Problem z SMF w AZ.pl

• 5 Odpowiedzi
  • 2547 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Micoway

• *
  • 3
  • 0
  • Wersja SMF: 2.0.6
Problem z SMF w AZ.pl
« dnia: 16 Styczeń 2014, 15:52 »
Witam!

Kilka dni temu zdarzyła się taka sytuacja, że musiałem dla znajomych zorganizować nowe wspólne miejsce w sieci. Pierwszy wybór padł na Wordpressa, którego znam najlepiej, wzbogaconego o moduł "społecznościowy", ale po kilku dniach AZ.pl odłączył mi konto i dostałem list z informacją, że przeciążam serwer zapytaniami PHP. Z bloga korzystało niecałe 10 osób jednocześnie.  Po wyłączeniu doszedłem do wniosku, że lepszym rozwiązaniem jest forum dyskusyjne - bardziej stabilne i mniej zasobożerne. Posiadam konto dzielone o nazwie Personal, teoretycznie bez limitu transferu.

Przeczytałem dobre opinie o SMF i zainstalowałem z Cpanelu właśnie SMF, które wzbogaciłem najpopularniejszą wtyczką shooutboxa. Większość opcji niepotrzebnych typu kalendarze - powyłączałem. Podzieliłem na działy i uruchomiłem. W momencie gdy przedwczoraj wieczorem zalogowanych było 20 osób dla pewności zadzwoniłem do AZ.pl pytając, czy nie przeciążam. Powiedzieli, że zużywam nie więcej jak 15% zasobów i że wszystko gra. W kodzie prócz shoutboxa niczego nie zmieniałem. Prosiłem też znajomych, aby nie wrzucali grafik na serwer tylko je linkowali z innych serwerów zdjęć dla odciążenia.

W dniu dzisiejszym, w momencie gdy z forum SMF korzystało jednocześnie 8 osób ponownie mi odłączono hosting i dostałem informację, że przeciążam serwer procesami PHP. Mieli w razie czego mnie powiadomić (mają i adres poczty i telefon) - zamiast tego po prostu wyłączyli i wysłali zdawkowego maila. Ale sposób traktowania klienta to szczegół.

Ponieważ nie znam się serwerach, chciałbym, żeby mi ktoś odpowiedział na następujące pytania:

1) Czy 10 lub 20 jednoczesnych użytkowników forum SMF jest w stanie przeciążyć dzielony hosting i serwer procesami PHP? Bo mnie się wydaje, że nie i że AZ.pl mi coś ściemnia. Może takie konto jest przeznaczone tylko żeby trzymać na nim do 5 stron statycznych w HTML bo już się pogubiłem?

2) Jaka jest szacunkowa liczba jednoczesnych użytkowników, którzy mogą korzystać z forum na takim współdzielonym serwerze, żeby nie zakłócać pracy innym?

3) Czy lepiej się wynieść z AZ.pl (nie wiem dokąd), czy z nimi walczyć, bo w sumie za to konto zapłaciłem (na tym koncie wiszą jeszcze 3 inne strony oparte na wordpressie, ale  o bardzo małym ruchu)?

O pomoc  w doborze wtyczki ca***ącej  i jak odchudzić sms z zapytań PHP zapytam w innym wątku.

Pozdrawiam

*

Offline Stanley

• 2152
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: Problem z SMF w AZ.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2014, 20:23 »
Miałem kiedyś problem z domeną jaką miałem u nich zarejestrowaną, problem był taki że dwa miesiące przed zakończeniem się ważności/opłaty za domenę po prostu domena została mi zabrana, powód był jednakże bardzo śmieszny, twierdzili że opłatę za domenę robi się z 3 miesięcznym wyprzedzeniem do dnia wygaśnięcia jej. Z doświadczenia wiem, ze bezpieczniej jest przedłużyć domenę miesiąc przed jej wygaśnięciem... Ba nawet po nie opłaceniu domeny a po jej uregulowaniu nawet po 7 dniach domena wraca do właściciela, ale pomińmy już ten temat... Przeglądając ich usługi hostingowe, to pożal się Boże, "Ja" bym nie chciał tego za darmo. Ja proponował bym ci usługi za nie wielkie pieniądze: linuxpl.com lub też chmurka.pl, korzystam z chmurki.pl i powiem tak, że za ceny jakie oferują hostingi/serwery i support mają na 5+
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline Micoway

• *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2014, 20:32 »
Juz gadalem z  linuxpl.

Kłopot w tym, że oni twierdzą, że jest za dużo wejść, a ja nie mam jak tego sprawdzić. Faktycznie moi użytkownicy produkują sporo postów i dodatkowo shoutbox, ale czy 8 osób nawet siedzących non stop jest w stanie przeciążyć serwer?

Na razie próbuję ogarnąć jak odchudzić forum, żeby było mniej poleceń PHP. Zwiększylem cache na 2 poziom (mimo, ze pisza ze niezalecane) i zastanawiam się co jeszcze powyłączać.

Do AZ.pl się dodzwoniłem w końcu i twierdzą, że przeciąża.

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2014, 21:12 »
Wątpię, aby 8 użytkowników miało przeciążać serwer ;) Spróbuj bez shoutboxa, lub zmienić odświeżanie w nim, bo to on może być problemem.

*

Offline Stanley

• 2152
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2014, 22:12 »
Shoutbox obciąża jak każdy chat, ale bez przesady że wyłączają komuś stronę, dla mnie to badziewny usługodawca.
Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline Micoway

• *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2014, 01:33 »
Przeniosłem się do biznes-host.pl i za połowę ceny az.pl wszystko hula 2 razy szybciej :)  odswiezanie shouta zmniejszyłem.
Dział techniczny odpowiada na pytania w 5 minut a nie w kilka godzin. Inna jakośc...