http://hosting.pro-linuxpl.com/

Co nowego w SMF 2.1?

• 144 Odpowiedzi
  • 46055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Leinnan

• **
  • 16
  • 0
  • Domyślny styl: Leinnan Forge
  • Wersja SMF: 2.0.9
Odp: Co nowego w SMF 2.1?
« Odpowiedź #120 dnia: 1 Luty 2015, 01:38 »
Flexive na pewno jest bardziej skalowalny. U mnie zaletą(a dla niektórych może być wadą) jest wywalenie z układu tematów paru rzeczy i większe uporządkowanie tego.
Na pewno mój jest przejrzysty

*

Offline Stanley

• 2164
  • 81
  • Domyślny styl: Własny
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #121 dnia: 1 Luty 2015, 12:13 »
Powiem wam, że kozackie są style!  ;D Czekam do stabilnej wersji 2.1 i jazda.. Tak przeglądając kod, to w wersji 2.1 szkielet jest chyba bardziej uproszczony dla osób którzy budują THEMESy :-) chyba sam kiedyś spróbuje..
Moje fora: pesnext.pl
Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline Adrian

• 5459
  • 713
  • Smile, tomorrow will be worse...
« Odpowiedź #122 dnia: 1 Luty 2015, 17:50 »
Z tego co kiedyś przeglądałem, to zauważyłem, że niektóre funkcje w szablonach zostały podzielone na mniejsze, chyba żeby było łatwiej wykorzystać ponownie kod SMF w innych miejscach/modyfikacjach.

*

Offline js

• *
  • 329
  • 10
« Odpowiedź #123 dnia: 17 Lipiec 2015, 19:43 »
SMF 2.1 Beta 2 wydane. Zaczęli pracę nad SMF 2.1 Beta 3, a później jest planowane wydanie RC.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2015, 19:49 wysłana przez js »

*

Offline Longman

• **
  • 16
  • 0
  • Domyślny styl: NightBreeze
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Lipiec 2015, 19:42 »
Czyli jeszcze trochę poczekamy. Śledzę losy tej bety, bo mam wrażenie, że to będzie konkretna przesiadka. Ciekawe tylko ile to jeszcze potrwa i czy będą mody i skiny w takiej ilości jak dotychczas. Jeśli ktoś zainstalował tą betę proszę o link.

*

Offline zyga435

• 89
  • 1
    • Porady24
  • Wersja SMF: 2.0.2
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Wrzesień 2015, 21:21 »
Szkoda, że tak długo im to zajmuje też nie potrafię się doczekać nowej wersji.

*

Offline js

• *
  • 329
  • 10
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Październik 2016, 21:51 »
Co jest z SMF 2.1? ???

Beta 3 100% ukończenia 6 miesięcy temu... do tej pory nie wydali jej oficjalnie, później wzięli się za RC 1, zostawili to i wzięli się za Beta 4. Czy oni są niepoważni? Ile na to można czekać?

https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1/milestones

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Październik 2016, 09:00 »
Wiemy niestety tyle samo co Ty.
www.wizzi.pl - polskie wsparcie TinyPortal i MaNGOS
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline obcy12

• 225
  • 6
  • Domyślny styl: Curve
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Styczeń 2017, 13:39 »
Hmm zauważyłem że wycofali bete3 z downloadu na githubie z milestone wycofali bete4 została beta3 i rc1. A tak poza tym dość sporo sie dzieje tam i dodawane sa commity tak że napawa to optymizmem.
Liczę że że w tym roku w końcu wydadzą 2.1.

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Styczeń 2017, 22:48 »
Trochę masło maślane napisałeś :)

Niemniej jednak masz rację, b4 zostało dropnięte. Beta 3 jest kolejną wersją, która możliwe że zostanie opublikowana (o ile nie pojawi się jakiś krytyczny błąd) w niedługim czasie. Kolejną wersją będzie to wersja RC. Tymczasem wszystko idzie w dobrym kierunku.
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline obcy12

• 225
  • 6
  • Domyślny styl: Curve
« Odpowiedź #130 dnia: 14 Styczeń 2017, 13:11 »
No faktyczne czasem warto po napisaniu przeczytać co się naskrobało ;) A wracając do tematu pozostaje tylko czekać na wydanie 2.1 .

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #131 dnia: 28 Kwiecień 2017, 22:36 »
Ktoś ma jakieś nowe wiadomości w temacie nowej wersji 2.1 ?
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 264
    • studiocrimes.com
« Odpowiedź #132 dnia: 28 Kwiecień 2017, 23:26 »
Na SM.org brak informacji o nowościach w tym temacie. Może ktoś na forum albo na GitHubie więcej pisał.

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Kwiecień 2017, 12:34 »
Instalował ktoś SMF 2.1 Alpha1?

Na razie jest to tylko taka ciekawostka
Patrząc na datę pierwszej wzmianki o SMF 2.1 na forum smf.pl, śmiem wątpić w powstanie kiedykolwiek wersji finalnej i chyba będzie tak jak napisał @Adrian: "Na razie to tylko taka ciekawostka".
Szkoda, bo prawdopodobnie między innymi z tego powodu, cała masa ludzi rezygnuje z zabawy z SMF i wybiera inne skrypty. 
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Kwiecień 2017, 17:36 »
Prawda, że rozwój SMF nie jest błyskawiczny ale postępy są i to duże. Developerzy nie chcą wydawać oficjalnej wersji beta tylko po to aby ją wydać - po to zostało stworzone repozytorium Git aby każdy mógł pobrać aktualną rewizje i ją przetestować. Brak informacji o nowej wersji nie oznacza, że prace stoją w miejscu (wystarczy spojrzeć na commity).

Pozwolę sobie zacytować słowa użytkownika Antes:
I'm not sure why people so focused on beta releases while it means nothing and gets old when new commit pushed. What people should be looking at the commit history or PRs or issues (https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1/commits/release-2.1). We are working on the software continuously.

Yes 2.0.14 is on prio.
Tłumaczenie: Nie wiem po co ludzie skupiają się na wydaniach wersji beta skoro one nic nie znaczą i stają się przestarzałe w momencie kolejnego commitu na githubie. To na co powinni zwrócić uwagę to właśnie historia commitów lub błędów (przyp. pozostałych do oficjalnego wydania). Pracujemy ciągle nad rozwojem oprogramowania. Tak, 2.0.14 jest priorytetem.

Zobaczcie jak mocno stabilna jest wersja 2.0 oraz jak bardzo można rozbudować skrypt za pomocą dostępnych dodatków. Musimy także pamiętać o tym, że wersja 2.1 będzie całkowicie inna od obecnej i m.in. to powoduje wydłużenie czasu jaki potrzeba na jej wydanie. Zresztą osobiście, a także wielu z was nie chciałoby pracować z oprogramowaniem, które zostało wydane szybko i łatane co kilka dni. Utrudniałoby to pracę administratorom i przede wszystkim samym użytkownikom.

Dla przykładu: wyobraźcie sobie sytuację kiedy do skryptu są wydawane średnio raz na tydzień łatki poprawiające jej działanie/łatające błędy. Owe poprawki mogłyby mieć negatywny wpływ na dodatki zainstalowane na forum. Osoba, która pisze dodatki w końcu stwierdziłaby, że poczeka aż naprawią skrypt dostatecznie aby nie aktualizować swojej paczki bo traci tylko czas. Pozostaje nam wtedy albo korzystanie z wersji samego oprogramowania i dodatków bez instalacji łatek do oprogramowania (oczywiście jest to najgorszy wybór z możliwych) lub aktualizację skryptu i rezygnację z dodatków, które także nie są aktualizowane.
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