Czy takie coś podchodzi pod plagiat?

• 8 Odpowiedzi
  • 4191 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RaveN

• 67
  • 1
  • Domyślny styl: Just Theme
  • Wersja SMF: 2.0.15
Czy takie coś podchodzi pod plagiat?
« dnia: 22 Lipiec 2013, 12:17 »
Przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu w sąsiedniej miejscowości pewnego forum. Kiedy dowiedziałem się kto je zakładał coś mnie tknęło i zacząłem sprawdzać. Wystarczyło kilkanaście sekund i wszystko było już jasne.
Moje forum to forumtrzciela.pl to drugie forummiedzichowa.pl (już od nazwy się zaczęło)

Podam kilka przykładów:
1. Dział aktualności - opis "co się dzieje w naszym mieście" gostek zmienił tylko "naszej gminie"
2. Dział okiem mieszkańców - opis identyczny, po mojej wiadomości do niego dodał jeszcze tylko coś od siebie
3. Dział "ważne adresy i telefony" - w wątkach podane są telefony i adresy instytucji - na swoim forum użył nawet identycznych kolorów w opisach
4. Dział fotogaleria - mój wątek rozpoczyna się od słów "to może ja zacznę, na dobry początek" - u niego jest identycznie!
5. W tym samym dziale wątek "zamieszczanie zdjęć na forum" - bezczelnie skopiowane opisy tylko obrazki pozmieniał
6. Płatna reklama na forum - treść skopiowana
7. Ankieta "jak do nas trafiłeś" - opis identyczny
itd..

Co o tym myślicie?
www.niva4x4forum.pl
Pierwsze polskie forum poświęcone Nivie 4x4

*

Offline Stanley

• 2151
  • 81
  • Specjalista od niczego.
  • Domyślny styl: Własny
Odp: Czy takie coś podchodzi pod plagiat?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2013, 12:52 »
Plagiat był jest i będzie nic nie zrobisz..

Moje fora: pesnext.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline Tinka

• *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Sierpień 2013, 20:39 »
Raczej nic na to nie poradzisz, nie wiem czy to podpada pod jakiś przepis. Ja myślę, żen ie warto nic z tym robić, chyba, że robi Ci poważną konkurencję.

*

Offline RaveN

• 67
  • 1
  • Domyślny styl: Just Theme
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Sierpień 2013, 23:27 »
Po mojej pisemnej interwencji gostek pozmieniał nazwy i opisy.

Dzięki za odpowiedzi.
www.niva4x4forum.pl
Pierwsze polskie forum poświęcone Nivie 4x4

*

Offline CrimeS

• 1994
  • 273
    • jellyio.com
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Sierpień 2013, 08:48 »
Cieszę się, że udało to się tak załatwić. Zależy na kogo trafisz, bo ktoś ciebie jeszcze oskarży że to ty czy coś. Różni są ludzie.

« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2013, 14:19 »
Kopiowanie nie tylko stało się nielegalne, ale i nieefektywne. Google zaczęło zwracać uwagę na uniklaność dlatego właśnie docenia autorskie prace.

*

Online pretor

• 1620
  • 75
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2013, 14:46 »
Przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu w sąsiedniej miejscowości pewnego forum. Kiedy dowiedziałem się kto je zakładał coś mnie tknęło i zacząłem sprawdzać. Wystarczyło kilkanaście sekund i wszystko było już jasne.
Moje forum to forumtrzciela.pl to drugie forummiedzichowa.pl (już od nazwy się zaczęło)

Podam kilka przykładów:
1. Dział aktualności - opis "co się dzieje w naszym mieście" gostek zmienił tylko "naszej gminie"
2. Dział okiem mieszkańców - opis identyczny, po mojej wiadomości do niego dodał jeszcze tylko coś od siebie
3. Dział "ważne adresy i telefony" - w wątkach podane są telefony i adresy instytucji - na swoim forum użył nawet identycznych kolorów w opisach
4. Dział fotogaleria - mój wątek rozpoczyna się od słów "to może ja zacznę, na dobry początek" - u niego jest identycznie!
5. W tym samym dziale wątek "zamieszczanie zdjęć na forum" - bezczelnie skopiowane opisy tylko obrazki pozmieniał
6. Płatna reklama na forum - treść skopiowana
7. Ankieta "jak do nas trafiłeś" - opis identyczny
itd..

Co o tym myślicie?

A czy Ty masz na te opisy wyłączność ? Wymyśliłeś koło i masz na nie patent ? Nie, nie masz na nie wyłączności ani patentu na koło.

Jak spojrzysz na 3 programy informacyjne: TVN 24, TVP INFO i POLSAT NEWS to zauważysz że wszystkie są do siebie podobne jak bliźniaki, różnią się tylko kolorystyką...tak działa większość portali informacyjnych, gazet i producentów aut, telefonów i wszystkich dóbr otaczających nas wokoło  ::)

Powinieneś poszukać płaszczyzny do współpracy z tym forum a nie do walki, taka forma współistnienia jest dużo bardziej budująca niż głupia walka o coś czego i tak nie zmienisz  ;)

pozdrawiam i życzę owocnej współpracy i mniej jadu do siebie  :D
pretor

*

Offline mts

• *
  • 1
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2016, 15:20 »
Oczywiście, że to podlega pod plagiat. Narusz jego stronę, to z pewnością powinien ją skasować. Jak wie, że się dowiedziałeś, że na podstawie Twojej strony, niemalże identycznie skopiował treści itd i stworzył swoją stronę.

*

Online pretor

• 1620
  • 75
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2016, 22:28 »
Oczywiście, że to podlega pod plagiat. Narusz jego stronę, to z pewnością powinien ją skasować. Jak wie, że się dowiedziałeś, że na podstawie Twojej strony, niemalże identycznie skopiował treści itd i stworzył swoją stronę.
Piszesz głupoty i jeszcze nie po polsku  ;D