Optymalizacja SMF pod SEO

• 4 Odpowiedzi
  • 3578 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Piotr

• *
  • 8
  • 0
  • Wersja SMF: 2.0.3
« dnia: 26 Wrzesień 2013, 18:36 »
Zmiany na stronie głównej forum.
1.  Title - Jest moim zdaniem dobre pozostawmy bez zmian.
2.  Meta description – Tutaj jest problem ponieważ ustawia się automatycznie a lepiej byłoby wstawić krótki opis forum czyli nawiązać o czym jest forum.
3. Meta keywords – Również wypada poprawić albo w ogóle usunąć w obecnej formie jakie smf tworzy keywords jest sprzeczne z wskazówkami google(upychanie słów kluczowych). Najlepiej jest  nie dawać ponieważ google już nie bierze ich pod uwagę w rankingu strony w google.
4. H1- Brak a można tutaj ustawić nazwę forum a nawet logo jeśli jest w formie tekstu.
5. H2- Brak a można ustawić główne działy forum np.; smf.pl, wszystko o smf.
6. H3- Idealnie pasują działy np.: Ogłoszenia, tłumaczenia  SMF,  Sprawy Techniczne i Tłumaczenia.
Podsumowanie najważniejsze jest to aby mieć dobry opis strony i odpowiednio ustawione H1,H2,H3 bo one są najbardziej brane pod uwagę przez google.
7. Alt-y z tego co widzę to działają całkiem dobrze.
Ciekawe jak radzi sobie z tym gdy usher wrzuci własne zdjęcie bez opisu i jak wtedy je nazywa.
Kwestia altów jest bardziej skomplikowana i chyba trzeba będzie sobie na początek odpuścić, jak uda mi się coś wymyślić na pewno tutaj opiszę.

8. Language- Dobrze jest jeśli robot wie jaki język jest na stronie w kodzie smf widzę że brakuje tagu.
9. Mapa strony z tego co widzę na smf nie ma ale gdzieś widziałem modyfikacje a więc to również jest ok.
To chyba najważniejsze rzeczy jakie można zmienić/poprawić w smf na stronie głównej aby był lepiej zoptymalizowany pod wyszukiwarki nie tylko google ale również inne.

Zmiany na działach forum np. Ogłoszenia.
Title - Obecnie jest samo Ogłoszenia a można dam smf.pl – ogłoszenia.
Meta description- Tutaj jak na stronie głównej brak opisu a zaleca się opisywać działy.
H1- Brak można nazwać tak jak title smf.pl – ogłoszenia.
H2 – Tutaj idealnie pasuje regulamin, i FAQ.
H3 - Nazwy pierwszych pięciu tematów w dziale.

I już mamy ładnie zoptymalizowane działy tematów pod wyszukiwarki.

Zmiany tematów (najważniejsze ponieważ to one są najbardziej brane pod uwagę przez google przy ustalaniu pozycji naszego forum.
Dlatego moim zdaniem warto je dobrze zoptymalizować.
Title- Pasuje tutaj idealnie nazwa działu np. Ogłoszenia i nazwa tematu, aktualizacja smf 2.0.5 wydana.
Meta description – Można samemu nadać przy zakładaniu tematu jeśli jest taka możliwość albo zrobić żeby skrypt sam ustawił pierwsze 150 znaków z tematu.
Meta keywords – Najlepiej omijać bo i tak już nie mają znaczenia.
H1.- Nazwa tematu będzie odpowiednia.
H2.- Może być nazwa użytkownika.
H3.-  tutaj już nie ma co za bardzo umieścić  dlatego bym zostawił puste.

Adresy tematów są dobre po wgraniu modyfikacji SEO są przyjazne dla google.
To chyba na razie na tyle co wymyśliłem jest chodzi o optymalizacje smf, ciekaw jestem czy jest możliwość wdrożenia tego albo czy ktoś wie jak to zrobić to ja bardzo chętnie wykonam to na swoim forum, ale zalecam żeby każdy kto ma forum pomyślał nad optymalizacją.
Przepraszam najmocniej że tak chaotycznie napisane ale w takiej formie myślę że jest w miarę zrozumiale opisane a jeśli ktoś czegoś nie wie proszę pisać wyjaśnię bardziej szczegółowo.

Ciekaw jestem czy już takie modyfikacje były wdrażane, a
jeśli już były i są gotowe modyfikacje do zainstalowania to bardzo proszę o podesłanie.

Pozdrawiam

Piotr
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2013, 18:39 wysłana przez Piotr »

*

Offline lukaszuk1995

• 38
  • 4
    • BetaPortal
  • Domyślny styl: Inferno
  • Wersja SMF: 2.0.9
Odp: Optymalizacja SMF pod SEO
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2013, 14:10 »
Możesz opisać w których modyfikacjach nalezy to ustawić ?

*

Offline CrimeS

• 1995
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2013, 18:31 »
Mi się zdaje, czy jest to tylko przekopiowany tekst pod zwykłe strony HTML?

*

Offline Piotr

• *
  • 8
  • 0
  • Wersja SMF: 2.0.3
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2013, 13:36 »
Możesz opisać w których modyfikacjach nalezy to ustawić ?
Gdyby była taka modyfikacja to sam bym z niej skorzystał niestety nie znam, dlatego opisałem jaki ma problem smf z optymalizacją tak żeby ci którzy znają się na modyfikacjach smf postarali się to wdrożyć, a tym sposobem usprawnić skrypt forum.

Mi się zdaje, czy jest to tylko przekopiowany tekst pod zwykłe strony HTML?
Owszem tak jest bo forum to również zwykła strona dla google dlatego również należy zadbać o optymalizacje tak samo jak na "zwykłej" stronie html.

CrimeS Może znasz modyfikacje albo wiesz jak wdrożyć takie poprawy?

Przyglądałem się już wszystkim skryptom forum od strony optymalizacji i jedynie z płatnych najlepiej wypadł VB oraz w miarę IB reszta jest nadal słabo zoptymalizowana.
SMF po wgraniu kilku modyfikacji ma przyjazne adresy url, kanał rss, mape strony, i gdyby dostał jeszcze optymalizacje title, meta description, tagi H1,H2,H3 i ALT-y to byłby pierwszym bezpłatnym skryptem który będzie zoptymalizowany zgodnie z wskazówkami jakościowymi od google.
Po wgraniu modyfikacji SEO również bb3 wygląda całkiem ciekawie ale ten skrypt również ma słabo wykonaną optymalizacje w/w.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2013, 13:43 wysłana przez Piotr »