Wystąpił błąd! Czas twojej sesji skończył się podczas pisania wiadomości. Powróć

Zaczęty przez pithugo, 28 Czerwiec 2017, 09:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pithugo

Witam po uruchumieniu forum dwa dni później gdy chce się zalogować wyskakuje mi poniższy komunikat

Wystąpił błąd!
Czas twojej sesji skończył się podczas pisania wiadomości. Powróć i spróbuj jeszcze raz.

tylko gdy zaznaczam pole Bądź zawsze zalogowany jestem w stanie się zalogować.

Czy ktos sie z tym spotkał i może pomóc?

Adrian

Domyślam się, że logujesz się korzystając z formularza w nagłówku forum, podczas logowania się ze strony ?action=login wszystko jest w porządku?

Może to być spowodowane nieaktualnym stylem, w index.template.php swojego stylu:
Kod (Znajdź) [Zaznacz]

<input type="hidden" name="hash_passwrd" value="" />

Kod (Zamień na) [Zaznacz]

<input type="hidden" name="hash_passwrd" value="" /><input type="hidden" name="', $context['session_var'], '" value="', $context['session_id'], '" />
the simplest solution is most likely the right one

pithugo

Dokładnie tak. Dzięki za pomoc. Zmiana przywróciła poprawne logowanie.

Odyseusz

Faktycznie działa! Miałem ten problem bo zainstalowaniu najnowszej wersji smf. Dzięki!

js

Podepnę się z moim postem pod ten temat, to samo zauważyłem w SMF 2.0.14, gdy piszę przez dłuższy czas prywatną wiadomość to wyskakuje komunikat:


Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Twoja sesja dobiegła końca podczas pisania. Spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

Na poprzednich wydaniach SMF czegoś takiego nie spotkałem.

Adrian

Ponieważ 2.0.14 wprowadziło sprawdzanie danych wprowadzanych w formularzach i oczywiście masę błędów. Możliwe, że używany przez ciebie styl ma własne pliki szablonów i w nich również wymagane są zmiany.
the simplest solution is most likely the right one

js

Cytat: Adrian w 20 Lipiec 2017, 18:42
Ponieważ 2.0.14 wprowadziło sprawdzanie danych wprowadzanych w formularzach i oczywiście masę błędów. Możliwe, że używany przez ciebie styl ma własne pliki szablonów i w nich również wymagane są zmiany.

A orientujesz się, w którym temacie na simplemachines.org jest prowadzona dyskusja na ten temat? Zapytałem się, o co chodzi z tym błędem w tym wątku:

https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=555770.0

I nikt nic nie wie na ten temat...

js

W tym temacie gość napisał mi:

CytatNie sądzę, że to jest problem szablonu. To się dzieje losowo na forach z tego co zauważyłem. Może to być coś ze strony serwera, może mógłbyś się zapytać wsparcia hostu.

Więc zapytałem go, o co mam dokładnie się zapytać.

js

Odpowiedział mi:

CytatPowiedz im, że masz przekroczenia maksymalnego dozwolonego czasu sesji na swoim forum.

Napisałem do linuxpl.com, o co może z tym chodzić.

Adrian

na linuxpl SMF w najnowszej wersji działa poprawnie, nikt mi nie zgłaszał takich problemów na stronie którą tam się opiekuję, jaką masz wersję PHP ustawioną w panelu?
the simplest solution is most likely the right one

js

Podałem domenę i otrzymałem odpowiedź od linuxpl.com:

CytatZwiększyłem timeout dla wykonywania skryptów php, lecz jeżeli chodzi o czas dla sesji php to wynosi on domyślnie 24 minuty i należy go zwiększyć w skrypcie strony poprzez ini_set i parametr session.gc_maxlifetime.

Jak na razie nie pojawia się ten błąd. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Mam ustawioną najnowszą wersję PHP 7.1.7

Adrian

the simplest solution is most likely the right one

js

Znowu ten błąd się pojawia podczas dłuższego czasu pisania prywatnej wiadomości. Pojawia się na wersji PHP 7.0.7, 7.1.7, mogę sprawdzić jeszcze na 5.5.38 i 5.6.31 i na niższych, ale nie wiem czy jest sens.

pretor

U mnie na forach mam jeszcze wersję PHP 5.6.31 i brak takich błędów jak u @js
Przejdę na próbę na nowszą wersję PHP 7.0.11 i przetestuję zachowanie skryptu po tej zmianie.

Edit:


Jest już chyba pierwszy efekt zmiany wersji PHP na wyższą. Na jednym z for po usunięciu tematu do działu "Poczekania" (dział do którego trafiają wszystkie usunięte tematy), przy próbie edycji posta nie działa podgląd a przy próbie zapisu po edycji, wyświetla się komunikat z różowym tłem:

CytatPodczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Nie wpisano treści wiadomości.

Ciekawostką jest fakt że nawet po przeniesieniu tematu do innego działu, dalej nie można go edytować. A żeby było jeszcze ciekawiej, to inne tematy (oprócz tych z działu Poczekalnia), można edytować i wszystko przy edycji działa poprawnie.

Edit:


Po powrocie do wcześniejszej i niższej wersji PHP 5.6.31, wszystko wróciło do normy i bez problemu można edytować posty w dziale "Poczekalnia".
Pomoc jest efektywniejsza, jeśli dajemy komuś wędkę a nie od razu rybę...

js

Wynika z tego, że na wersji PHP 5.6.31 wszystko jest w porządku, nie występuje ten błąd, ale jeszcze będę to sprawdzał. Jeśli okaże się faktycznie, że na tej wersji php nie występuje ten błąd to co jest przyczyną tego, że na php 7 występuje ten błąd?