http://hosting.pro-linuxpl.com/

SMF 2.0.7 wydane (Aktualizacja #2)

• 20 Odpowiedzi
  • 31476 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
  • Smile, tomorrow will be worse...
    • Adrek.pl
SMF 2.0.7 wydane (Aktualizacja #2)
« dnia: 21 Styczeń 2014, 09:06 »
Zespół Simple Machines opublikował nową aktualizację dla SMF 2.0.* oznaczoną numerem 2.0.7.

Jest to dość nietypowa łatka. Nie jest to aktualizacja zabezpieczeń tylko poprawki dotyczące wykrytych w skrypcie błędów. Niektórzy już zdążyli się przyzwyczaić, że aktualizacje są wydawane tylko w przypadku odkrycia i naprawienia poważnych luk zagrażających bezpieczeństwu skryptu, ale tym razem tak nie jest - wersja 2.0.7 przynosi poprawki wykrytych błędów, ale nie tylko.

W wersji 2.0.7 dodano pełną kompatybilność dla PHP 5.5 które jest dostępne na coraz większej ilosci serwerów, poprawiono zarządzanie raportami w centrum moderacji. Wbudowany system cache dostał także poprawki, które powinny uczynić go bardziej stabilnym.

Ważna wiadomość dla użytkowników serii 1.1.* - niektóre błędy poprawione w wydaniu 2.0.7 są wciąż obecne w SMF 1.1.*. Między innymi pełne wsparcie PHP 5.5+ nie może zostać dodane, dlatego zachęcamy do aktualizacji do serii 2.0.*. Pamiętajcie, że po wydaniu SMF 2.1 SMF 1.1.* utraci wsparcie.

Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Aktualizacje można pobrać ręcznie ze strony http://custom.simplemachines.org/upgrades lub przez panel administracyjny (jeśli już pojawiła się informacja o nowej wersji).

Aktualizacja#1

W pakiecie aktualizacji wykryto kilka błędów, które muszą zostać poprawione, dlatego tymczasowo została usunięta możliwość pobrania i instalacji łatki.

Jeśli już dokonaliście aktualizacji nie ma powodów do obaw, błędy nie są na tyle poważne, aby ją usuwać, co najwyżej przybędzie kilka wpisów w logach o błędach. Jeśli jednak chcecie usunąć aktualizację i wrócić do wersji 2.0.6 można zwyczajnie ją odinstalować.

Aktualizacja #2

Pakiet aktualizacji SMF 2.0.7 jest już ponownie dostępny, miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie niespodzianek :)
Poprzednią wersję aktualizacji 2.0.7 należy odinstalować, pakiet usunąć, a następnie pobrać i zainstalować nową wersję łatki.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2014, 20:43 wysłana przez phantom »

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
    • Adrek.pl
Odp: SMF 2.0.7 wydane
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2014, 12:50 »
Aktualizacja#1

W pakiecie aktualizacji wykryto kilka błędów, które muszą zostać poprawione, dlatego tymczasowo została usunięta możliwość pobrania i instalacji łatki.

Jeśli już dokonaliście aktualizacji nie ma powodów do obaw, błędy nie są na tyle poważne, aby ją usuwać, co najwyżej przybędzie kilka wpisów w logach o błędach. Jeśli jednak chcecie usunąć aktualizację i wrócić do wersji 2.0.6 można zwyczajnie ją odinstalować.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 13:25 wysłana przez phantom »

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
  • Wersja SMF: 2.0.15
Odp: SMF 2.0.7 wydane (Aktualizacja #1)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2014, 13:11 »
Właśnie szykowałem się do aktualizacji, dziękuje za informacje. Wstrzymam się jeszcze i poczekam na info w tym temacie.

Dzięki @phantom, dla ciebie plusik  ;)
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)
VW Club PolskaDzień dobry K-Koźle

*

Offline Nolt

• 3278
  • 249
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2014, 15:14 »
Duży fail z tym updatem wyszedł :/

Proszę o nie pobieranie na chwilę obecną paczek instalacyjnych z działu download... Są zaktualizowane do wersji 2.0.7 która też posiada błędy. Gdy programiści SMF naprawią bugi prześlę nowe paczki.

