Php-Fusion -> SMF 2.0.13
http://hosting.pro-linuxpl.com/

Php-Fusion -> SMF 2.0.13

• 4 Odpowiedzi
  • 683 Wyświetleń

*

Offline zaaraz

• *
  • 3
  • 0
Php-Fusion -> SMF 2.0.13
« dnia: 22 Styczeń 2018, 14:15 »
Cześć.
Przychodzę do Was z problemem, z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie przy migracji dość starego Fusion do SMF pod koniec konwersji wyskakuje błąd. Chodzi o załączniki ze starego forum.

Converting attachments...The database value you're trying to insert does not exist: id_attach

Php-fusion w wersji 7.00.05. Migracja leci do 2.0.13 z powodu błędów w wersji 2.0.15. Konwerter wykładał się na samym początku. Dwie wersje niżej i tego problemu nie ma. Dodatkowo jeśli skasuję zawartość attachments w migrowanym forum konwersja przechodzi bez najmniejszych problemów.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.

*

Offline Nolt

• 3245
  • 245
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: Php-Fusion -> SMF 2.0.13
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2018, 20:17 »
Jak widać po błędzie, nie ma w bazie wartości: id_attach (brak kolumny, podejrzewam szukana jest kolumna w bazie SMF). Próbowałeś zaktualizować php-fusion i dopiero później dokonać konwersji? Może być tak, że dana wartość w kolejnej wersji php-fusion jest nieaktywna i konwerter nie będzie próbował wykonać tego inserta.
www.wizzi.pl - polskie wsparcie TinyPortal i MaNGOS
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline zaaraz

• *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:25 »
Próbowałem z dwoma kolejnymi aktualizacjami php-fusion, ale z wersją SMF 2.0.15. Sypało całkiem innymi błędami. Nie próbowałem  z 2.0.13. Sprawdzę i dam znać. Dzięki za podpowiedź.

*

Offline zaaraz

• *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2018, 17:18 »
Sprawdzone PHP-Fusion 7.01.06 i 7.02.07. To samo. Sprawdzałem też SMF 2.0.12. To samo. W wersji 2.0.14 konwerter w ogóle nie rusza. Staje na converting members nie wyrzucając błędu. W razie potrzeby mogę wyciągnąć logi z apacha. Masz jeszcze jakieś pomysły, Nolt?

*

Offline Nolt

• 3245
  • 245
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
  • Wersja SMF: 2.0.15
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2018, 12:43 »
Niestety nie mam, może wina jest samego konwertera. Polecam opisanie swojego problemu na oficjalnej stronie w dziale związanym z konwerterami.
www.wizzi.pl - polskie wsparcie TinyPortal i MaNGOS
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni