http://hosting.pro-linuxpl.com/

Zmiana domeny - instrukcja

• 18 Odpowiedzi
  • 1112 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
Odp: Zmiana domeny - instrukcja
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2018, 18:12 »
To nie do końca rozumiem co chcesz zrobić, bo tak jak mówię - bazy danych są przypisane do serwera a nie domeny.

*

Offline artur.dk

• **
  • 16
  • 0
    • stowarzyszniepik.pl
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Maj 2018, 16:15 »
Też nie do końca rozumiem o co Ci chodzi.
Generalnie widzę, że nową domenę przekierowałeś na katalog, który zawiera forum.Poprawiłeś przekierowania (linki) przy pomocy repair_settings.php.

Chciałbym całkowicie usunąć starą domenę z konta (lista domen) i bezpośrednio przypisać bazę do nowej domeny.
Wszystko jak widzę hula, więc usuń sobie
starą domenę z konta (lista domen)
i problem masz z głowy.

Baza danych przypisana jest wyłącznie do serwera na którym stoi forum.

Domena to tylko "adres" do treści znajdujących się na serwerze i nic więcej.

Można mieć kilka różnych domen, które będą kierowały internautów do konkretnej strony internetowej czy forum jak w Twoim przypadku i nic w tym nadzwyczajnego.
Stronę czy forum można wywoływać w przeglądarkach również po adresie IP (niektórzy nazywają taki sposób "domeną dla ubogich").

Usuń więc starą domenę z konta (lista domen) i problem masz z głowy.

Chyba, że nie zrozumiałem o co kaman, a to już inna bajka :)

Pozdrawiam

*

Offline pretor

• 1496
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Październik 2018, 11:13 »
Zrobiłem w końcu jak radził, kolega wyżej i po skopiowaniu całości folderów ze starej domeny forumkkozle.pl wszystko przeniosłem do nowej domeny dziendobrykkozle.pl a starą usunąłem - i forum znikło całkowicie. Link do forum: http://dziendobrykkozle.pl

Wcześniej zanim usunąłem całą zawartość starej domeny, zrobiłem odpowiednie przekierowania w plikach: Settings.php i Settings_bak.php
Z góry dziękuję, za skuteczną pomoc ;)
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline pretor

• 1496
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2018, 21:48 »
Poradziłem sobie sam ;)
Wykasowałem wszystkie pliki z folderu public_html i ponownie wgrałem z kopi którą zrobiłem sobie wcześniej - w efekcie czego, forum odżyło. Miałem jeszcze kilka błędów ale podmieniłem cały folder Sources, na taki mniej "używany" i chyba wszystko wróciło do jako takiej normy.
Brawo Ja  8)
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle