Problem z polskimi znakami

Zaczęty przez jimasek, 20 Kwiecień 2013, 17:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jimasek

Będę przenosił moje forum http://forum.jimasek.elektroda.eu/smf  na inny serwer http://jimasek.p.ht , więc zrobiłem próbę i mam problem z polskimi znakami.
Gdzieś robię błąd ale nie wiem gdzie. Bazę wyeksportowałem a potem import na nowym hostingu przez phpAdmin, całość przerzuciłem. Proszę o jakieś wskazówki. Po przeniesieniu nie mam też dostępu do zakładki Pakiety, wyświetla się pusta strona.
Nowy serwer http://jimasek.p.ht nie jest jeszcze docelowym rozwiązaniem służy mi do testowania.

Nolt

www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

jimasek

Dzięki, postaram się przestudiować ;)

jimasek

Każda tabela w bazie danych ma podpis:
"ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 ...."
Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, może jeszcze jakieś podpowiedzi?
Zainstalowany Xampp na lokalnym komputerze nie miał problemów z kodowanie bazy wyświetla wszystko poprawienie. Czyż by to problem z tym hostingiem?

Stanley

Na to wygląda, napisz do hostingodawcy.
Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

jimasek

Hosting nie jest na razie docelowy więc nie będę robił zamieszania, u mnie na xampp (komputer lokalny) kodowanie działa poprawnie.

Nolt

Sprawdź metody porównań znaków baz danych na obu serwerach (xampp oraz na serwerze zewnętrznym).
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni