Jaki najlepszy hosting pod SMF ?

• 71 Odpowiedzi
  • 30786 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline roco

• 1063
  • 180
  • "Imagination is more important than knowledge."
    • RicoRoco.com
Odp: Jaki najlepszy hosting pod SMF ?
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:33 »
Napisałeś: Cena Amerykańska, Jakość Europejska

Ja wolałbym żeby to była: Jakość amerykańska, cena amerykańska, podejście do kwestii priv -> angielskie..

O to mi głównie chodzi.. Amerykańska firma, gdzie by nie była, to wiadomo kto ma tam wtyczki.., jak będzie trzeba, to bez pardon'u przejrzą Ci wszystkie konta..
Ja chę wykupić hosting w GB, ale angielski nie amerykański a już na stówkę nie niemiecki hehe, bo ci nawet zmienili protokuł komórkowy, żeby lepiej inwigilowac obywateli..

Ja myślałem raczej, o ile już miałbym wybierać z pośród amerykańskich firm, to -> bluehost.com
..jeszcze o paru innych myslę.. ale to już bardziej priv...

Ok. dałes swojego tipsa-reklamę, rozumiem to i nawet jest w temacie ..choć przypomne, że tematem jest: "Najlepszy hosting pod smf" Niniejszym proponuje, poza działami atomowymi, również spojrzeć odrobine niżej..

Tak Twoja oferta jest dość ciekawa pod smf, dająca wiecej priv niż w PL zdecydowanie większą niezawodnośc itp, i faktycznie pingi z PL są bardzo niskie, to juz u nas potrafią być wyższe..

Jednak są ludzie, którzy chcą mieć tylko dobre konto pod smf i cześć, więc piszcie na czym jedziecie, może coś wiecie o innych ciekawych hostingach?

Ale można sobie potestowac np. takie przybytki: http://www.smfforfree4.com/free-forum.php

Pozdrawiam :)
roco

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:39 »
Jak chcesz coś najlepszego to tylko www.dhosting.pl :) Postawisz tam forum i zapomnisz o supporcie :) Nie miałem awarii odkąd mam tam konto. O zaletach można długo opowiadać :)

No ale cena adekwatna do jakości ;)
Hosting bez zmartwień  - zenbox.pl

*

Offline roco

• 1063
  • 180
    • RicoRoco.com
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:45 »
No właśnie! i mamy tipsy from Poland :)

Ja jadę na pro stąd: http://superhost.pl/porownanie.php

Firma się rozbudowuje i jestem na wisepanelu a nie na cpanelu a to dla mnie in +

Niestety, jeśli chodzi o mnie osobiście.. hmm to nie ma w PL "nic najlepszego" i pewnie będzie tak dotąd, aż PL firmy nie odpuszczą z lekka.. albo dokąd nie dostosują się do światowych realii

;)

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:59 »
Oj superhost? Masz baaardzo nieaktualne informacje. To, że to coś jeszcze działa to jakiś cud. Mam znajomych z okolic tej "firmy". Nawet wrogowi bym nie polecał ;)

Co do dhosting to wg mnie, na chwilę obecną, najlepsza firma z Polski.

Konta owszem drogie, ale:
1. Płacisz i masz. Masz 60GB/m to tyle wykorzystujesz, nie wyskoczą Ci jak nazwa.pl że limity jakieś tam przekraczasz.
2. Wydajne serwery z małą ilością kont per maszyna.
3. Support 24/7.
4. Autorski panel i webmail
etc. etc.

//

Co do firm z UK to polecam:
http://a2b2.com/ - Młoda i dynamiczna firma o dobrej renomie.
http://www.unitedhosting.co.uk/ - Topowa firma w UK. Gdyby nie te ceny dawno już u nich bym się hostował :)

*

Offline roco

• 1063
  • 180
    • RicoRoco.com
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Czerwiec 2008, 17:44 »
Oj superhost? Masz baaardzo nieaktualne informacje. To, że to coś jeszcze działa to jakiś cud. Mam znajomych z okolic tej "firmy". Nawet wrogowi bym nie polecał ;)

Czyżbyś TOMi był ofiarą papki medialnej uskutecznianej przez klakierow z home.pl?  ;D

Tak się składa, że mam kilkadziesiąt domen i konta na kilku hostingach w PL. Od 4 lat poważniej się tym interesuje, ponieważ mam przyjaciół, którzy prowadza hostingi w PL. Temat jest mi znany. Taki np. home.pl (nota bene znam stamtąd paru ziomali..), inwestuje nie w sprzet tylko w ludzi, a szczególnie klakierow, ktorzy rozgłaszają różne nieprawdy o konkurencjach i nie tyczy się to tylko SH.pl ale róznych innych też.

