http://hosting.pro-linuxpl.com/

Responsywny styl Curve

• 11 Odpowiedzi
  • 3316 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
Responsywny styl Curve
« dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:49 »
Dzisiaj ekipa SMF (lub jedna osoba) wypuściła modyfikację o nazwie Responsive Curve. Jak wielu z was zauważyło na Google Webmasters, witryny dostały komunikat o dostosowaniu forum na urządzenia mobilne.

Modyfikacja nie zostanie dodana do oficjalnej paczki SMF, ze względu na problemy z kompatybilnością "customowych" stylów. Niektóre zmiany trzeba zrobić manualnie jeżeli kod stylu został przepisany. Warto zaznaczyć, że ta modyfikacja nie zrobi całego forum responsywnym. Ma to jedynie na celu wyeliminowanie komunikatów Google i polepszenie używania forum z urządzeń mobilnych.

Po więcej odsyłam do oficjalnej dyskusji: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=535720.0

A moda znajdziecie pod tym linkiem, zaznaczam że jest to wersja beta: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=4040

*

Offline pretor

• 1502
  • 72
    • VW Club Polska
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: Responsywny styl Curve
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2015, 10:19 »
Dzięki za info, to sprawa jak najbardziej na czasie.
Czy instalując tą modyfikację zaznaczyć instalacje na innych stylach czy tylko na default ?
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2015, 10:21 »
Jeszcze jej nie testowałem, ale prawdopodobnie trzeba zaznaczyć inne style które używasz.

*

Offline pretor

• 1502
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2015, 10:33 »
Zainstalowałem tego moda na forumkkozle.pl i zaznaczyłem instalację dodatkowego stylu, którego przestałem używać jakiś czas temu a jak o styl główny ustawiony jest teraz: Default Theme - Curve (2.0).
Niestety nie mam jak sprawdzić czy coś się zmieniło po instalacji tego moda, bo nie mam żadnego mobilnego urządzenia w domu.
Może mały 10-calowy laptop wystarczy do przetestowania strony.

Po zainstalowani i sprawdzeniu na małym 10-calowym laptopie, nie widać żadnych zmian na lepsze.
Forum na stylu - Default Curve zachowuje się tak jak wcześniej: nic nie jest obcięte i widać je w całości, a na dogranym stylu - Blue Moonlight jest dalej parę błędów.

Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem tego problemu nie było by ustawienie stylu Default Curve jako głównego a inne style dać do wyboru w profilu  ???
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2015, 11:21 wysłana przez pretor »
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)

*

Offline pretor

• 1502
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2015, 11:42 »
Sprawdzałem narzędziami z Googla i mimo zainstalowanego tego moda, przy teście zgodności z urządzeniami mobilnymi,  melduje niezgodność  :(

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2015, 12:12 »
Nie instalowałbym tego od razu na "żywym" forum, jak sam powiedziałem nie testowałem jeszcze :) Status w Google raczej przez parę dni się nie zmieni.

Twoje forum tak wygląda, szału nie robi:
http://img.liczniki.org/20150421/Screenshots_2015_04_21_11_05_20-1429611084.jpg
Responsywny styl Curve

*

Offline pretor

• 1502
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2015, 13:00 »
Twoje forum tak wygląda, szału nie robi:

Widziałem w narzędziach Googla, że tak to widać ale kompletnie nie wiem jak to zmienić.

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2015, 13:07 »
To jest właśnie ta responsywność :)

*

Offline pretor

• 1502
  • 72
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2015, 13:55 »
To jest właśnie ta responsywność :)

Już wiem, wyczytałem w góglach  ;)

*

Offline Stanley

• 2164
  • 81
  • Domyślny styl: Własny
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2015, 23:32 »
Moim skormnym zdaniem jest to zbędne i jak widać nie do końca działa tak jak powinno :-)

Zwyczajnie używajcie taptalka... :-)
Moje fora: pesnext.pl
Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Offline CrimeS

• 1973
  • 268
    • jellyio.com
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwiecień 2015, 00:09 »
Tu nie chodzi czy jest o użyteczne, a o dostowanie się do Google. Wystarczy spojrzeć na Elkarte,  a zobaczysz że Tapatalk jest zbędny. 

To jest tylko taki fix przed SMF 2.1 :)

*

Offline glut

• *
  • 2
  • 0
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwiecień 2015, 16:54 »
Po zainstalowaniu tego moda mam komunikat ze strony googla:
Rewelacja!Strona przyjazna dla urządzeń przenośnych.
Tak naprawdę to można z "ręki" wpisać kilka linijek kodu, żeby uzyskać od google taki komunikat, sprawdza tylko front a nie faktyczny wygląd, wystarczy kliknąć w jakiś board, żeby zobaczyć, że forum się sypie dalej.
Elkarte rozwiązało to wzorowo, ale ich niechęć do TT jest dla mnie niezrozumiała (pewnie chodzi o kasę) i dlatego dalej siedzę na SMF.