Aktualizacja SMF 2.0.5 wydana

• 2 Odpowiedzi
  • 17257 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian

• 5512
  • 722
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
Aktualizacja SMF 2.0.5 wydana
« dnia: 13 Sierpień 2013, 17:35 »
Dziś zespół SMF wydał małą aktualizację dla SMF serii 2.0 oznaczoną numerem 2.0.5.

Wersja ta nie przynosi wiele poprawek, ale zaleca się zainstalowanie aktualizacji jak najszybciej. W wersji SMF 2.0.5 usunięto luki pozwalające na atak XSS - na stronie prywatnych wiadomości, aktualności oraz w polu email. Poprawiono także błąd w pliku upgrade.php, ktory nie pozwalał kontynuować aktualizacji po wystąpieniu błędu bazy danych. Zaktualizowano także adres odnośnika do sprawdzania adresu IP w bazie danych RIPE.

Aktualizacja została wydana tylko dla serii 2.0.*, seria 1.1.* nie posiada tych luk.

Użytkownicy wersji 2.0.4 mogą dokonać aktualizacji do wersji 2.0.5 przez zainstalowanie pakietu przez menadżer pakietów. Informacja o nowej aktualizacji powinna pojawić się w Centrum Administracji oraz nad listą pakietów. Jeśli powiadomienie nie jest widoczne należy ręcznie uruchomić zadanie "Sprawdź pliki Simple Machines".
Pakiet z aktualizacją można również pobrać ze strony aktualizacji: smf_patch_2.0.5.tar.gz i zainstalować przez menadżer pakietów.

Jeśli posiadacie starszą wersję SMF 2.0.* należy wcześniej zainstalować poprzednie aktualizacje, które dostępne są na stronie http://custom.simplemachines.org/upgrades/

Wątek na simplemachines.org: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=509417.0

*

Offline Stanley

• 2142
  • 81
  • Domyślny styl: Własny
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: Aktualizacja SMF 2.0.5 wydana
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:34 »
No i świetnie!  :P
Moje fora: pesnext.pl
Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline jimasek

• 116
  • 5
  • Wersja SMF: 2.0.11
Odp: Aktualizacja SMF 2.0.5 wydana
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2013, 20:38 »
Wczoraj u siebie zainstalowałem poprawkę 2.0.5. Nie zauważyłem jakiś potencjalnych problemów. Wszystko działa poprawnie. Dzięki za poprawkę dla ripe.net i pozostałe sprawy związane z bezpieczeństwem.
Pozdrawiam jimasek.