http://hosting.pro-linuxpl.com/

Jak wstawić logo?

• 28 Odpowiedzi
  • 348 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wstawić logo?
« dnia: 9 Wrzesień 2018, 22:47 »
Witajcie,
Forum nasze się rozwija, pięknieje itd,
Postanowiliśmy stworzyć logo dla naszego forum - i tutaj pojawia się problem,
Nie wiem jak wstawić logo na strone forum?
Proszę o pomoc i wskazówki.

https://forum.channa.club

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 264
    • studiocrimes.com
Odp: Jak wstawić logo?
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Wrzesień 2018, 23:24 »
Szablon który używasz, prawdopobnie wspiera tylko logo w postaci nazwy forum (niegraficzne). Spróbuj w Administracji->Zarządzanie stylami->Ustawienia obecnego stylu znaleźć pole o nazwie logo forum. Jeżeli jest to można wstawić logo bez modyfikacji kodu.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2018, 21:15 wysłana przez CrimeS »

« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2018, 00:05 »
Dziękuje,
W "Zarządzanie stylami" następnie "Opcje i preferencje stylu" znalazłem :
 Adres URL do logo forum: (zostaw puste dla pokazania nazwy forum lub domyślnego logo.)

Czy to jest to?

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2018, 19:00 »
Tak,  to jest to
Wrzuć grafikę z logo  na konto gdzie masz swoje forum i w to okienko wklej adres tej grafiki.
Dokładnie tak samo działa to jak w standardowym stylu SMF.

pretor@tapatalk

Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2018, 00:43 »
Wrzuć grafikę z logo  na konto gdzie masz swoje forum
To znaczy gdzie?

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2018, 09:43 »
Jeżeli jesteś właścicielem konta na hostingu, na którym masz zainstalowane forum SMF - to musisz mieć dostęp do "Direct admin" na tym koncie. Wchodzisz w główny katalog forum i możesz bezpośrednio do niego wrzucić grafikę z logo (możesz też stworzyć w tym katalogu nowy swój katalog i nazwać go np. button, logo lub grafika. Następnie kopijujesz adres do tej grafiki i wstawiasz go w miejsce wskazane wyżej w tym temacie.

Jeżeli dalej nie wiesz co i jak, to dopiero jutro wieczorem będę mógł Ci dokładnie to opisać. Teraz jestem w pracy i korzystam tylko z Tapatalka na smartfonie.

pretor@tapatalk

Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2018, 22:47 »
Postaram się o własnych siłach to zrobić zgodnie z Twoimi wskazówkami i jeżeli napotkam na trudności z którymi nie bede potrafił sobie poradzić zakomunikuje natychmiast w tym temacie.

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2018, 06:55 »
Wejdź na którekolwiek z moich for z podpisu, otwórz obrazek zogo na nowej stronie, zobacz jak wygląda ścieżka adresu i jaka jest wielkość. Na postawie tego przykładu, możesz stworzyć swój obrazek z logo i wrzucić go w odpowiednie miejsce.

Jak będziesz potrzebował pomocy przy prostym logo, to mogę pomóc w wykonaniu ;)

pretor@tapatalk

« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień 2018, 10:27 »
Witaj,

Zrobiliśmy na forum dwa loga i chcielibysmy zobaczyć, które będzie się lepiej prezentować,
Widziałem, że twoje loga są świetnie dopasowane do stron, są na przezroczystym tle, rozmiar też fajny - jak je zrobiłeś?

Czy mógłbyś mi pomóc podrasować tego loga?
Zobacz proszę jak te loga wyglądają.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2018, 10:29 wysłana przez Mathias40 »

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 264
    • studiocrimes.com
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień 2018, 10:51 »
W programie graficznym, trzeba pracować na przezroczystym tle. Po czym trzeba zapisać plik w .png, który obsługuje przezroczystość.

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień 2018, 11:46 »
To logo w złotym kolorze na przezroczystym tle, pasowało by do stylu forum (oczywiście bez tego czarnego owalu, jako tło).

Tak jak napisał kolega wyżej, musisz ten sam obrazek zrobić na przezroczystym tle z końcówką ".png".

Aby dopasować wielkość i ustawienie loga na stronie,  należy to zrobić na zasadzie prób i błędów. Możesz skopiować link z moim logo i zobaczyć jak wygląda to u ciebie.

pretor@tapatalk
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2018, 12:03 wysłana przez pretor »

« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrzesień 2018, 19:31 »
Zrobiłem logo na przezroczystym tle,
Stworzyłem folder logo w głównym katalogu forum, wrzuciłem tam plik z logo, skopiowałem adres - wkleiłem i nic z tego,
Zamiast logo pokazuje się kwadrat,
Co teraz?

Logo wygląda tak:

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Wrzesień 2018, 23:13 »
Wklej link do twojego logo tutaj między znaczniki [img] link [/img]

« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2018, 00:50 »
Wklej link do twojego logo tutaj między znaczniki

Gdy wklejam i zapisuje - to w poście nic się nie pojawia, hmmm teraz to już nic nie rozumiem,

Link pojawia się jedynie poprzez "umieść odnosnik" jak poniżej

http://mathias4.ayz.pl:2222/CMD_FILE_MANAGER/Logo/logoo.png
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2018, 00:57 wysłana przez Mathias40 »

*

Offline pretor

• 1485
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Wrzesień 2018, 09:43 »
Nie wiem co to za link wkleiłeś ale to nie jest link do logo umieszczonego w głównym katalogu forum!

Ścieżka do twojego logo, zamieszczonego w głównym katalogu forum, powinna się zaczynać i wyglądać tak: http://forum.channa.club/logo.png

Zobacz ścieżki adresowe do moich logo:
- http://dziendobrykkozle.pl/images/logo_ddkk.png
- http://vw-clubpolska.pl/button/vcp-logo.png

Swoje logo musisz wrzucić do katalogu gdzie masz zainstalowane forum, tutaj obrazek z głównego katalogu twojego forum:

Ja widać wyżej działa i pokazuje właściwą ścieżkę (adres) do obrazka.
Wyszukaj miejsce w którym widzisz folder/katalog "Themes" / stwórz swój nowy folder/katalog / umieść go obok folderu/katalogu "Themes" / do niego wrzuć plik z logo i do linku który tu podałem, wpisz swój folder/katalog.
Prawidłowy link do twojego obrazka z logo: http://forum.channa.club/logo/logo.png

Dodatkowy folder/katalog, nie jest wcale potrzebny, ale jeżeli chcesz go mieć to możesz  go utworzyć i wrzucać do niego wszystkie obrazki które maja być związane z domena twojej strony. Jeżeli go nie stworzysz, to nic się nie stanie a plik z logo może być umieszczony bezpośrednio w głównym katalogu forum.

Czy przy wrzucaniu pliku z logo, korzystasz z Total Commandera ?

ps. weź link mojego loga i sprawdź czy widać go u ciebie na forum.