Superhost ma problem z ilością ludzi do obsługi, no i dostali łupnia na tych holenderskich maszynkach z CPanelem. Wykożystanie w PL warunkach, choć sami twierdza że było to max 2/3 to ja wiem że może z połowe max.. To był zawodny sprzęt, ponaddto mieli wadliwe skrypty np. do przenoszenia kont i sypały się bazy. Wszystko ponaprawiali, ale faktycznie ponieśli straty w zasobach ..ludzkich itp.
Teraz mają autorskie oprogramowanie Wisepanel, ale to nie wszystko..
Mają najnowocześniejsze maszynki w PL! Wszystko chodzi na RAID 5. wszystkie servery ftp, http, mysql - chodzą na odzielnych platwormach i są replikatowane, jeśli coś się dzieje, to w ciągu max parunastu minut jest przywracany stan aktualny. Wszystko chodzi na macierzach, tworząc jedną maszynkę. "Bios" czuwający nad wszystkim to wiele TB ramu, cały system nie chodzi na jakimś dysku, tylko w ramie, dopiero reszta...
Ostatnio mieli awarię zasilania w Gdańsku, to był absolutny bzdet, i zależny od firmy trzeciej, dało to tylko info co nalezy zrobić żeby takich kwiatków uniknąć i powymieniali wszędzie.. Czasami są zastoje, ale powodowane własnie rozbudową, dokładaja ramu albo wpinają kolejne klastry do macieży.., lub wzmacniają klastry..
Ja mam bardzo dokładne i techniczne info no i świeże.. Mam na kilku hostingah konta i domeny i jak dla mnie i moich klientów to własnie superhost.pl jest the beściakiem pod wieloma wzgledami..
Natomiast to o czym mówisz, to smrodek po bataliach prowadzonych przez inne firmy przeciwko SH.pl, co jeszcze można zobaczyć na kilku forach.. itp...
Nie chodzi o to, że takie jest moje zdanie, - to o czy ja mówię, to sprawdzone i rzetelne informacje i to od drugiej strony.

Dlatego proponuję nie siać zamentu, szczególnie gdy się żągluje niesprawdzonymi informacjami, a skupić uwagę na możliwych rozwiązaniach pod kątem hostingu pod smf..

roco

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Czerwiec 2008, 17:47 »
Informacje mam od ludzi związanych z SuperHost i ich DC a nie od konkurencji ;)

*

Offline roco

• 1063
  • 180
    • RicoRoco.com
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Czerwiec 2008, 18:00 »
TOMi.. bardzo proszę, nie licytujmy się, ja tez znam tylko, że ludzi, którzy tworzą SH, ale nie tylko, znam również większośc z ich biura i większośc techników... Pakiet pro to 60BG, a ja mam 2x tyle.. Moi klienci z bardzo rozbudowanymi ..tematami.., sa bardzo zadowoleni i nie tylko ostatnio ale przez cały czas!
Widziałem nie jedną kłutnię w tej materii, dlatego proszę Cię; wyświadcz mi tę grzeczność i odpuść temat, lepiej napisz szerzej, co proponują faktycznie ci z hostnine.com... będzie z pozytkiem dla innych okay?
A sianie defetyzmu, przyznaj sam, - nie jest zbyt konstruktywne.. i raczej ujmuje tej dyskusji niż dodaje..

;)

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Czerwiec 2008, 18:21 »
No widzisz nie jesteś obiektywny bo znasz ich osobiście ;) Ale ok, EOT :)

Co do HostNine to zaszalałem i wziąłem ten topowy pakiet web hosting Professional bo akurat te forum docelowo będzie bardzo duże, więc nie żałowałem. Wziąłem sobie ten dedykowany IP co jest w cenie podpiąłem pod konto i na razie forum śmiga :) Ale akurat nie jest na SMF tylko WBB3 ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2008, 17:42 wysłana przez roco »

