http://hosting.pro-linuxpl.com/

Linuxpl.com

• 11 Odpowiedzi
  • 1183 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pretor

• 1486
  • 70
    • VW Club Polska
  • Wersja SMF: 2.0.15
Linuxpl.com
« dnia: 27 Luty 2018, 23:24 »
Cześć, od zeszłego piątku nie ma dnia w porze późno wieczornej aby moje dwa fora, osadzone na domenach w linuxpl.com nie wieszały się i przestawały działać.
Pomoc techniczna na linuxpl, ściemnia mnie o jakichś dziwnych problemach z jakimiś stronami na serwerze i po resecie wszystko wraca do normy.  Od piątku, codziennie zgłaszam problemy z działaniem i tak naprawdę to tylko raz wczoraj usłyszałem przepraszam.

Jestem ciekaw czy jeszcze ktoś ma problemy ze swoimi domenami na ich serwerach i jak jest to rozwiązywane ?
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
Odp: Linuxpl.com
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Marzec 2018, 22:30 »
Rozumiem, że domeny masz u nich wykupione? Osobiście nie zauważyłem problemów, ale może moje konto leży na innym serwerze.
www.wizzi.pl - polskie wsparcie TinyPortal i MaNGOS
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline pretor

• 1486
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Marzec 2018, 11:54 »
Domeny mam wykupione u nich ale umieszczone na innym serwerze niż smf.pl.
Kiedyś już to sprawdzałem i nawet przenosiłem domeny na inny serwer z podobnego powodu.
Na razie problem zniknął ale wkurzyli swoim podejściem do problemu, kiedy po 5-dniu z kolei - wieczorem przestawały działać domeny a oni codziennie (przez te 5-dni) wymyślali inne powody. Kiedy tak naprawdę, znali przyczynę awarii (raz jeden z nich wygadał się, w czym leży problem).

Mam nadzieję że to koniec awarii, bo jeden z moich projektów jest na tyle poważny i zaawansowany, że w żadnym stopniu nie mogę sobie pozwolić na takie wpadki.
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2018, 23:23 »
Krótkie info dla osób posiadających u nich konto. Ceny poszły w górę (dość mocno) i dla przykładu najtańsze konto W1GB, które kosztowało 49,20zł teraz kosztuje 97,17zł... wzrost ceny niemal 100%. Tłumaczą się regulaminem, wzrostem cen za sprzęt, podniesieniem płac oraz podniesieniem jakości usług m.in. zwiększony transfer... Zastanawiam się tylko po co komu transfer rzędu 100GB miesięcznie, jeżeli wybrał najtańszą opcję bo cena była konkurencyjna, a transferu i i tak wystarczyłoby 30-50GB? Osobiście mogę tylko powiedzieć, że takie "podniesienie jakości usług" dla użytkownika oznacza "zabieraj się stamtąd jak najszybciej bo źle się dzieje".
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 264
    • studiocrimes.com
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2018, 12:44 »
Po tych podniesieniach jakości usług, stają się bardzo nieopłacalnym hostingiem. Za prawie podobną cenę można mieć już serwer pod który można podpinać certyfikaty SSL bez kupna dodatkowego adresu IP i innych opłat.

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2018, 21:23 »
Dokładnie...

Najdziwniejsze jest to, że w momencie zmiany spółki nagle wzrosły ceny pakietów; przypadek? nie sądzę. Mogą się tłumaczyć jak chcą (poprawą jakości usług, wzrostem cen sprzętu, huraganami itd), ale rzeczywistość jest rzeczywistością. Zostali przejęci przez H88 i konkurencyjny cenowo linuxpl.com stanie się jednym z wielu hostingów, których właścicielem jest H88.
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline pretor

• 1486
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2018, 19:43 »
Zauważyłem, że podrożały też domeny, wcześniej płaciłem 77.64 zł za rok a teraz żądają 84.87 zł różnica 7,23 zł może nie jest duża ale dla niektórych może być znacząca.
Co do opłat za konto, to na razie nie widzę tak mocno zawyżonej ceny, jak opisuje to @Nolt ale złożyłem zapytanie online i potwierdzono 97,17 zł na rok.

Mam na linuxpl, konto opłacone do stycznia 2019 roku ale na tą chwile nie widzę żadnej sensownej alternatywy aby zmieniać hosting. Niestety chyba będę musiał 'wrzucić" w koszty tę zwyżkę w opłatach i przełknąć gorzką pigułę...i cieszyć się ze zwiększenia transferu z 50 na 100 GB/mies,

Cytat: pretor vs linuxpl
- Witam, widzę że opłaty za domeny i konta poszły ostro w górę. Chciałbym się dowiedzieć ile będzie mnie teraz kosztować przedłużenie konta W1GB ?
- kwota rocznego przedłużenia to 97.17
- To prawie 100% więcej niż dotychczas, jaki jest tego powód ?
- zostały zmienione parametry kont hostingowych.
- to się da zauważyć, tylko czy właściciele najtańszych kont, tego właśnie oczekiwali od was?
- może Pan o ewentualny rabat napisać na adres platnosc@linuxpl.com
-  Dziękuję za info.

No to zobaczymy co mi się uda wynegocjować  ;)

*

Offline js

• *
  • 331
  • 10
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2018, 13:12 »
Jestem szczerze zniesmaczony tymi podwyżkami!

*

Offline pretor

• 1486
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2018, 14:26 »
Jestem szczerze zniesmaczony tymi podwyżkami!
Nikt nie jest z tego zadowolony.
Zrozumiałbym coroczną 10% podwyżkę przy stopniowym podnoszenie standardu konta ale to co zrobili nowi właściciele, to zwykły kop w 3d dla tych, którzy mają wykupiine najtańsze konta.

pretor@tapatalk

« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2018, 14:56 wysłana przez pretor »

*

Offline js

• *
  • 331
  • 10
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2018, 21:00 »
Wciąż uważam, że linuxpl.com to najlepszy hosting i najlepsze wsparcie. Nie wyobrażam sobie przejścia na inny hosting. Szkoda, że się sprzedali H88. :-X

*

Offline Nolt

• 3252
  • 246
    • Wizzi
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2018, 21:06 »
Hosting - jeżeli chodzi o wsparcie, to jak najbardziej jest na najwyższym poziomie. Zawsze szybko otrzymywana pomoc od supportu. Jeżeli chodzi  o ofertę, trochę kuleje. Szczególnie może boleć brak SSL jako standardu, przecież obecnie SSL jest standardem. Uważam, że brak SSL to tak jakby hosting nie oferował obsługi PHP  ;D  Brakuje z ich strony dostosowania oferty do obecnych standardów sieci web. Może kiedyś przyjdzie to z czasem, choć trochę się spóźniają.
Niezawodność? Na poziomie 99%, awarie raczej rzadko.
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ

*

Offline pretor

• 1486
  • 70
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Sierpień 2018, 11:06 »
Jak na zawołanie, mamy promocję na certyfikaty SSL ::)

Promocja certyfikatów SSL!

Specjalna oferta rejestracji certyfikatu komercyjnego Certum Commercial SSL DV za 19 zł na rok. Przeglądarka Google Chrome 68 coraz bliżej, wraz z nową wersją strony bez SSL będą oznaczane jako niezabezpieczone - ochroń Twoją stronę już teraz!

Certyfikat SSL 19 zł (netto)

Cena samego certyfikatu też znacząco spadła: Commercial SSL 69 zł za rok
« Ostatnia zmiana: 7 Sierpień 2018, 11:19 wysłana przez pretor »