Brak polskich znaków po konwersji z phpBB

Zaczęty przez jediknight182, 21 Kwiecień 2013, 20:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jediknight182

Ten sam problem: http://asgbezgranic.cba.pl/ForumSMF/index.php
Czyli krzaczki że aż miło... Po konwersji z phpBB 2 by przemo, tamtego fora juz nie ma. Jest tylko to nowe z krzakami. Cale forum to utf8 polish.
Nigdzie w całym necie nie ma konkertenj odpowiedzi jak krok po kroku sobie z tym poradzic, dlatego prosze do tych mądrzejszych, by udzielili pomocy, i zrobili taki maly tut, albo cus, bo wiele osob na tym skorzysta :)
Wersja zainstalowana: SMF 2.0.4

Kcurek

No dobrze, spróbujmy. Użyj tego pliku z zapytaniami do SQL, które należałoby wykonać: KLIK. Na miejsce poszczególnych krzaczków (unikatowych dla każdego polskiego znaku) podstaw te, które pojawiają się w Twoim przypadku. Jeżeli będą się one dublować, nie wykonuj zapytań, ale daj znać, to będziemy kombinować dalej.

Adrian

A co się stanie jak użyjesz tłumaczenia w wersji ISO?
the simplest solution is most likely the right one

Kcurek

Phantom, a co tłumaczenie ma do rzeczy? Z tego, co widziałem, problem dotyczy w szczególności starych postów, a nie samego skryptu (pomoc SMF ma prawidłowo wyświetlone polskie znaki na tym forum).

Adrian

Tłumaczenie ma to do rzeczy ze ustawia kodowanie w jakim strona jest wyświetlana.
the simplest solution is most likely the right one