repair_settings.php - opis, BHP, instrukcja obsługi

Zaczęty przez Adrian, 17 Wrzesień 2011, 15:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adrian

Kopiowanie tego poradnika (lub jego części) bez zgody autora jest całkowicie zabronione.





Plik repair_settings.php może pomóc nam w wielu przypadkach, ale najczęściej wykorzystywany jest podczas przenoszenia forum na nowy serwer. Plik ten pobierzemy z oficjalnego źródła (nie pobierajcie tego pliku z innej strony!):
http://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=repair_settings.php

Po otworzeniu tego pliku przez przeglądarkę widoczne są wszystkie informacje dostępu do bazy danych!
Właśnie dlatego od siebie dodam, żeby przed użyciem tego pliku zmienić jego nazwę na inną (najlepiej losowy ciąg znaków - litery/cyfry) lub jakiś dowolny ciąg znaków.
A po skończeniu używania zalecam także zmienić hasło do bazy danych.


Po pobraniu pliku wrzucamy go na nasz serwer FTP do głównego katalogu SMF (tam gdzie jest SSI.php) i uruchamiamy go przez przeglądarkę np. example.com/repair_settings.php
Oczywiście jeśli zmieniliście nazwę pliku to zmieniacie ją tez w linku... ;)

A poniżej zrobiłem mały opis tego pliku:

Sekcja Critical Settings



Maintenance Mode - pozwala na włączenie lub wyłączenie trybu obsługi forum, a w razie potrzeby całkowicie wyłączyć forum (widoczna będzie biała strona z wiadomością ustawioną w polu "Wyświetlana wiadomość" w menu ustawień serwera).

Language File - umożliwia zmianę domyślnego języka używanego na forum. Dla języka angielskiego wpiszemy english. Jeśli używamy języka polskiego wpisujemy polish lub polish-utf8 (jeżeli używamy kodowania UTF8).

Cookie Name - podajemy jak ma zapisywać się ciasteczko w pamięci przeglądarki użytkownika.

Queryless URLs - opcja pozwala na włączenie/wyłączenie adresów przyjaznych wyszukiwarkom. Jeżeli nie działają linki do wiadomości, wątków - wyłącz ustawienie.

Output Compression - kompresja danych wychodzących. Zalecam mieć włączone, pozwala zaoszczędzić sporo transferu na serwerze ;) Jeżeli jednak masz problemy - wyłącz tą opcję.

Database driven sessions - tutaj wybierasz jak mają być zapisywane sesje użytkowników - w bazie danych czy w ciasteczkach. Włączamy ta opcję.




Sekcja MySQL Database Info



MySQL server - serwer naszej bazy danych. Zazwyczaj jest nim localhost. Jeśli localhost nie działa sprawdź dane logowania do bazy danych w panelu klienta hostingu lub skontaktuj się z pomocą techniczną hostingu.

MySQL database name - Nazwa bazy danych w której zainstalowaliśmy nasze SMF.

MySQL username - Użytkownik (login) do bazy danych z zainstalowanym SMF

MySQL password - Hasło do bazy danych z SMF   

MySQL table prefix - Prefix tabeli SMF. Standardowo jest to smf_

MySQL connection type - Typ połączenia z baza danych. Wybieramy standard.




Sekcja Paths & URLs
W celu naprawy ścieżki/adresu klikamy na niebieski link poniżej pola wprowadzania ścieżki/adresu.



Forum URL - Adres naszego forum SMF

Forum Directory - Główny katalog z zainstalowanym SMF

Sources Directory - Katalog źródeł (Sources) SMF

Attachment Directory - Katalog załączników (attachments) SMF

Avatar URL - Adres URL do katalogu awatarów

Avatar Directory - Katalog awatarów (avatars) SMF

Smileys URL - Adres URL do katalogu emotikon

Smileys Directory - Katalog emotikon SMF

Default Theme URL -  Adres URL do domyślnego stylu

Default Theme Images URL - Adres URL do obrazków domyślnego stylu

Default Theme Directory - Katalog domyślnego stylu SMF




Po wprowadzeniu zmian nie zapomnij ich zapisać ;)

Jeśli zakończyłeś pracę z plikiem repair_settings.php natychmiast usuń go z serwera!






Kopiowanie tego poradnika (lub jego części) bez zgody autora jest całkowicie zabronione.
the simplest solution is most likely the right one

Stanley

Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

Barcelona

Ok, ale podejrzałem ten plik i jest tam:

CytatSoftware Version:           SMF 1.1


Będzie pasowało do wersji 2.0.2?

Stanley

Zobacz a się przekonasz.. ale raczej skłaniał bym się pod słowo: TAK
Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

Adrian

the simplest solution is most likely the right one

Barcelona

Cytat: P2P w 28 Wrzesień 2012, 11:23
Zobacz a się przekonasz.. ale raczej skłaniał bym się pod słowo: TAK


Czekam aż mi domenę podepną, na razie materiały zbieram.
Chyba że mogę wprowadzić zamiast domeny sam adres IP serwera ?

Adrian

Poczekaj na domenę, tak to będziesz później znów musiał zmieniać.
the simplest solution is most likely the right one

Barcelona


cm2011

#8
 8) dzięki

Longman

Witam a ja mam taki problem z tym plikiem repair_settings.php po wrzuceniu go na serwer nie wyświetla mi się on jak na załączonych obrazkach w tutorialu tylko są jakieś "krzaczki" co robię źle? wersja SMF 2.04 i 2.0.5.

Adrian

Co masz na myśli pisząc 'krzaki'? Od chwili powstania tego 'poradnika' wydana została juz nowsza wersja tego narzędzia, która zawiera kilka dodatkowych opcji.
the simplest solution is most likely the right one

Longman

Cytat: phantom w 18 Sierpień 2013, 09:46
Co masz na myśli pisząc 'krzaki'? Od chwili powstania tego 'poradnika' wydana została juz nowsza wersja tego narzędzia, która zawiera kilka dodatkowych opcji.
Przepraszam może się źle wyraziłem, ale mam na myśli to, że wygląda to jak jakiś kod a nie jak na screenach - z możliwością załączania opcji. A mogę prosić o nakierowanie mnie na nowszą wersję?

Adrian

Link do prawidłowej wersji jest podany w pierwszej wiadomości. Właśnie pobrałem ten plik i sprawdziłem - działa tak jak powinno, nie mam pomysłu co może być problemem... Jakiego używasz hostingu?
the simplest solution is most likely the right one

Longman

Hostinger.pl - darmowy. Jest to niewielkie forum i nie potrzebuję płatnego serwera. Plik pobierałem z pierwszej wiadomości. Wrzucałem go z oryginalną nazwą a także ze zmienioną i jest to samo, czyli "stosy linijek kodu". Mam forum przekopiowane na nowy serwer z załączoną opcją mainterance i nie wiem jak z tego wybrnąć.

Adrian

Nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje.. :|
the simplest solution is most likely the right one