http://hosting.pro-linuxpl.com/

Certyfiktat SSL na SMF.pl

• 12 Odpowiedzi
  • 396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bartosh

• 154
  • 30
    • AdminTalk.pl
  • Domyślny styl: No!ze
Certyfiktat SSL na SMF.pl
« dnia: 18 Październik 2017, 09:58 »
Witajcie, nie interesowaliście się certyfikatem SSL?

Macie hosting wykupiony w linuxpl (chyba), a wiem, że w tej firmie trzeba dodatkowo płacić za własny adres IP, by podłączyć SSL.

Jest wiele firm hostingowych, które już w najtańszym pakiecie oferują podłączenie darmowego SSL w tej samej cenie co linuxpl.

Nie, żebym miał jakieś "ale" do tej firmy, jednak trzeba patrzeć w przyszłość, a Google już zapowiada, jakie zmiany wejdą od przyszłego roku, więc warto się tym zainteresować :)
Szukasz pomocy odnośnie prowadzenia strony/forum? Chcesz ją wypromować, a nie wiesz jak? Zapraszam - Admintalk.pl

*

Offline js

• *
  • 293
  • 8
  • Wersja SMF: 2.0.14
Odp: Certyfiktat SSL na SMF.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2017, 18:54 »
Google już zapowiada, jakie zmiany wejdą od przyszłego roku

Nie jestem w temacie, a hosting na linuxpl posiadam, możesz napisać co się będzie działo? Jakie to będą zmiany?

*

Offline bartosh

• 154
  • 30
    • AdminTalk.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2017, 19:40 »
Każdy użytkownik przed wejściem na stronę (z forumularzem, czy to logowania czy innym) będzie ostrzegany o tym, że strona nie posiada SSL i jest "niebezpieczna". Spadnie pozycja w google danej strony bez SSL jak również wyszukiwarka będzie ostrzegała o tym, że strona jest "niebezpieczna".

Nie mam żadnego "ale" do firmy linuxpl, bo wiele lat korzystałem z ich usług, ale pod względem SSL jest strasznie zacofana w porównaniu do większości konkurencji.

Taka mała ciekawostka, najtańszy hosting kosztuje 49,20 zł, a dedykowany adres IP - 86,10 zł na rok, daje to 135,30 zł, co nie jest małą ceną, za najtańszy pakiet jaki oferują. Większość firm hostingowych w tej cenie oferują dużo lepsze parametry serwera, jak i darmowy SSL - Let's Encrypt - lub podłączenie własnego :)
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2017, 19:50 wysłana przez bartosh »
Szukasz pomocy odnośnie prowadzenia strony/forum? Chcesz ją wypromować, a nie wiesz jak? Zapraszam - Admintalk.pl

*

Offline pretor

• 1401
  • 65
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2017, 08:22 »
Mam hosting na linuxpl i powoli przymierzam się do wykupienia certyfikatu SSL na jedno z moich for (nie zamierzam zmieniać hostingu na inny).
Drugie z for zostawię bez certyfikatu aby zobaczyć jak duża różnica będzie to dla Googla i samych użytkowników.
Jak na razie nie śpieszę się z tym bo mam wrażenie że ten certyfikat SSL ma większe znaczenie dla sklepów czy instytucji niż dla for dyskusyjnych. Trzeba poczekać i zobaczyć co będzie się działo w temacie w najbliższym czasie, nie panikować tylko spokojnie przemyśleć i samemu ocenić opłacalność zakupu certyfikatu dla swojej strony.
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline bartosh

• 154
  • 30
    • AdminTalk.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2017, 09:27 »
Nie mam zamiaru siać paniki, broń Boże :) to taka ciekawostka + doświadczenia innych użytkowników, które można przeczytać na forach webmasterskich :) Zobaczymy co czas pokaże, na razie certyfikat wymagany nie jest, ale wiadomo, że im dalej w lata, tymbardziej wymyślają :)

*

Offline Nolt

• 3212
  • 240
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
  • Wersja SMF: 2.0.13
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2017, 22:25 »
Oczywiście, że myślę nad SSL na smf.pl niemniej jednak cena na linuxpl.com za zewnętrzne IP tylko dla certyfikatu do tanich nie należy (ewentualnie opcja SNI dla konta).

