś, i bardzo wygląda mi to na ulepszoną wersję domysłu google tranlsate :P, no ale może się pomyliłem,... :)
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline hunter491

• 45
  • 0
    • CurveFever.info
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:47 »
Cóż,  podbudowałeś mnie na kolejny dzień.

*

Offline Adrian

• 5534
  • 723
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2014, 22:37 »
Błąd za błędem, przed wysłaniem przynajmniej powinieneś przejrzeć tekst w programie typu Office. I jak tłumaczysz to tłumacz wszystko, nie ma czegoś takiego jak PM, jest PW. Nie wspominając już o 'partach', 'itemach' itp.

*

Offline Nolt

• 3298
  • 249
    • Wizzi
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień 2014, 22:43 »
Temat stary, aczkolwiek niektórzy użytkownicy mogą w nim znaleźć coś nowego. Przejrzyj ponownie artykuł i go popraw, formatowanie też :)
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline gielo33

• *
  • 4
  • 0
    • pozycjonowanie blog
  • Domyślny styl: YaBB SE Classic 2.0
  • Wersja SMF: 2.0.9
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Grudzień 2014, 12:33 »
Patrząc na treść to tytuł powinien brzmieć, czego nie należy robić aby zbudować beznadziejne forum :) Szukałem co należy zrobic aby zbudowac dobre forum, a znalazłem jedynie czego nie należy robić, aby nie zniechęcić urzyszkodników.

*

Offline kamilczak

• *
  • 5
  • 0
    • Informatyka - Forum PWSZ w Tarnowie
  • Wersja SMF: 2.0.5
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2015, 09:07 »
Temat może i stary, artykuł też, ale wciąż na czasie. Trochę ciekawostek się z niego dowiedziałem, dzięki!

*

Offline Stanley

• 2151
  • 81
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2015, 12:51 »
Ha! Strona z hakowana :D

Przy wejściu na stronę:

"Wolność dla Palestyny"