Migracja z PHPBB3 3.0.12 do SMF 2.0.7

Zaczęty przez Gelek, 26 Styczeń 2014, 11:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gelek

Witam,

Próbuję dokonać migracji z PHPBB3 wersja 3.0.12 do SMF 2.0.7
Zrobiłem czystą instalację SMF 2.0.7 i działa wyśmienicie. Teraz próbuję istniejące forum PHPBB3 przekonwertować do SMF.
Użyłem converter'a ale niestety, już na pierwszym ekranie po wypełnieniu pól ze ścieżkami do PHPBB3 i SMF oraz podaniu hasła do bazy SMF pojawia się następujący błąd:

"Sorry, the database connection information used in the specified installation of SMF cannot access the installation of phpBB3.  This may either mean that the installation doesn't exist, or that the Database account used does not have permissions to access it.
The error that was received from the Database was: SELECT command denied to user '11603151_smf1'@'localhost' for table 'users'"

Oczywiście obydwie ścieżki i hasło do bazy poprawne.

Korzystam z serwera Business Starter w home.pl
Typ bazy: MySQL 5.5.34-log
PHP: 5.3.27
PHPBB3: wersja 3.0.12
SMF: wersja 2.0.7
Użytkownik bazy i nazwa bazy: 11603151_smf1
Standard kodowania: UTF-8

Czy mógłbym prosić o pomoc ?
Z góry serdecznie dziękuję.


Adrian

Tak, hasło pewnie poprawne, ale ważny szczegół - hasło i użytkownik bazy musi być takie same w SMF i phpBB.
the simplest solution is most likely the right one

Gelek

Cytat: phantom w 26 Styczeń 2014, 11:17
Tak, hasło pewnie poprawne, ale ważny szczegół - hasło i użytkownik bazy musi być takie same w SMF i phpBB.
Dziękuję za cenna wskazówkę. Przekonfiguruję bazę (szkoda że w home.pl nie można mieć dwóch userów do tej samej bazki) i oczywiście dam znać.

Gelek


lukaszuk1995

Sorry, że podpinam się pod temat. Wykonałem poprawną konwersję z phpBB 3.0.12 do SMF 2.0.7 i nie mogę się zalogować . Mam komunikat : "
Ustawienia bezpieczeństwa zostały podniesione. Proszę ponownie wpisać hasło.
"

Gelek

#5
Cytat: lukaszuk1995 w 31 Styczeń 2014, 13:44
Sorry, że podpinam się pod temat. Wykonałem poprawną konwersję z phpBB 3.0.12 do SMF 2.0.7 i nie mogę się zalogować . Mam komunikat : "
Ustawienia bezpieczeństwa zostały podniesione. Proszę ponownie wpisać hasło.
"
No, a z czym masz dokładnie problem ?
Przecież komunikat jest jasny i czytelny.