Jak przejść na ver. 2.xx - żeby mniej bolało?

Zaczęty przez oktet, 10 Czerwiec 2013, 11:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oktet


Moja wersja to jeszcze SMF 1.1.9
Moje forum działa i przechodzi wszelkie testy poprawnie.
Znalazłem tutaj fajny poradnik migracji na ver. 2.xx
http://www.smf.pl/index.php/topic,5640.0.html
Zacząłem wykonywać wszystko wg. instrukcji. Jednak przy uruchomieniu upgrade.php otrzymuję komunikat
"The upgrader was unable to find some crucial files. ..."
No i kicha... .
Wykonałem według ww. instrukcji, całą procedurę od nowa już trzeci raz (również pobieranie, rozpakowanie i kopiowanie na serwer "smf_2-0_upgrade") - wciąż ten sam komunikat.
Próbowałem też zainstalować od nowa wersję 2.0.4 i podstawić stare bazy (podczas instalacji, lub po instalacji). Hmm... nic nie chodzi. Jest mi smutno... .
Szperam po forum, ale nic nie nasuwa mi rozwiązania.
Podpowiedzcie proszę, czy lepiej walczyć z aktualizacją, czy lepiej zainstalować nową wersję SMF i kombinować z podstawieniem starych baz?
Nie mam już pomysłów.  :(
A może najpierw zainstalować od nowa starszą wersję 1.1.x i podpiąć moje bazy? Tylko do której wersji te bazy będą kompatybilne?

CrimeS

Upewnij się, że dobrze ścieżki podałeś, bo z komunikatu wynika, że brakują jakieś pliki.

oktet

#2
No właśnie - niby brakują pliki. Ale jakim cudem? Ja nie ingerowałem w żadne ścieżki. Moje SMF sprawne - pisałem. Odpaliłem upgrade - pisałem. I nic więcej nie grzebałem. Zatem w czym problem???

P.S.
Dodam, że przypadku prób z nowymi instalacjami, sytuacja wygląda następująco:
Sposób 1. Instalacja ver. 2.0.4 na starej bazie danych. Na koniec instalacji otrzymuję komunikaty:

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/users/fajans/public_html/forum/install.php on line 1286

Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/users/fajans/public_html/forum/install.php on line 1288

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/users/fajans/public_html/forum/install.php on line 1336
Nieznana kolumna 'member_name' w field list

Sposób 2.  Instalacja na nowej bazie, a następnie zaimportowanie starej bazy przez phpMyAdmin. Próba uruchomienia SMF kończy się komunikatem:
"Nieznana kolumna 'a.attachment_type' w field list"
Zawsze kicha... .

CrimeS

#3
Importujesz bazę danych ze starej wersji do nowej ;o Po to jest upgrade, żeby się przekonwertowało wszystko. Spróbuj zainstalować na czysto SMF 1xx i zaimportuj tam twoją bazę a potem spróbuj upgrade. Upewnisz się czy wszystkie pliki są.

EDIT@
Jeśli nie uda Ci się, to wyślij mi na PW bazę danych forum ze starej wersji.

oktet

Tak, o tym też myślałem (jak wyżej), ale czy bazy z 1.1.9  pójdą z jakąś nowszą wersją, np. 1.1.16 ??
Podobno z 1.1.16  upgrade się udaje?

Nolt

#5
Problem może być po stronie CHMOD. Czy upgrade wykonujesz na serwerze zewnętrznym czy localhost?
Piszesz o problemie:
Cytat"The upgrader was unable to find some crucial files. ..."
Pod problemem powinna być wskazana ścieżka gdzie brakuje plików, jeśli faktycznie wszystko wypakowałeś to ustaw CHMODY 777 dla całego drzewa katalogów który został wskazany w błędzie. Może to niebezpieczne ale po aktualizacji możesz jeszcze raz na nowo zainstalować SMF i podpiąć przekonwertowaną bazę lub przywrócić oryginalne CHMODY.

Takie utrudnienie można zaobserwować na Linuksie stawiając dwa różne serwery na localhost. Jeden za pomocą xampp (gotowej paczki) gdzie problem nie występuje.
Natomiast gdy mamy zainstalowany czysty LAMPP (apache+mysql+php+phpmyadmin) bez dodatkowych konfiguracji pojawia się podobny problem.
Zaznaczę iż problem dotyczy nie tylko konwersji ale także instalacji czystego SMF.

Zapomniałem dodać że na Windowsie nie udało mi się wyprodukować takiego problemu gdyż system chłonie i przepuszcza wszystko jak gąbka.


PS. Jaki hosting?
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

oktet

#6
Upgrade robię na serwerze zewnętrznym. Zacytowałem pełny komunikat - nie ma nic więcej.
Z tym CHMOD to niezły pomysł, ale przecież chyba innym się upgrade udaje bez tej ingerencji??
Nowa instalacja przechodzi bez zająknięcia!!!

Nieee, sorry komunikat miał dwa wiersze, zaraz poszukam drugiej linii. Pełny komunikat brzmi tak:

"The upgrader was unable to find some crucial files.
Please make sure you uploaded all of the files included in the package, including the Themes, Sources, and other directories."

Musiałbym zmienić CHMOD dla wszystkiego!!

CrimeS

Podeślij mi bazę danych i pliki jeśli chcesz to sprawdzę na localhoscie.

oktet

#8
Zaczekaj "CrimeS", bo już się rozpędziłem z testami. Nota bene CHMOD-y nic nie dały, ale zainstalowałem czystą wersję 1.1.16  i moje bazy na niej poszły. Jedynie trochę ścieżki inne, bo w 1.1.16 nie ma już foldera "smf". Pozmieniałem ścieżki i niby śmiga. Chociaż nie wiem czy coś nie wyskoczy? Na pewno bezpieczniej byłoby zainstalować najpierw 1.1.9 czyli to co miałem, ale nie mam już tej instalki i nigdzie jej nie widzę. Teraz robię upgrade do 2.0.4 - zobaczymy co z tego wyjdzie?
A może wiesz gdzie znaleźć wersję 1.1.9 ??

oktet

Upgrade z wersji 1.1.16  do  2.0.4  poszło chyba dobrze, bo nowy SMF wystartował. Pytanie czy faktycznie bazy z wersji  1.1.9  zaadaptowały się poprawnie do wersji  1.1.16 , ale to się dopiero okaże jak wszystko posprawdzam. Jak na razie wersja 2.0.4  wstała i teraz wymaga przejrzenia. Gdy wszystko posprawdzam, to opiszę.
Powiedzcie mi proszę, gdzie w nowej wersji znajdują się wpisy konfiguracji (bazy danych) - stary plik "Settings.php". Chciałem na piechotę pozmieniać wpisy bazy.

Stanley

Moje fora: pesnext.pl, appgroup.org.pl

Specjalista od niczego.

Pomogłem?, - [Pomógł]

oktet

#11
Dzięki "P2P".  Ale dałem plamę - przez moment mnie przymuliło.  :-[

Poniższe dopisuję po trzech miesiącach.
Informuję wszystkich zainteresowanych, że ten ostatni, wyżej opisany sposób migracji, okazał się skuteczny. Musiałem jedynie w panelu administratora wykonać kilka kosmetycznych czynności w ustawieniach (nie wszystkie się zachowały), oraz zmienić jakąś ścieżkę (w wersji 2.xx zmieniły się niektóre foldery). Ponadto musiałem przekopiować do nowej instalacji, prywatne fotografie i avatary. Teraz wszystko śmiga.  :)
Dzięki za pomoc.