UTF-8 czy ISO-8859-2

Zaczęty przez Forum książki, 2 Kwiecień 2013, 19:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Forum książki

Witam
Mam pytanie które spolszczenie wybrać UTF-8 czy ISO-8859-2
Jaka jest różnica bo za bardzo nie rozumiem?

cieplutki

Wybierz UTF-8 mniej problemów z modami i innymi podobnymi rzeczami przy instalacji zaznacz opcję domyślnego kodowania bazy w utf8.

Adrian

Wszystko zależy od tego w jakim kodowaniu masz zainstalowane forum.
Jeśli podczas instalacji zaznaczona byłą opcja żeby używać kodowania UTF8 to wybierasz paczkę UTF8, jeśli nie to wybierasz paczkę ISO. Patrząc po kodzie forum z profilu to masz forum ISO i taką też paczkę musisz wybrać.
the simplest solution is most likely the right one

Forum książki

#3
Witam
Właśnie mam problem z jednym modem dokładnie opisałem w poście http://www.smf.pl/index.php/topic,10634.0.html
mam coś pochrzanione z tym kodowaniem na stronie testowej ten mod działa elegancko
Będe zmieniał serwer i postanowiłem od nowa zainstalować forum i wgrać kopie bazy danych
czyli najlepiej UTF-8 i przy instalacji zaznaczyć opcję domyślnego kodowania bazy w utf8
Jak napisał phantom mam chyba iso, nie znam się za bardzo z tymi kodowaniami a więc baze też mam iso? więc nie moge wybrać instalacji w utf8?
W opcji forum jest opcja Konwertuj bazę danych i dane do UTF-8 czyli przekonwertuje i zapisze mi ją w utf8?
Prosił bym o doradzenie jak to profesjonalnie zrobić, bo widze że z tym iso są same problemy z modami.

Przed chwilą dokładnie sprawdziłem w metadanych stronę mam
var smf_charset = "ISO-8859-2"
A strona testowa na której mam zainstalowany wymieniony mod i działa bardzo dobrze ma kodowanie  UTF-8


Forum książki

Właśnie przenosze forum na inny serwer ale mam problem
Prosił bym o pomoc na priv albo gg 5148597