Oczywiście samo tłumaczenie działa poprawnie.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 15:16 wysłana przez Nolt »
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2014, 15:55 »
W takim razie co mam teraz zrobić jak forum samo się zaktualizowało do wersji 2.0.7 ?

W którym miejscu w PA można ustawić automatyczna aktualizację wersji skryptu, nic po instalacji w ustawieniach nie zmieniałem a samo się zaktualizowało  :o
Pytania odnośnie działania SMF, zadaje się na forum w odpowiednim dla nich dziale ;)

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2014, 15:58 »
Gwarantuję Tobie, że samo forum się nie zaktualizuje. Nie ma po prostu takiej możliwości.

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:04 »
Gwarantuję Tobie, że samo forum się nie zaktualizuje. Nie ma po prostu takiej możliwości.

To może to zrobiły złośliwe smerfy  ::)

*

Offline Stanley

• 2164
  • 81
  • Domyślny styl: Własny
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:24 »
Właśnie chciałem pobrać ale jak i z serwera tak i ze strony po prostu nie można:

Oops, what happened? Sorry, but you're not allowed to access the file you requested.

edit// teraz dopiero przeczytałem post Nolta ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 16:26 wysłana przez P2P »
Moje fora: pesnext.pl
Pomogłem?, - Klinkij [Pomógł]

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:29 »
Można, przed chwilą pobrałem: http://download.simplemachines.org

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:46 »
Co nie zmienia faktu, że nie należy instalować tej paczki.

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:54 »
Co nie zmienia faktu, że nie należy instalować tej paczki.

Przecież cały czas piszę że samo mi się zaktualizowało na dwóch niedawno zainstalowanych forach. Szukam opcji automatycznego aktualizowania do najnowszej wersji forum w PA ale coś nie mogę jej namierzyć. I kompletnie nie wiem co mam teraz zrobić. Czy zostawić to tak jak jest i czekać na poprawkę SMF czy może spróbować ściągnąć (nie wiem skad) wersje 2.0.6 i wrócić do poprzedniej. Pomoże mi ktoś w tym ?

Takie maile dostałem w związku z dwoma forami:

This is an automated email from Installatron. To unsubscribe from these emails or to change notification settings, login to your web hosting control panel, navigate to the Installatron tool, and select the installed applications you wish to modify.

The update process for Volkswagen Club Polska located at http://vw-clubpolska.pl has succeeded.

New installed version: 2.0.7

End of report.

« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 17:00 wysłana przez pretor »

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:59 »
I nie znajdziesz tej opcji bo ona zwyczajnie nie istnieje. Nie wiem ile razy mam to powtarzać, automatyczna aktualizacja skryptu w SMF nie istnieje, nigdy nie istniała i pewnie nigdy nie będzie istnieć.

Podobnie jak na simplemachines.org ten wątek nie służy do rozwiązywania problemów, jest to tylko ogłoszenie. Jesli ktoś ma problem ze skryptem proszę o założenie nowego wątku w odpowiednim dziale.

*

Online pretor

• 1534
  • 74
    • VW Club Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2014, 17:23 »
Widzę że nie starasz się kompletnie mi pomóc tylko niepotrzebnie piszesz coś o czym dobrze wiem. No trudno chyba trzeba szukać pomocy gdzie indziej...

*

Offline Adrian

• 5492
  • 716
    • Adrek.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Styczeń 2014, 17:28 »
Chcesz robić syf na forum? Proszę bardzo.
Jest regulamin i chyba należałoby go przestrzegać. Do pomocy służą odpowiednie działy. Wątek zamykam do czasu wydania poprawionej wersji 2.0.7.

*

Offline Nolt

• 3278
  • 249
    • Wizzi
  • Domyślny styl: ID
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2014, 15:28 »
Polskie paczki instalacyjne SMF w dziale Download zostały przywrócone do wersji 2.0.6.
www.wizzi.pl
Moje style dla SMF 2

SMF.PL FAQ
nie odpowiadam na żadne PW, więc ich nie wysyłajcie chyba że zostaniecie o to poproszeni