*

Offline roco

• 1063
  • 180
    • RicoRoco.com
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:31 »
Własnie staram się być obiektywny, na podstawie swojej własnej wiedzy w temacie..
Zauważ, iż napisałem wcześniej, że znam parę osób, które prowadzą hosting w pl.. nie tylko SH.
btw. - sh.pl, to młodzi ludzie poniżej 30, ale sa bardzo honorowi, im zalezy, zeby być wśród vipów tego rynku, ale nie widziałem nigdzie, zeby stosowali takie praktyki jak inni. Niestety, przez pewnego buraka ..hmm nie mam jeszcze konta za granicą, ale przewinąłem kilka hostingów i na kilku, nie tylko na sh, mam swoje konta.
Zaprawdę powiadam Ci, jestem obiektywny, ale denerwują mnie takie rozmowy, poniewaz widziałem ich aż nader sporo..
Dlatego, niech kazdy wypowie swoje zdanie, a te sprawy zostawmy faktycznie w EOT.. Ja jestem ukierunkowany na zagraniczny hosting, więc osobiście mi tam rybcia z tym, co tu sie dzieje.. Odezwało się tylko wrodzone poczucie sprawiedliwości, podparte wiedzą w tym konkretnym temacie... Okay?

Niestety, tu masz rację, żeby naprawdę się pozywić, to trzeba sięgać po to co jest na najwyższych półkach i na dluższą metę to się zwraca, lub jak kto woli - opłaca..

roco

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:42 »
Tylko widzisz ja na hostingach zjadłem przysłowiowe zęby i całą historię SH znam bardzo dobrze (Firmy, hostingu, serwerów dedykowanych) i mi się też odezwało poczucie sprawiedliwości ;) Zresztą jak ktoś będzie ciekaw to sam wszystko znajdzie na www.webhostingtalk.pl.

Nie chodzi o to, że się czepiam, tylko że mając do wyboru firmy X,Y,Z a SH, polecam wybrać którąś z nich, póki chłopaki nie odrobią mooocna nadszarpniętego wizerunku.

Pal licho, jakby już było wszystko ok, a tamto było tylko złą historią. Na dzień dzisiejszy nadal mam jednak niepokojące sygnały i to wzbudziło moją reakcję na Twoją wypowiedź.

P.S. Wydziel nasz OT do nowego wątku bo się rozrósł ;)

*

Offline roco

• 1063
  • 180
    • RicoRoco.com
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Czerwiec 2008, 23:16 »
lepiej zostawmy, niech ludzie mają o czym pomyśleć, jak miałbym wydzielac, to już wolałbym wyhlastać.. :)
Zrozum mając tam konto i dalej m/n zakładając je tam narażałbym siebie i swoich klientów, czyli wizja straty..
Link, tórym rzuciłeś to jeden z kilku, ale ja tego nie zrobie niech juz zostanie jak jest..
Nie zależy mi na tym, ale dlatego jestem na bierząco i myszkuję nawet tam gdzie słońce niedochodzi..
hehe wiesz instynkt samozachowawczy.. Ale ok basta! Ja o pewnych rzeczach nie mogę mówić, po prostu sorry.
Nie jestem w żaden sposob poza tym, ze mam tam konta i kilku moich klientów, - zwiazany z firmą SH. I nie mam zamiary wiazac się z żadną w PL. Ot co.. Tym nie mniej widzę celowe działania na miarę papki, ktora sprzedają nam "nasze rodzime" media.. i ciemnoty nie daję sobie wciskać.. Za to wiem co to za ludzi np. pisali pod tym linkiem co rzuciłeś.. a własciwie skąd.. Pozwól więc, że zachowam swe nie wykoslawione zdaniami innych, spojrzenie na tę sprawę. Ponadto ja nie pisze o jakimś konkretnym hostingu, ...ze jest fuckup, bo wieksość jest.. tzw. "skaza narodowa"..

////////</E.O.T.>/////////

Teraz pogadajmy bardziej do rzeczy.. ;)

Dałes dwa przykłady hostingów z GB, znasz inne?, bo te z lekka siermieżne.. bez urazy
Może masz jakie porównanie, jak ja wkleiłem pare postów wstecz?

roco

*

Offline TOMi

• 132
  • 2
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Czerwiec 2008, 23:24 »
Dałes dwa przykłady hostingów z GB, znasz inne?, bo te z lekka siermieżne.. bez urazy
Może masz jakie porównanie, jak ja wkleiłem pare postów wstecz?
To są dwa topowe hostingi w UK :P Pierwszy bardziej budżetowy, drugi to pierwsza liga.

Poczytaj:
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=681764
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=699067
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=697041
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=688530
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=689186
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=686582