Zmiana atrybutu przy instalacji modu

Zaczęty przez napompowany, 12 Luty 2012, 10:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

napompowany

Instaluje mod panelu taki PortaMX. Wszystko poszło dobrze z jednym wyjatkiem mam problem ze zmiana atrybutu   

/virtual/n/a/napompowani.ugu.pl  to musze zmienić i nie umiem znaleźć przez FTP pliku napompowani.ugu.pl co mam zrobic

Adrian

po prostu zaloguj się na FTP i znajdź katalog z SMF, bo tej ścieżki nie znajdziesz, jest to miejsce położenia twojej strony n a serwerze
the simplest solution is most likely the right one

napompowany

Ok ale jak instalowałem forum to założyłem sobie serwer na ugu.pl napompowani to adres poźniej zalogowałem sie na ftp wpisując swoja nazwę hasło itp i wrzuciłem rozpakowane pliki smf na serwer. Zainstalowałem, usunąłem plik install itp i forum chodzi pod adresem www.napompowani.ugu.pl a nie np napompowani.ugu.pl/mojastrona/forum itp

Więc nie wiem jak mam ten katalog znaleźć i zmienic ten atrybut kurde a to "N" to co to oznacza virtual/n/a

Adrian

no i co że usunąłeś install.php? Masz przecież pozostałe pliki... bez nich przecież forum by nie działało.
the simplest solution is most likely the right one

napompowany

jeju nie rozumiesz mnie, ja mam całe forum wrzucone do katalogu www.napompowani.ugu.pl i tak sie loguje na ftp nie mam katalogu napompowani.ugu.pl/forum czy cos tylko napompowani.ugu.pl/index.php   więc gdzie jest ten virtual/n/a/napompowani.ugu.pl bo nie umiem tego znaleźć

Adrian

Tam gdzie się logujesz. To jest ta ścieżka.
Masz forum w głównym katalogu zaraz po zalogowaniu.
the simplest solution is most likely the right one

napompowany

Ja sie loguje przez fillezille i jak sie loguje to mam to widzę główne katalogi jak avatars jak attachamets cache itp i każdy z nich mogę edytować ale nie mam tego virtual/n/a/napompowani za cholere nie wiem gdzie to jest

Adrian

Napisz co musisz edytować? Jaki komunikat błędu bo sam nic z tego nie rozumiesz.
/virtual/n/a/napompowani.ugu.pl to jest ścieżka (a nie plik...) na serwerze wirtualnym, do tego nie masz dostępu i nie będziesz miał.
the simplest solution is most likely the right one

napompowany

#8
 Wymagane informacje FTP  Niektóre pliki które menedżer pakietów musi zmodyfikować nie są zapisywalne. Zmień to logując się poprzez FTP oraz użyj opcji CHMOD lub utwórz wymagane pliki i foldery. Twoje dane FTP mogą być tymczasowo przechowywane w cache dla poprawnego działania menedżera pakietów. Zauważ, że możesz dokonać tych samych zmian korzystając z dowolnego klienta FTP - aby wyświetlić listę plików które trzeba zmienić kliknij tutaj
  Następujące pliki muszą być zapisywalne aby kontynuować instalację: /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl
/virtual/n/a/napompowani.ugu.pl

  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/Sources/Errors.php
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/SSI.php
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/Sources/QueryString.php
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/Sources/Subs-Editor.php
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/Sources/Profile.php

  • pogrubione muszę jeszcze zminic i te poniżej któe juz zmieniłem zostały mi tylko te pogrubione i nie wiem co zrobic



    zminiłem juz te na czerwono i zostały mi znowu


    /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl

Adrian

Zmieniłeś CHMOD dla plików i błąd dalej występuje?
the simplest solution is most likely the right one

napompowany

Niektóre pliki które menedżer pakietów musi zmodyfikować nie są zapisywalne. Zmień to logując się poprzez FTP oraz użyj opcji CHMOD lub utwórz wymagane pliki i foldery. Twoje dane FTP mogą być tymczasowo przechowywane w cache dla poprawnego działania menedżera pakietów. Zauważ, że możesz dokonać tych samych zmian korzystając z dowolnego klienta FTP - aby wyświetlić listę plików które trzeba zmienić kliknij tutaj
  Następujące pliki muszą być zapisywalne aby kontynuować instalację:

       
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl
  • /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl

Muszę jescze zminić atrybuty plików jak wyżej


Adrian

Może być taka sytuacja, ze modyfikacja próbuje wypakować coś do głównego katalogu, ale tam nie masz możliwości zmiany CHMOD, wtedy chyba pozostaje ręczna instalacja.
Niestety czasem tak jest na darmowych serwerach.
the simplest solution is most likely the right one

napompowany


Adrian

the simplest solution is most likely the right one

napompowany

#14
instalowałem recznie i na końcu mam taki błąd jak wpisuje adres w wyszukiwarce
Parse error:  syntax error, unexpected $end in /virtual/n/a/napompowani.ugu.pl/Sources/QueryString.php on line 485

co to oznacza

PROSZĘ O PILNĄ POMOC