PS. oczywiście może uda się obejść to wszystko i korzystać z Let's Encrypt zupełnie za darmo, ale do tego potrzebuję więcej wolnego czasu :) którego ostatnio mi brakuje.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2017, 22:35 wysłana przez Nolt »
www.wizzi.pl - polskie wsparcie TinyPortal i MaNGOS
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Offline pretor

• 1401
  • 65
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Październik 2017, 08:51 »
Ten cały certyfikat SSL, to dokładnie taki sam użyteczny "bubel", jak używana w latach 90-tych naklejka na szybie samochodu z napisem "Alarm" i mrugająca dioda w środku. Certyfikat dokładnie tak samo zabezpiecza użytkownika strony jak ta śmieszna naklejka. Google wprowadzając ten certyfikat, naciąga wszystkich na kasę i sugeruje:  wykupisz certyfikat SSL, to twoja strona jakimś cudownym nieznanym nikomu sposobem stanie się nagle dla użytkowników bardziej bezpieczna i zabezpieczona. Wiem że Google to gigant w internecie i narzuca nam swoje bzdurne pomysły ale sami pomyślcie, po co nam na naszych domenach ten certyfikat ???

Ja spokojnie jeszcze poczekam na rozwój wypadków i jeżeli będę w jakimś stopniu zmuszony, to oczywiście też wykupię certyfikat ale tylko do jednej domeny. Drugą testowo zostawię czystą i sprawdzę co takiego złego ją spotka bez tego iluzorycznego zabezpieczenia.   

Osobiście zalecałbym bardzo spokojne podejście do tego tematu i obserwowanie ruchów Googla, bo może się okazać że dla for internetowych, instalacja certyfikatu wcale nie musi być tak bardzo konieczna.
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)

*

Offline CrimeS

• 1930
  • 257
    • studiocrimes.com
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2017, 15:47 »
Z jednej strony jest to trochę dziwny wymysł. Z drugiej strony jednak wglądając w sieć użytkownika bez tego certyfikatu można po prostu obejrzeć co dany użytkownik otwierał i co robił.

A certyfikaty są za darmo, nie trzeba za nie płacić. Hosting na którym aktualnie jestem, sam generuje certyfikaty dla wszystkich domen  :)

*

Offline pretor

• 1401
  • 65
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Październik 2017, 12:41 »
A certyfikaty są za darmo, nie trzeba za nie płacić. Hosting na którym aktualnie jestem, sam generuje certyfikaty dla wszystkich domen  :)
Niestety na linuxpl.com są płatne i do tego wcale nie są tanie.
Niemniej jednak z samego hostingu jestem zadowolony i nie zamierzam na tą chwilę przenosić moich domen na inny ;)

*

Offline bartosh

• 154
  • 30
    • AdminTalk.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad 2017, 15:45 »
Wracając do tematu...

https://www.pb.pl/r22-goni-home-pl-897993 - Linuxpl zostało sprzedane...

*

Offline pretor

• 1401
  • 65
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad 2017, 16:27 »
@bartosh, info ciekawe ale co ta informacja ma wspólnego z instalacją certyfikatu SSL ?

*

Offline bartosh

• 154
  • 30
    • AdminTalk.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopad 2017, 17:20 »
To, że wraz ze zmianą właściciela, zmieni się podejście do tematu :) mam nadzieję, że użytkownikom linuxpl wyjdzie to na lepsze :)

*

Offline pretor

• 1401
  • 65
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopad 2017, 18:11 »
To, że wraz ze zmianą właściciela, zmieni się podejście do tematu :) mam nadzieję, że użytkownikom linuxpl wyjdzie to na lepsze :)
Osobiście miałbym na to wielką nadzieję, szczególnie w kwestii certyfikatu SSL :P